Robot do mycia okien – podpowiadamy, jaki wybrać

Współczesny rynek urządzeń przeznaczonych do sprzątania w domu staje się coraz bogatszy o zautomatyzowane i podręczne sprzęty elektroniczne, które ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków. Jednym z bardziej czasochłonnych i uciążliwych zadań jest na przykład mycie okien, które należy regularnie powtarzać. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w dużych miastach, w których jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Nikt nie lubi widoku brudnych szyb, a tym bardziej o poranku, gdy wschodzi słońce i widoczne są na nich wszystkie smugi i zanieczyszczenia. Na jaki automat do mycia okien warto zwrócić uwagę?

Robot do mycia okien – jak działa?

Zastanawiasz się, w jaki sposób automat do mycia okien pozostaje na szybie i nie spada z niej podczas pracy? Dzieje się tak, ponieważ silniczek próżniowy, który jest integralnym elementem robota, zasysa powietrze i tym samym utrzymuje się na oknie. Dzięki temu robot myjący okna może być z powodzeniem używany na każdej wysokości i powierzchni śliskiej. Może on również myć lustra, szklane stoły, witryny, kabiny prysznicowe i kafelki. Robotem można sterować za pomocą pilota lub telefonu. Porusza się on po szybie, nie pozostawiając smug czy śladów po kółkach, dzięki wykorzystaniu m.in. delikatnego materiału z mikrofibry.

Automat do mycia okien – waga oraz rozmiar urządzenia

Jeśli skłaniasz się ku wyborowi robota myjącego okna, zwróć uwagę na grubość szyb w swoim domu. Zbyt cienkie szkło w połączeniu z dość ciężkim automatem do mycia może doprowadzić do katastrofy. Aby tego uniknąć, poznaj specyfikę potencjalnego zakupu. Dodatkowo, jeżeli w twoim domu są bardzo duże i kanciaste okna, wybierz myjkę o odpowiednim kształcie, która doczyści wszystkie zakamarki. Jeśli natomiast masz stosunkowo niewiele okien do umycia, warto przyjrzeć się myjkom nieco mniejszym, ale takim, które dobrze pełnią swoją funkcję. Natomiast jeśli twój dom składa się w dużej mierze z rozmaitych przeszkleń, koniecznie rozważ wybór lepszego, robota do mycia okien – najlepiej bezprzewodowego, aby kable nie były twoim zmartwieniem.

Bezpieczne użytkowanie robota myjącego okna

Współczesna technologia bardzo stawia na bezpieczeństwo użytkowania oraz oszczędność jego czasu. W rezultacie powstaje tak wiele zautomatyzowanych i inteligentnych robotów do mycia okien, które dokładne mycie szyb wykonują za człowieka. Niektóre roboty posiadają zapasową baterię, co zapobiega upadkowi sprzętu. Dodatkowe zabezpieczenia i sygnały dźwiękowe są po to, aby dać ci znać, że robot się rozładował i wkrótce może spaść z szyby. Tego typu komunikaty służą również informowaniu cię o ewentualnych usterkach, które wymagają naprawy.

Robot myjący okna – przydatne urządzenie czy zbędny gadżet?

Nadal nie wiesz, czy robot do mycia okien to urządzenie odpowiednie dla ciebie? Pomyśl, czy masz czas, chęci i siły na samodzielne mycie okien w całym domu. Jeśli zamiast tego, wolisz, by całą ciężką pracę wykonał za ciebie automat, zakup robota myjącego będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu zyskasz nie tylko dokładnie umyte okna, ale też więcej czasu na swoje przyjemności. W poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie modelu, zajrzyj na:https://www.empik.com/dom-i-ogrod/akcesoria-do-prania-i-sprzatania/myjki-i-sciagaczki-do-okien,39690113,s.

Artykuł sponsorowany.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general