Jaką maszynę do szycia wybrać?

Gdy właśnie zastanawiasz się nad tym, jaką maszynę do szycia kupić, to doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co czujesz. Pewnie czytasz bez końca różne artykuły i wpisy na blogach dotyczące tej tematyki, zapoznałeś się również z opiniami i komentarzami dotyczącymi różnych modeli maszyn do szycia. Niby dużo wiesz, ale nadal masz poczucie, że nie wiesz najważniejszego, czyli jaki model maszyny będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Internet sprawił, że obecnie wybór jakiegokolwiek urządzenia AGD, niezależnie od tego, czy jest to mini piekarnik do zabudowy, czy generator pary, czy właśnie maszyna do szycia, staje się naprawdę bardzo skomplikowany. Nie wybierzemy za Ciebie maszyny do szycia. Musisz podjąć samodzielnie świadomą i przemyślaną decyzję. Pamiętaj, że jest to zakup na lata. Podpowiemy Ci jednak na co powinieneś zwrócić uwagę i pomożemy Ci w podjęciu najlepszej decyzji. Chociaż czasy temu nie sprzyjają, to niestety maszynę do szycia najlepiej jest zobaczyć na żywo. Dobrym pomysłem jest udanie się do sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży maszyn do szycia, ponieważ sprzedawca w supermarkecie, może nie mieć wystarczającej wiedzy na ten temat. W tym wpisie wyjaśnimy, na jakie grupy dzielą się maszyny do szycia, jakie mają istotne funkcje. Zaczynamy!

Polecane maszyny do szycia


back to menu ↑

Co masz do wyboru, jeżeli chodzi o maszyny do szycia?

Obecnie na rynku występuje bardzo wiele modeli maszyn do szycia. Wszystkie pochodzą od wynalazku Isaaca Singera z XIX wieku, ale postęp technologiczny sprawił, że znacząco różnią się one od tradycyjnej maszyny mechanicznej. Rodzajów maszyn jest całkiem sporo. Różnią się one nie tylko ilością funkcji, ale również automatyzacją. Z tego względu decyzja o wyborze właściwej dla Ciebie maszyny do szycia, powinna być związana z wcześniejszą wnikliwą analizą tematu. Jeżeli chodzi o usystematyzowanie aktualnej wiedzy, to nowoczesne maszyny do szycia, możemy podzielić na trzy najważniejsze grupy.

Maszyna do szycia

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Mechaniczne maszyny do szycia

Te modele mają bardzo dużo wspólnego ze starymi modelami maszyn do szycia. Są sterowane manualnie. Jest to odpowiedni model dla Ciebie, jeżeli jesteś osobą starszą lub nie lubisz nowinek technologicznych. Maszyna z tej grupy raczej nie powinna Cię niczym zaskoczyć. Będziesz się czuł pewnie przy jej obsłudze.

Maszyna do szycia

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Elektroniczne maszyny do szycia

Tutaj możesz spotkać bardzo różne modele. Niektóre mają bardzo mało elektroniki, a inne są o wiele bardziej rozbudowane pod tym względem. Mają na przykład wbudowane większe wyświetlacze.


back to menu ↑

Komputerowe maszyny do szycia

Maszyna do szycia z tej kategorii posiada zawsze wbudowaną pamięć. Dzięki temu możesz zapamiętywać sekwencje wzorów oraz konkretne ustawienia dla danego ściegu. Po włączeniu oraz wyłączeniu maszyny możesz znowu powrócić do zapisanych wcześniej ustawień.

back to menu ↑

Jaką maszynę do szycia wybrać, jeżeli jesteś osobą początkującą?

Gdy szukasz swojej pierwszej w życiu maszyny do szycia, to powinieneś się kierować zupełnie innymi kryteriami wyboru, niż osoba, która posiada zaawansowaną wiedzę oraz umiejętności. Najważniejsze jest to, żebyś bez potrzeby nie przepłacał. Lepiej kup dobrej jakości maszynę do szycia mechaniczną lub elektroniczną, która będzie wyposażona w podstawowe funkcje, z których będziesz korzystał, niż maszynę komputerową, której nie będziesz umiał używać.

back to menu ↑

Jakie cechy powinna mieć maszyny do szycia dla osoby początkującej?

Pierwsza ważna cecha to niewielka ilość ściegów. Najważniejszy jest ścieg prosty oraz ściegi do obrzucania. Dobrze, gdy będziesz miał ścieg elastyczny przeznaczony specjalnie do szycia dzianin. Jednak nawet gdy nie będziesz go miał, to ze ściegu typu zygzak, który będzie w Twojej maszynie do szycia, będziesz mógł zrobić ścieg elastyczny do szycia dzianiny. Bardzo istotna jest też regulacja szerokości oraz gęstości ściegi. Jest ona płynna w wyższych modelach, a skokowa w podstawowych. Najlepsze są takie modele, które posiadają płynną regulację szerokości oraz gęstości ściegów. Ważna jest też możliwość zmiany położenia igły. W podstawowej wersji jest to od centrum stopki do lewej.

back to menu ↑

Ranking maszyn do szycia: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general