Polacy pokochali zakupy online

Czy wiesz, że już 70% użytkowników sieci realizuje zakupy online regularnie, przynajmniej raz w miesiącu? Eksperci branży e-commerce potwierdzają, że do końca tego roku co drugi dorosły Polak będzie nabywał różnego rodzaju dobra właśnie za pośrednictwem internetu. Pod tym względem wyprzedzamy mieszkańców innych krajów Unii Europejskiej. Jesteśmy też liderami, uwzględniając zainteresowanie nowymi technologiami w zakresie wykorzystywania wirtualnego świata w celach zakupowych. 

Co kupujemy w e-sklepach najczęściej? 

O ile jeszcze do niedawna nabywaliśmy za pośrednictwem internetu przede wszystkim sprzęt elektroniczny albo produkty, które w polskich sklepach stacjonarnych nie były dostępne wcale, o tyle dzisiaj w sieci kupujemy dosłownie wszystko. Kosmetyki, ubrania, zabawki dziecięce, a nawet jedzenie czy ozdobne kwiaty. Tak naprawdę branża e-commerce rozwinęła się do tego stopnia, że sklepy online oferują każdy rodzaj produktów i liczne usługi, które można nabywać bez konieczności wychodzenia z domu. 

Nie ma wątpliwości, że wpływ na wzrost popularności realizowania zakupów przez internet miała pandemia koronawirusa. Poprzez rządowe obostrzenia Polacy mieli ograniczony dostęp do handlowych punktów stacjonarnych. To wtedy dostrzegli ogrom korzyści z zamawiania w sieci. Większość osób potwierdza, że nabywanie dóbr z dostawą do domu, to dzisiaj nie tylko ich chwilowe zachcianki, ale trwałe nawyki w ramach zmiany tendencji zakupowych. 

Dlaczego warto kupować w internecie? 

Nic dziwnego, że kolejne galerie handlowe zostają zamykane. Wreszcie doceniliśmy ogrom walorów, jakie wynikają z realizacji zakupów online. Ich największą zaletą jest to, że w sieci można zamówić dosłownie wszystko, ale nie tylko. 

Zakupy w e-sklepach eliminują konieczność dojazdu do punktu handlowego oraz utratę czasu na stanie w długich kolejkach do kasy. Co więcej, w sieci dostęp do konkretnych produktów nie jest niczym ograniczony, można zamawiać towar z najbardziej odległych zakątków świata. 

Zakupy w sieci robimy o dowolnej porze dnia i nocy, często wtedy, kiedy mamy na to akurat czas, a nie wtedy, kiedy sklep jest czynny. Dostęp do szerokiego asortymentu mamy przecież przez całą dobę. 

Warto również podkreślić, że w sklepach online mamy znacznie większy wybór, ponieważ sklepy stacjonarne są ograniczone powierzchnią lokalu, więc ich ekspozycja nie może być tak obszerna. 

Kolejna zaleta to atrakcyjne ceny. Wystarczy wejść na platformę zakupową https://zrabatowani.pl/shopee, aby przekonać się, że w internecie za określone produkty zapłacimy o wiele mniej. Działalność w branży e-commerce charakteryzuje się znacznie niższymi kosztami, a oszczędności można przeznaczać na obniżkę cenową czy cykliczne promocje. 

Zamawiając w sieci, masz gwarancję dostawy zakupów pod wskazany adres. Większość e-sklepów oferuje darmową dostawę oraz bezpłatne zwroty zamówionych towarów, jeśli zajdzie taka konieczność. 

Przekonaj się, że zakupy online są łatwe, szybkie i przyjemne oraz mogą generować spore oszczędności finansowe. Jesteśmy pewni, że Ty również na stałe zrezygnujesz z wypadów do zatłoczonych galerii.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general