Jaki generator pary wybrać?

Prasowanie pewnie nie jest Twoją ulubioną czynnością. Im bardziej wymagający materiał, tym dłużej ono zajmuje i jest wiązane z większym poziomem irytacji. Czy w związku z tym myślisz o zakupie nowego żelazka? Radzimy Ci przyjrzeć, że żelazkom z generatorem pary, ponieważ mają one bardzo wiele unikatowych zalet. Jaki generator pary powinieneś wybrać? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie.   

Polecane generatory pary


back to menu ↑

Co to jest generator pary?

Pewnie doskonale wiesz o tym, że para wodna to jeden z najlepszych sposobów na błyskawiczne odświeżenie wygniecionych tkanin. Producenci sprzętu AGD również o tym wiedzą. Na samym początku produkowali żelazka z systemem parowym. Następnie zabrali się za tworzenie generatorów pary. Czasami są one również nazywane stacjami parowymi. Tego rodzaju urządzenia są złożone z dwóch elementów: stacji parowej oraz podłączonego do niej żelazka. Zadaniem specjalnego bojera jest wytwarzanie pary wodnej, która później jest wyrzucana z żelazka pod wyjątkowo wysokim ścieśnieniem. Para wodna rozpulchnia włókna tkanin, a to sprawia, że o wiele łatwiej możesz je wyprasować. Dużą zaletą generatorów pary jest to, że są one lekkie. Chociaż sama stacja parowa może ważyć nawet pięć kilogramów, to żelazko nadal bardzo łatwo trzyma się w dłoni.

Generator pary

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są różnice pomiędzy żelazkiem parowym a generatorem pary?

Żelazka parowe funkcjonują na bardzo podobnej zasadzie, co generatory parowe. Tak samo jak one posiadają specjalne kanaliki, przez które uwalnia się parująca woda. Siła wyrzutu pary jest w ich przypadku o wiele mniejsza. Najbardziej popularne żelazka parowe wytwarzają mniej więcej 45 gramów pary na minutę. Natomiast stacje parowe nawet dziesięciokrotnie więcej. Tym, co znajduje się po stronie żelazek parowych, z pewnością jest ich cena. Najtańsze modele możesz kupić za trochę ponad 50 złotych. Jakie są najważniejsze wady żelazek parowych? O wiele mniejsza skuteczność w porównaniu do generatorów pary. To prawda, że te żelazka przyspieszają cały proces prasowania, ale nie robią tego z taką skutecznością jak wyposażone w dodatkową stację żelazka. Bardzo ważna jest również informacja, że tego typu żelazka nie dają możliwości prasowania w pionie. Jeżeli masz do czynienia z delikatniejszymi albo trudniejszymi w odświeżaniu ubrania, na przykład z grubymi, zimowymi płaszczami, to o wiele wygodniej byłoby wyprasować je w pionie.

Generator pary

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy generator pary jest odpowiednim urządzeniem dla Ciebie?

Generator pary to urządzenie stworzone specjalnie dla osób, które prasują co najmniej kilka razy w tygodniu. Jeżeli masz dużą rodzinę i nie chcesz całego Twojego wolnego czasu przeznaczać na prasowanie, lubisz eksperymentować ze swoimi ubraniami i każdego dnia można Cię zobaczyć w zupełnie innej stylizacji, lubisz naturalne materiały i w Twojej szafie jest bardzo dużo jedwabnych, lnianych albo wełnianych ubrań, to generator pary będzie dla Ciebie wybawieniem. Nie żałuj, ani czasu, ani pieniędzy na jego zakup. Właśnie z myślą o Tobie powstały te urządzenia. Generator pary będzie dla Ciebie przydatny nie tylko wtedy, gdy będziesz chciał coś wyprasować, ale również w czasie odświeżania pewnych ubrań, w szczególności w sytuacji, gdy długo leżały one w szafie. Do czego możesz jeszcze wykorzystać generator pary? Będzie on odpowiedni do dezynfekowania zabawek dziecięcych albo odświeżenia zabrudzonych mebli. Para wodna jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się szkodliwych drobnoustrojów.

back to menu ↑

Na co zwrócić uwagę, przy zakupie generatora pary?

Tym, co ma bardzo duże znaczenie przy wybieraniu przez Ciebie generatora pary, jest ilość produkowanej pary na minutę. Klasyczne generatory pary wytwarzają około 120 g/min w programie pracy ciągłej oraz 450 g/min w trybie uderzeń parą. Cechą, która decyduje o efektywności generatora pary, jest też jego moc. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja stacja parowa będzie działała bezawaryjnie przez długie lata, to powinieneś się zdecydować na urządzenie o mocy mniejszej niż 2000 W. Będzie ono o wiele mniej problematyczne w użyciu.

back to menu ↑

Ranking generatorów pary: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general