Jaką baterię do kuchni wybrać?

Wybór odpowiedniej baterii kuchennej powinien być przez Ciebie dobrze przemyślany. Na rynku jest bardzo duży wybór baterii. Jednak wybranie tej jednej, jedynej może stanowić dla Ciebie problem. Baterie kuchenne zmieniły się w ciągu ostatnich lat. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby wybrać najlepszą, to powinieneś wiedzieć, jakie modele są obecnie dostępne na rynku. Najważniejsze kryterium wyboru baterii do kuchni możesz oprzeć na funkcjach, w jakie jest wyposażona albo na jej wyglądzie zewnętrznym. Musisz jednak pamiętać o tym, że jest to część zlewu kuchennego, która jest dość często użytkowana w dodatku na jej żywotność mogą mieć wpływ różne niezależne od Ciebie czynniki, takie jak na przykład jakość wody. Kształt, wielkość, kolor, metoda sterowania oraz miejsce montażu. Wszystkie te parametry musisz uwzględnić, gdy wybierasz baterię do swojej kuchni.

Polecane baterie do kuchni


back to menu ↑

Wybrać baterię kuchenną naścienną, czy stojącą?

Baterię stojącą możesz zamontować na blacie albo w otworze zlewozmywaka. Jest to aktualnie najbardziej popularny rodzaj baterii do kuchni. Pod zlewozmywakiem do baterii jest podpięta ciepła oraz zimna woda za pośrednictwem złączy elastycznych. Jest to niezwykle prosty montaż. Otwory oraz rozmiar baterii są takie same dla różnych modeli, więc wymiana na inny model w przyszłości nie będzie stanowiła dla Ciebie żadnego problemu. Baterie naścienne, które są przykręcone do złączy ciepłej oraz zimnej wody, wychodzą ze ściany. Staje się to coraz mniej popularnym rozwiązaniem. Większość producentów oferuje takie baterie kuchenne, których wymiana nie jest związana z koniecznością remontu instalacji.

Bateria kuchenna

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Lepsza będzie bateria kuchenna jedno, czy dwuuchwytowa?

Baterie jednouchwytowe charakteryzują się tym, że za pomocą jednego uchwytu możesz wybrać temperaturę wody i rodzaj jej strumienia. Woda ustawiana jest przy użyciu ceramicznej albo plastikowej głowicy, która znajduje się w środku baterii. Dwuuchwytowe baterie z dwoma kurkami to takie, w których będą się znajdowały dwa pokrętła, które są przeznaczone do mieszania wody. Za pomocą każdego z tych pokręteł możesz regulować intensywność strumienia wody. Baterię jednouchwytową możesz obsługiwać za pomocą jednej ręki. Jest to o wiele bardziej korzystne i praktyczne niż w przypadku baterii kuchennej dwuuchwytowej.

Bateria kuchenna

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak wybrać odpowiednią wylewkę?

Baterie kuchenne powinny być praktyczne. Są one przeznaczone do mycia naczyń, produktów żywnościowych. Za pomocą takiej baterii możesz nawet napełnić duży garnek wodą. Tego rodzaju baterie kuchenne powinny się charakteryzować większym zasięgiem oraz funkcjonalnością niż baterie łazienkowe. O tym, czy dana bateria kuchenna jest funkcjonalna w bardzo dużym stopniu decyduje właśnie wylewka. Wlewki możemy podzielić na ruchome, nieruchome, jednouchwytowe, kilkuuchwytowe, wysokie albo sprężynowe.

back to menu ↑

A może lepiej wybrać baterię bezdotykową?

Baterie kuchenne bezdotykowe zaczynają być aktywne w momencie, gdy wykryją w niewielkiej odległości jakiś obiekt. Nie trzeba ich obsługiwać za pomocą dłoni. Automatycznie dozują wodę o właściwej temperaturze oraz sile strumienia. Baterie bezdotykowe są niezwykle ekonomiczne. Wynika to stąd, że woda nie leje się, gdy nie jest absolutnie potrzebna. Niestety te baterie są mało popularne, ponieważ mimo wszystko nie są one zbyt funkcjonalne. O wiele lepiej sprawdzą się w nowoczesnej łazience niż w kuchni.

back to menu ↑

Czym charakteryzują się baterie termostatyczne?

Bateria termostatyczna posiada dwa pokrętła. Za pomocą pierwszego z nich możesz ustawić temperaturę wody, a za pomocą drugiego siłę strumienia. W efekcie do jej obsługi będzie Ci wystarczała tylko jedna ręka. Baterie termostatyczne umożliwiają Ci oszczędzanie wody. Szybko będziesz mógł ustawić odpowiednią temperaturę. Automatyczny układ wyjątkowo kontroluje temperaturę wody. Nie wpływają na niego wahania wody ciepłej i zimnej na przykład przy jednoczesnym używaniu jakiejś innej baterii w łazience.

Ostatnim ciekawym modelem baterii kuchennej jest bateria z podgrzewaczem. Pozwala ona osiągnąć temperaturę wrzenia bez używania czajnika elektrycznego.

back to menu ↑

Ranking baterii do kuchni: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general