Oferta kredytów gotówkowych w banku PKO BP

Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu wypłacanego bezpośrednio do kredytobiorcy, którym jest klient indywidualny. Pieniądze są wypłacane w formie fizycznej gotówki bądź w formie przelewu na konto, w zależności od preferencji kredytobiorcy.

Taki kredyt można przeznaczyć na dowolny cel niezwiązany z działalnością gospodarczą. Tak więc cele mogą się różnić w zależności od potrzeb klienta i mogą obejmować między innymi wakacje, kupno nowego telewizora czy sprzętu agd, zakup samochodu czy nawet spłatę innego zobowiązania. Bank nie kontroluje w jaki sposób kredytobiorca wydaje pożyczone pieniądze.

W skład kosztów kredytu wchodzą standardowo odsetki. Ponad to bank pobiera prowizję za wypłatę kredytu i jest ona albo doliczona jako składowa miesięcznej raty albo płatna jednorazowo podczas uruchamiania, czyli wypłaty kredytu.

Dodatkowo bank może zaproponować ubezpieczenie kredytu. Ubezpieczenie to przede wszystkim zabezpieczenie banku na wypadek braku możliwości spłaty zadłużenia przez kredytobiorcę. Zakres ubezpieczenia może się różnić między ofertami i może obejmować takie sytuacje życiowe jak np. śmierć, trwały uszczerbek na zdrowiu, niezdolność do pracy, utratę pracy czy czasowy brak możliwości zarobkowych.

Ubezpieczenie najczęściej nie jest obowiązkowe, jednak warto rozważyć zdecydowanie się na nie, ponieważ może obniżyć całkowite oprocentowanie kredytu. Należy mieć też na uwadze koszt składki ubezpieczeniowej z uwagi na fakt, że ta może przewyższać korzyści wynikające z niższego oprocentowania danego kredytu.

Na oprocentowanie kredytu mają wpływ także parametry kredytu takie jak jego wartość, ilość rat, posiadanie produktów dodatkowych. Należy pamiętać, że większość kredytów gotówkowych jest udzielana na raty ze zmiennym oprocentowaniem, co sprawia, że wysokość poszczególnych rat może się między sobą różnić.

W przypadku kredytów z oprocentowaniem stałym wysokość raty jest wyznaczana przez WIBOR, na który to z kolei wpływ mają stopy procentowe ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej. W ofertach banków można spotkać także kredyty gotówkowe ze stałym oprocentowaniem, wtedy wysokość raty przez cały okres kredytowania nie zmieni się.

Całkowity koszt wzięcia kredytu wyznaczany jest przez RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Parametr ten określa relację pomiędzy całkowitym kosztem zadłużenia w stosunku do wziętego kredytu. Warto pamiętać, że oferta kredytowa będzie się różnić w zależności od zdolności kredytowych kredytobiorcy. Bank weryfikuje zdolność kredytową i potencjalne ryzyko kredytowe, stąd kalkulatory kredytów gotówkowych dostępne w internecie są jedynie prognozą i służą celom orientacyjnym.

Co należy zrobić aby otrzymać kredyt gotówkowy?

Aby ubiegać się o kredyt gotówkowy wystarczy złożyć wniosek kredytowy w odpowiednim banku. W ostatnich latach dzięki powszechnej komputeryzacji oraz dostępowi do internetu stało się możliwe wzięcie pożyczki przez internet bez wychodzenia z domu. Możliwość wzięcia kredytu online jest coraz bardziej popularna i więcej banków ma przygotowane takie oferty. Taką opcję otrzymuje klient, który decyduje się na kredyt gotówkowy w banku PKO BP.

W przypadku starania się o kredyt online jest możliwe uzyskanie promocyjnej oferty a także można się spodziewać szybszego uzyskania kredytu. Na przykład kredyty gotówkowe PKO BP udzielane przez internet mogą zostać wypłacone nawet w 30 sekund od przyznania pozytywnej decyzji kredytowej.

Oczywiście takie kredyty, jak wszystkie, są weryfikowane w Biurze Informacji Kredytowej, mimo to sam kredyt gotówkowy można dostać praktycznie od ręki. Należy pamiętać, że poprzez weryfikację w BIKu bank ma dostęp do historii kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Tak więc należy pamiętać o utrzymywaniu pozytywnej historii kredytowej w miarę możliwości. Na taką historię składają się między innymi terminowe spłaty innych zadłużeń czy brak zaległości w spłatach kart kredytowych. Odmowną decyzję można otrzymać również w przypadku gdy wynagrodzenie klienta jest zbyt niskie w porównaniu do wysokości rat.

Pełna oferta kredytów gotówkowych w banku PKO BP jest dostępna pod adresem https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/pko-bank-polski/kredyty-gotowkowe

Na tej stronie możemy także skontaktować się z ekspertem kredytowym, który pomoże wybrać najlepszą ofertę dostosowaną do aktualnych potrzeb kredytobiorcy. Dostępne są tam również inne kredytu takie jak chociażby kredyt hipoteczny oraz ranking kredytów.

Przed decyzją o wzięciu pożyczki zawsze warto porównać oferty z innymi bankami w celu wybrania odpowiedniego kredytu. Warto rozważyć kontakt z innym bankiem również w przypadku decyzji odmownej, ponieważ dla jednego banku możemy nie mieć wystarczającej zdolności a dla innego już spełniamy kryteria do udzielenia pożyczki.

W przypadku pozytywnej decyzji należy pamiętać o terminowym spłacaniu rat kredytowych, ponieważ w przypadku nieterminowych spłat bank może naliczać odsetki karne oraz pogarszamy swoją historię kredytową. Jeśli sytuacja życiowa kredytobiorcy ulegnie poprawie możliwa jest także wcześniejsza spłata kredytu, jednak w tym przypadku bank może naliczyć niewielką prowizję za wcześniejszą spłatę.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general