Zlewozmywak kuchenny – jak wybrać najlepszy?

Zlewozmywaki kuchenne dostępne na rynku mają różne kształty, kolory i oczywiście ceny. Gdy wybierasz zlew do kuchni, to powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego został on wykonany i na metodę jego montażu. Do wyboru masz zlewy kuchenne, na przykład ze stali, z ceramiki oraz z kompozytów, czyli z granitu. Wszystkie zlewozmywaki mogą być montowane zarówno na blacie, jak i pod nim. Wyposażenie oraz funkcje zlewów do kuchni stają się coraz bardziej urozmaicone. Naprawdę masz w czym wybierać. Mamy nadzieję, że ten poradnik zakupowy pomoże Ci w znalezieniu idealnego dla Ciebie zlewozmywaka kuchennego. Chociaż w wielu domach są już zainstalowane zmywarki do zabudowy, to nadal ciężko jest wyobrazić sobie prace kuchenne bez zlewozmywaka. Jasne, że gdy masz już zmywarkę, to możesz kupić mniejszy zlewozmywak, bo nie jest Ci potrzebne aż tyle przestrzeni do zmywania naczyń.

Polecane zlewozmywaki kuchenne


back to menu ↑

Co wyróżnia zlewy kuchenne nakładane na szafkę i wpuszczane w blat?

Zlewy kuchenne dzielą się na modele nakładane na szafkę bez blatu i wpuszczane w blat. Te pierwsze są większe, ponieważ ich szerokość wynosi około 60 centymetrów. Jest to tyle, ile ma klasyczny blat kuchenny. Natomiast zlewozmywaki wpuszczane w blat powinny być automatycznie węższe. Dlaczego? Po wycięciu otworu na zlew kuchenny z przodu oraz z tyłu blatu zostają kilkucentymetrowe elementy, które zapewniają mu odpowiednią nośność. Z tego względu całkowita szerokość tego rodzaju zlewozmywaka kuchennego powinna wynosić nie więcej niż 50 centymetrów. W kuchniach w nowoczesnym stylu przeważa spójna zabudowa z ciągiem szafek. Wszystko jest pokryte za pomocą jednego, długiego blatu. Z tego względu zlewy kuchenne wpuszczane w blat wyróżniają się bardzo dużą popularnością. Chociaż są one węższe niż te nakładane na szafkę, to mimo wszystko są tak zróżnicowane pod względem wzornictwa oraz funkcjonalności, że z łatwością znajdziesz dobrze dopasowany model do twojej kuchni.

Zlew kuchenny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Z jakich materiałów powinien zostać wyprodukowany zlewozmywak kuchenny?

Zlewozmywak kuchenny granitowy jest najbardziej trwały i najsolidniejszy pośród wszystkich zlewów obecnych obecnie na rynku. Jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz wpływ bardzo wysokich temperatur. Nie są mu straszne również substancje kwasowe i zasadowe. Z tego względu, że ten rodzaj zlewozmywaka kuchennego jest dostępny w bardzo rozmaitej gamie kolorystycznej, to w prosty sposób możesz znaleźć taki model, który będzie dopasowany do aranżacji Twojej kuchni. Mamy dla Ciebie jeszcze jedną wyjątkowo dobrą wiadomość. Zlew kuchenny tego rodzaju będzie bardzo dobrze pasował zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i do klasycznych. Można również dokupić do niego granitową baterię kuchenną. Dużą wadą tego rodzaju zlewozmywaka kuchennego jest jego wyjątkowo wysoka cena. W dodatku jest on bardzo ciężki i musi mieć właściwe podparcie. Radzimy Ci również natychmiastowo ścierać z niego barwiące płyny, na przykład wino, bo mogą tworzyć się skomplikowane do zlikwidowania plamy.

Zlew kuchenny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Zlewozmywak kuchenny emaliowany

Z pewnością nie jest to najmodniejszy na świecie rodzaj zlewozmywaka kuchennego. Jednak mimo upływu lat nadal ma on swoich wielbicieli. Ogromnym plusem tego zlewu kuchennego jest fakt, że emaliowaną stal w prosty sposób można utrzymać w czystości. W dodatku nie tworzą się na niej nieestetyczne zacieki. Z upływem czasu niestety powłoka zlewozmywaka kuchennego ściera się, matowieje oraz tworzą się na niej brzydkie rysy. Emalia jest również mało odporna na różnego rodzaju uderzenia, które przyczyniają się do powstawania na jej powierzchni brzydkich odprysków.

back to menu ↑

Zlewozmywak chromoniklowy

Tego rodzaju zlew kuchenny jest niezwykle odporny na działanie kwasów oraz zasad, na przykład mocnych środków czyszczących, wysoką temperaturę, uderzenia oraz ścieranie. Niestety na jego powierzchni często tworzą się zacieki wodne. Będziesz musiał go systematycznie czyścić, żeby nie doprowadzić do matowienia powierzchni. Tego rodzaju zlew kuchenny może być matowy albo z połyskiem.

back to menu ↑

Ranking zlewozmywaków kuchennych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general