jaka suszarka do włosów

Jaka suszarka do włosów będzie najlepsza?

Suszarka do włosów to niezbędny element wyposażenia każdej kobiety. Pomaga wystylizować fryzurę oraz szybko przygotować wilgotne kosmyki do wyjścia na dwór. Wydawałoby się, że zakup suszarki to bułka z masłem. Nic podobnego. Ponieważ jest to urządzenie codziennego użytku, należy poważnie podejść do jego wyboru. Zapoznaj się z treścią tego artykułu i dowiedz się, jaka suszarka do włosów będzie najlepsza dla Ciebie. Przyjemnej lektury!

Po pierwsze – temperatury

Suszarka do włosów Remington

Suszarka do włosów Remington

Częste wystawianie kosmyków na działanie wysokich temperatur jest bardzo niekorzystne. Dlatego najlepiej zrobisz, jeśli kupisz suszarkę z regulacją temperatury – a nie wszystkie modele ją posiadają. Umożliwia ona dopasowanie temperatury do aktualnych potrzeb (np. ustawienie wyższej do stylizacji włosów i niższej do delikatnego suszenia). Pożądana jest regulacja w minimum dwóch, a jeszcze lepiej trzech lub czterech stopniach. Dobra suszarka do włosów powinna mieć także funkcję zimnego nawiewu, czyli suszenia chłodnym powietrzem. Susząc włosy w tym trybie zamkniesz łuski włosowe i zapobiegniesz rozdwajaniu się końcówek, co potwierdzają opinie fryzjerek.

Po drugie – moc

Na rynku suszarek do włosów spotykamy modele o różnej mocy. Moc suszarki wpływa przede wszystkim na szybkość suszenia. Najszybciej można osuszyć kosmyki sprzętem o dużej mocy (od 1700W wzwyż), najwolniej radzą sobie urządzenia o niskiej mocy (do 1400W). Wybierz suszarkę z niewielką mocą, jeśli Twoje włosy są krótkie lub delikatne i łamliwe. Jeżeli zaś często suszysz włosy „w biegu”, lub masz grube i długie kosmyki, najlepsza będzie suszarka do włosów z dodatkowym zapasem mocy.

Po trzecie – nawiew

Dobra suszarka do włosów powinna mieć regulowany przynajmniej w dwóch (a lepiej 3,4) stopniach nawiew. Stałą, niezmienną siłę nawiewu spotykamy już w zasadzie tylko w suszarkach turystycznych. Regulacja nawiewu pozwoli Ci na dostosowanie intensywności suszenia do potrzeb (np. do stylizacji będziesz używać mniejszego, bardziej skoncentrowanego nawiewu, a do szybkiego suszenia nawiewu najsilniejszego).

Ranking najpopularniejszych suszarek do włosów 2017: TOP 8

Po czwarte – materiały

Suszarka do włosów Philips

Suszarka do włosów Philips

Jeśli rozważasz jaka suszarka do włosów będzie nie tylko efektywna, ale i wytrzymała, zwróć uwagę na materiały, z których została wykonana. Większość suszarek do włosów dostępnych na rynku to modele wykonane z rozmaitych tworzyw sztucznych (głównie plastiku). Mają one tendencję do przegrzewania się, a nawet topienia. Dlatego coraz większa ilość producentów stosuje w suszarkach znacznie bezpieczniejsze powłoki ceramiczne, równomiernie rozkładające temperaturę. Właśnie taka suszarka będzie dla Ciebie najlepsza, jeśli masz włosy cienkie, matowe i zniszczone – ceramika zminimalizuje szkodliwy wpływ suszarki na kondycję włosów. Opinie wielu kobiet wskazują, że jeżeli Twoja fryzura lubi się puszyć i elektryzować, powinnaś postawić na suszarkę z powłoką turmalinową, emitującą jony ujemne, które pomagają uporać się z tymi problemami. O ile nie chcesz inwestować w taką powłokę (cena za nią jest często wysoka) możesz zastąpić ją suszarką z funkcją jonizacji.

