Myjka do okien – jaka będzie najlepsza?

Myjki do okien, chociaż nie wydają się zbyt nowoczesnymi urządzeniami, to tak naprawdę są bardzo starannie wykonanymi urządzeniami, które mogą pomóc Ci w utrzymaniu porządku i czystości w Twoim domu. Wytwarzają one parę o wysokiej temperaturze, która likwiduje zabrudzenia o wiele skuteczniej niż większość dostępnych na rynku detergentów. Nie wytwarza ona dużych kropli i nie wymaga starannego wycierania okien. Pewnie tak ostatnia informacja sprawiła, że nagle zainteresowałeś się tym niewielkim urządzeniem AGD.

Polecane myjki do okien


back to menu ↑

Dlaczego warto kupić myjkę do okien?

Popularność myjek do okien wynika z kilku powodów. Głównie są to urządzenia, które charakteryzują się bardzo dużą wydajnością i nie trzeba do korzystania z nich używać dodatkowych detergentów. Znaczy to, że jednorazowy wydatek wiążący się z zakupem samej myjki do okien, to tak naprawdę jedyny koszt, jaki trzeba będzie ponieść. Nie uwzględniamy tutaj minimalnego kosztu naładowania akumulatora. Myjki do mycia okien są o wiele bardziej skuteczne niż większość detergentów. W dodatku są całkowicie bezpieczne dla środowiska. To ostatnie jest bardzo ważne, ponieważ w dzisiejszych czasach to, co ekologiczne jest dla konsumentów wyjątkowo wartościowe. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że jednokrotne naładowanie akumulatora daje możliwość umycia nawet 150 metrów kwadratowych okien. To jest już bardzo duży plus, ponieważ myjki do mycia okien są lekkie oraz proste w użycie. Są również bardzo chętnie wybierane przez osoby, które prowadzą przedsiębiorstwa sprzątające.

Myjka do okien

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze myjki do okien?

Zależy nam na tym, żeby jedna kwestia była dla Ciebie całkowicie jasna. Zgadzamy się z Tobą, że do mycia okien możesz wykorzystać również myjkę parową lub klasyczną myjkę ciśnieniową. Jednak żadne z wymienionych urządzeń nie jest nawet w połowie tak komfortowe, jak myjka, która została wyprodukowana specjalnie do mycia okien. Z tego względu ten poradnik będzie dotyczył tylko i wyłącznie myjek do mycia okien, a nie innych urządzeń parowych, takich jak na przykład piekarniki parowe, czy odkurzacze parowe.  Tutaj koncentrujemy się tylko i wyłącznie na myjkach do mycia okien. Mamy nadzieję, że to będzie już dla Ciebie jasne. Skoro teraz to już wiesz, to omówimy najważniejsze parametry myjek do mycia okien.

Myjka do okien

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaką wydajność powinien mieć akumulator myjki do mycia okien?

Akumulator, który jest wystarczający do pracy przez kwadrans, nie przyda Ci się do niczego. Zgadzamy się, że umożliwi Ci on umycie okien w jednym pomieszczeniu, ale tylko wtedy, gdy jest to zupełnie nowa myjka do mycia okien. Musisz pamiętać o tym, że wszystkie akumulatory, nawet te o najwyższej jakości, po pewnym czasie w dużym stopniu zmniejszają swoją pojemność. Takim racjonalnym minimum jest pół godziny pracy. Zgadzamy się, że na rynku znajdziesz również baterie o większej oraz o mniejszej pojemności.

back to menu ↑

Czy myjka do mycia okien posiada wymienny akumulator?

Tutaj producenci kierują się bardzo różną polityką. W niektórych urządzeniach akumulator jest montowany na stałe. Nie masz możliwości jest wyjęcia. Przy ładowaniu baterii może się to wiązać z pewnymi problemami. Jednak największych z nich będzie konieczność wymiany baterii, gdy jest pojemność w bardzo dużym stopniu się zmniejszy. Niektórzy producenci oferują wyjmowanie prosto doczepianego akumulatora na czas ładowania. Jednak perfekcyjnym rozwiązaniem będzie możliwość dokupienia dodatkowej baterii. Dzięki temu zawsze będziesz miał pewność, że za jednym zamachem uda Ci się umyć wszystkie okna w mieszkaniu.

back to menu ↑

Jakie dodatkowe akcesoria mogą być dołączone do myjki do mycia okien?

Niektóre myjki do mycia okien mogą funkcjonować tylko w połączeniu ze specjalnymi detergentami. Gdy masz w planach stosowanie dodatkowych środków czyszczących, to przed zakupem myjki do mycia okien upewnij się, że są one doliczone do jej ceny. Jeżeli chodzi o praktyczne akcesoria, to można tutaj wymienić również drążek. Będzie on przydatny przy myciu wysokich lub dachowych okien. To najważniejsze informacje dotyczące myjek do okien.

back to menu ↑

Ranking myjek do okien: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general