Jak wybrać myjkę ciśnieniową?

Myjka ciśnieniowa to bardzo praktyczne urządzenia. Zazwyczaj kojarzy się ono z myciem samochodów. Jednak musisz wiedzieć o tym, że ma ono również wiele innych zastosowań. Musisz pamiętać o tym, że nie każda myjka sprawdzi się w takim samym stopniu przy różnych czynnościach. Dlatego, gdy wybierasz dla siebie myjkę ciśnieniową, to powinieneś się skoncentrować na jej kilku najistotniejszych parametrach. Chociaż w pierwszym momencie, to wszystko może wydawać Ci się skomplikowane, to jednak mimo wszystko musisz poświęcić parę chwil, na to, żeby zapoznać się z najważniejszymi cechami myjek ciśnieniowych. Zaczynamy!

Polecane myjki ciśnieniowe


back to menu ↑

Jakiej marki myjki ciśnieniowe możemy Ci polecić?

Chociaż pod kątem technicznym myjka ciśnieniowa jest nie jest wyjątkowo skomplikowanym urządzeniem, to ze względu na jego specyfikę, pewnie wolisz zaufać znanym producentom, którzy są już sprawdzeni w tej branży. Najlepsze myjki ciśnieniowe są produkowane między innymi przez takie marki jak: Bosch, Makita, Karcher, KRANZLE, Lavor, Nilfisk, Ehrle, czy Stiga. Wiadomo, że każdy ma swoją ulubioną firmę, ale myjki ciśnieniowe tych firm, są zazwyczaj wymienione na forach jako urządzenia bezawaryjne i wysokiej jakości. Możesz oczywiście wybrać myjkę ciśnieniową innej marki, jeżeli będzie Ci ona bardziej odpowiadała.

back to menu ↑

Jakie zastosowania może mieć myjka ciśnieniowa?

Poszczególne myjki ciśnieniowe w dość dużym stopniu różnią się między sobą możliwymi zastosowaniami. Wynika to z innych parametrów ich pracy. Powinieneś sobie uświadomić, jakie myjki ciśnieniowe mogą mieć konkretne zastosowania. Dzięki temu łatwiej Ci będzie dobrać model odpowiedni do Twoich indywidualnych potrzeb.

back to menu ↑

Myjka ciśnieniowa do samochodu

Z tym zastosowaniem poradzi sobie praktycznie każdy model. Jednak musisz pamiętać o tym, że zlikwidowanie nawarstwionego brudu albo zaschniętego błota bardzo często będzie się wiązała z koniecznością wykorzystania specjalnej szczotki oraz pianownicy. Sama myjka ciśnieniowa może sobie nie poradzić z umyciem tłustych zabrudzeń. Tutaj może być potrzebny specjalny detergent. Natomiast jeżeli mówimy o ciśnieniu roboczym, to można wykorzystać praktycznie dowolną myjkę ciśnieniową. Za małe ciśnienie nie umożliwi jednak skutecznego zlikwidowania zabrudzeń. Pamiętaj, że za duże ciśnienie może nawet uszkodzić lakier samochodu. Nie polecamy takich działań.

back to menu ↑

Myjka ciśnieniowa do okien

Myjka ciśnieniowa

fot. AdobeStock

O zwykłych myjkach do okien pisaliśmy już wcześniej. Do mycia okien stosuje się często również myjki parowe. Są one odpowiednie również do przywracania czystości lustrom. Chociaż działają one pod bardzo niewysokim ciśnieniem od 2 do 5 barów, to są to innego rodzaju urządzenia. Te myjki nie wyrzucają z siebie wody, ale przegrzaną parę. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, żebyś umył okna za pomocą myjki ciśnieniowej. Nic im się nie stanie. Jednak musisz mieć świadomość, że rozchlapująca się woda, może zabrudzić powierzchnię wokół okien. Z tej metody powinieneś korzystać rzadko i tylko wtedy, gdy masz pewność, że będzie to całkowicie bezpieczne dla Twoich okien.


back to menu ↑

Myjka do mycia elewacji

Do mycia elewacji również mogą być niezwykle przydatne myjki ciśnieniowe. Bardzo często jest tutaj jednak konieczne zastosowanie specjalnego preparatu do likwidowania grafitti albo do umycia elewacji. Tutaj wybór konkretnego modelu myjki ciśnieniowej ma największe znaczenie. Jeżeli chodzi o mycie elewacji, to ciśnienie robocze jest tutaj dowolne. Najlepszym rozwiązaniem będą myjki ciśnieniowe z regulacją ciśnienia. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nawet delikatne elementy elewacji nie zostaną uszkodzone.

Myjka ciśnieniowa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Myjka ciśnieniowa do kostki brukowej

Tutaj tak samo, jak przy myciu elewacji, bardzo często trzeba używać dodatkowych środków chemicznych. Jednak w wielu sytuacjach wystarczająca będzie dobrej jakości myjka ciśnieniowa, które będzie miała duże ciśnienie robocze. Nie musisz tutaj zmniejszać ciśnienia, bo kostka brukowa się nie zniszczy. Jednak w tym przypadku zwykła lanca ciśnieniowa może nie być wystarczająca. Zainwestuj w specjalną szczotkę do czyszczenia płaskich powierzchni.

back to menu ↑

Ranking myjek ciśnieniowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general