Po piąte – nakładki

Każda, nawet najprostsza suszarka, posiada tzw. koncentrator, czyli podłużną końcówkę emitującą wąski strumień powietrza. Niemniej jednak w wielu modelach suszarek możemy spotkać dodatkowe nakładki takie jak:

– dyfuzor (okrągła szczotka z dziurami i wypustkami): do nadawania objętości włosom

– wymienne koncentratory : do różnych, również precyzyjnych stylizacji (mniejsze)

– ceramiczna nakładka prostująca : może zastąpić prostownicę

– nakładka do fal i loków : może zastąpić lokówkę

O ile nie potrzebujesz zastępować suszarką innych urządzeń do stylizacji włosów, możesz z powodzeniem kupić model wyposażony jedynie w koncentrator i dyfuzor.

Po szóste – design

Suszarka do włosów Bosch

Suszarka do włosów Bosch

Wybierając jaka suszarka do włosów zagości w Twojej łazience, zwróć uwagę na jej budowę. Niemałe znaczenie ma rozmiar urządzenia. Duża suszarka w rękach osoby filigranowej może być ciężka i nieporęczna, dodatkowo wymaga sporo miejsca do przechowywania, zazwyczaj jednak oferuje potężniejsze możliwości – zdecyduj się na nią, jeśli często suszysz włosy, szczególnie długie. Mniejszy model to gwarancja wygody użytkowania i przechowywania, a także łatwe przewożenie (np. na wakacje), za to mniejsza funkcjonalność – możesz postawić na taką jeżeli masz włosy krótkie i jesteś w ciągłym biegu. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie suszarka posiada antypoślizgowy uchwyt. Może Ci się przydać także obrotowy kabel z opcją chowania bądź składana rączka (szczególnie ważna, gdy masz mało miejsca w łazience lub planujesz podróżować z suszarką).

Po siódme – cena

Choć suszarkę do włosów możesz kupić nawet za 10zł na bazarze, to jednak warto zainwestować nieco więcej, w końcu urządzenie będziesz używać często, jeśli nie codziennie. Dobra suszarka ze średniej półki to wydatek rzędu od 70 do 150zł. Na rynku są też sprzęty bardzo wysokiej jakości, których cena waha się od 200 do ponad 500zł i więcej (te ostatnie to suszarki profesjonalne do zastosowań fryzjerskich, z bardzo mocnym i wytrzymałym silnikiem). Cena zależy głównie od mocy, oferowanych nakładek i powłok, ale nie ma też co ukrywać: od marki. 

Opinie użytkowniczek

Chyba dobrze już wiesz, że przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu z gatunku „sprzęty elektroniczne”, warto najpierw przeczytać opinie osób, które już dany sprzęt nabyły. Suszarka do włosów nie jest tu wyjątkiem. Opinie kupujących pozwolą Ci uniknąć zakupu suszarki kiepskiej jakości, a o takie niestety na rynku nie trudno. Niektóre modele wyjątkowo często się przepalają, albo dmuchają tak gorącym powietrzem, że można się nimi wręcz poparzyć. Dlatego, żeby nie kupić parzącego kota w worku: zawsze czytaj komentarze!

Jaka suszarka do włosów najbardziej przypadła Ci do gustu?

Dobra suszarka do włosów z wieloma możliwościami regulacji, o odpowiedniej budowie i mocy to wydatek na lata. Zwróci Ci się za to w postaci pięknych, zdrowych i idealnie wystylizowanych włosów. Nie odkładaj decyzji o jej zakupie „na zaś” i korzystając z porad z tego artykułu zdecyduj się na optymalną suszarkę dla siebie. 

Przeczytaj także:

Zakręcone włosy: wybierz dobrą lokówkę

Hollywoodzkie loki pasują praktycznie każdej kobiecie. To taki klasyk, który można zaprezentować zarówno na eleganckim przyjęciu, jak i luźnym spotkaniu ze znajomymi, czy w pracy.

Obroń się sam: kup dobry gaz pieprzowy

Z pewnością każdy z nas, przynajmniej kilka razy w życiu znalazł się w sytuacji, gdzie dość poważnie obawiał się o bezpieczeństwo czy to o swoje, czy też osób bliskich (albo bardziej trywialnie: bezpieczeństwo naszego własnego portfela i telefonu).

Pieluchomajtki dla dorosłych

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która może dotknąć każdego. Na szczęście można uwolnić się od jej przykrych konsekwencji inwestując w pieluchomajtki dla dorosłych.

Drobniej się nie da: blender!

Dzięki niemu gotowanie czy przygotowywanie shake’ów staje się czynnością łatwą, szybką i przyjemną. Zajmuje mało miejsca, a posiada mnóstwo funkcji, które czynią z niego niezastąpionego pomocnika kuchennego.