7 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

W tym wyjątkowym dniu wszyscy rodzice zwykle dokładają starań, by na ich dzieci – oprócz życzeń i uścisków, czekało mnóstwo atrakcji, które sprawią, że buzie maluchów będą uśmiechnięte od ucha do ucha. Nie może obyć się więc bez prezentów, na które z niecierpliwością czekają dzieci w każdym wieku. Wybierając prezent na Dzień Dziecka, trzeba zwrócić uwagę na różne aspekty — od wieku dziecka po jego zainteresowania. W poniższym zestawieniu przedstawiamy garść pomysłów, które mogą cię zainspirować.

Co kupić na Dzień Dziecka?

Dobry prezent na Dzień Dziecka powinien przede wszystkim sprawiać radość, ale dobrze żeby  również wspierał jego rozwój, pełniąc funkcję edukacyjną, zachęcając do aktywności fizycznej, stymulując ciekawość świata i kreatywność — możliwości jest wiele. Może także dostarczać wspaniałej rozrywki, którą można cieszyć się we wspólnym, rodzinnym gronie.

Zastanawiasz się, co wybrać jako prezent na dzień dziecka? Pierwszym kryterium jest wiek — to zgodnie z nim należy dobierać podarunki. Kolejnym, równie ważnym, są zainteresowania dziecka: prezent, który do nich nawiązuje z pewnością sprawi radość obdarowanej osobie!

Poniżej znajdziesz sprawdzone pomysły na Dzień Dziecka, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców w różnych grupach wiekowych.

SPORT

Dla dzieci w wieku 1-2 lata.

Autko biegowe

Gwarantuje nie tylko świetną zabawę, ale wspaniale uczy koordynacji ruchów, utrzymywania równowagi i kształtuje umiejętności motoryczne. Dzieciaki je uwielbiają!

Dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Rowerek biegowy/hulajnoga i deskorolka 3w1

To sprzęt, który rośnie wraz z dzieckiem! Trzylatek może używać go w charakterze rowerka biegowego, a następnie, gdy nabierze już zdolności motorycznych — przerzucić się na hulajnogę i deskorolkę.

Dla dzieci w wieku 7-12 lat

Hoverboard

Balansowanie na elektrycznej deskorolce to prawdziwa przygoda! Hoverboard to świetna alternatywa dla deskorolki tradycyjnej.

ZABAWY KREATYWNE

Dla wszystkich grup wiekowych.

Klocki LEGO

Wybór klocków to świetne rozwiązanie w każdym wieku. Ich kolekcję można sukcesywnie rozwijać, dodając bardziej skomplikowane zestawy wraz z rozwojem dziecka. Dla 2-5 latków sprawdzi się seria DUPLO. Następnie można przejść na serie Classic I Juniors. Nieco starsze dzieci pokochają zestawy z serii Ideas czy Creator, wspaniałe dla rozwoju wyobraźni.

Puzzle

Idealna zabawa pobudzająca kreatywność — w każdym wieku! Poza dopasowaniem poziomu trudności do wieku pamiętaj o wyborze takich puzzli, które złożone, tworzą piękny obraz. Może będą to na przykład reprodukcje słynnych obrazów mistrzów malarstwa? Piękne pejzaże? Monumentalne pomniki przyrody, nietknięte ludzką ręką? Złożone puzzle można potem wyeksponować (na przykład oprawiając w antyramę), tworząc z nich akcesoria dekoracyjne!

PLUSZAKI

Dla dzieci w wieku 1-2 lata.

Interaktywne maskotki sensoryczne

Mówiące zabawki sensoryczne, wykonane z kolorowych materiałów o zróżnicowanej fakturze, stymulują wyobraźnię dziecka i wspierają jego rozwój.

Dla dzieci w wieku 3-5 lat

Pluszaki z bohaterami ulubionych bajek

Podaruj maluchowi miniatury jego ukochanych bohaterów! Może będą to postaci z Psiego Patrolu, Gwiezdnych Wojen, Świnki Peppy czy Kubusia Puchatka? Możliwości jest naprawdę sporo!

Życząc powodzenia w wyborze trafionych prezentów dla swojej pociechy, jednocześnie przypominamy, że najcenniejszym prezentem, który możesz podarować swojemu dziecku – i to na co dzień, nie tylko z okazji jego święta – jest wspólnie spędzony, rodzinny czas.

Artykuł sponsorowany.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general