Jaki mop do podłogi kupić?

Każdy mop jest trochę inny. Gdy znasz różne modele mopów do podłogi oraz ich funkcje, to łatwiej Ci będzie wybrać ten, który będzie dla Ciebie odpowiedni i w dużym stopniu ułatwi Ci codzienne sprzątanie. Jakie mopy są obecnie dostępne na rynku? Jakie powierzchnie będziesz mógł nimi umyć? Odpowiedzi na te pytania, znajdziesz w naszym poradniku zakupowym.

Polecane mopy podłogowe


back to menu ↑

Jakie są obecnie na rynku rodzaje mopów do mycia podłogi?

Pewnie nie raz widziałeś na oczy tradycyjny mop sznurkowy. Najczęściej jest on wyprodukowany z bawełny albo z włókien syntetycznych. Kolejnym rodzajem jest mop z mikrofibry. Możesz go kupić dosłownie w każdym supermarkecie. Jego cena nie jest wysoka. Jednak większość konsumentów w dzisiejszych czasach oczekuje od mopów więcej. Może nie tyle, co od odkurzacza parowego, ale z pewnością są to wysokie oczekiwania. Najbardziej nowoczesne mopy umożliwiają szybkie oraz proste umycie podłogi, bez konieczności ich wyciskania.

Mop

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki mop będzie dobry do podłogi? Czym charakteryzuje się mop płaski?

Stopa czyszcząca mopa płaskiego ma kształt prostokątny. Zazwyczaj jest pokryta materiałem z mikrofibry. Szybko można ją zdjąć oraz wyprać w pralce automatycznej. Bardzo dużą zaletą tego rodzaju mopów do podłogi jest to, że mogą one bardzo prosto i szybko dokładnie umyć duże fragmenty podłogi. Jedno pociągnięcie daje naprawdę spektakularne efekty. Materiał nie zostawia smug. Z tego względu Twoje podłoga nieustannie będzie perfekcyjnie czysta. Gdy kupujesz mop płaski, to powinieneś pomyśleć również o zakupie specjalnego wiadra wyposażonego w pedał. Pozwoli Ci ono wycisnąć materiał bez pomocy rąk. Dobrze, żebyś wiedział jeszcze o jednej rzeczy. Mopy płaskie nie będą odpowiednie do nierównych powierzchni. Musisz również wziąć pod uwagę fakt, że musisz użyć więcej siły, żeby wyczyścić nimi intensywniejsze zabrudzenia.

back to menu ↑

Czym wyróżnia się mop do podłogi obrotowy?

Mop obrotowy, który inaczej nazywa się mopem rotacyjnym jest najbardziej nowoczesną wersją mopa sznurkowego. Jego frędzle są dłuższe. Są one wyprodukowane z bawełny albo z mikrofibry. Niezwykle potrzebną częścią mopa będzie specjalne wiadro do odciskania wody. Działa ono podobnie jak wyciskarka do sałaty. Mop jest odwirowywany za pomocą specjalnego pedała. Sama stopa czyszcząca jest trochę większa niż w mopie sznurkowym. Z tego względu tym mopem myje się o wiele prościej i szybciej. Ten mop nie pozostawia żadnych smug. Ten mop do mycia podłogi jest niezwykle uniwersalny. Sprawdzi się dosłownie w każdych warunkach. Z łatwością usunie nawet najbardziej intensywne zabrudzenia.

Mop

fot. AdobeStock


back to menu ↑

A może lepiej wybrać mop ze spryskiwaczem?

Ten rodzaj mopa jest znacznie ulepszoną wersją mopa płaskiego. Wodę z płynem musisz wlać do drążka. To sprawi, że nie będziesz musiał zamaczać materiału w wiadrze. Takie rozwiązanie niestety też wiąże się z pewnymi minusami. Trudno będzie Ci odcisnąć nadmiar wilgoci. Mop z dozownikiem przyda Ci się, jeżeli masz do wyczyszczenia słabo zabrudzoną powierzchnię. Chodzi nam o taką podłogę, którą trzeba czasami przetrzeć.

back to menu ↑

Jakie cechy ma mop gąbkowy?

Stosowanie mopa gąbkowego nie wiąże się z koniecznością brudzenia rąk. Gąbkę możesz odcisnąć za pomocą specjalnego mechanizmu. Natomiast sam mop nie potrzebuje dużej ilości miejsca. Mop z wyciskaczem będzie odpowiednim rozwiązaniem do łazienki albo na taras.

back to menu ↑

A może lepiej wybrać mop parowy do podłogi?

Jest to nowoczesna wersja mopa do podłogi. Niestety nie można go już nazwać sprzętem podręcznym, ponieważ posiada on wbudowany akumulator. Mop parowy ma również pojemnik na wodę, grzałkę oraz pompkę. Woda nagrzewa się do temperatury stu stopni. A później ulatnia się za pomocą pary. To właśnie para doskonale usuwa brud oraz zabija wszystkie bakterie. Mopem parowym możesz niezwykle starannie umyć podłogę. Jednak jednocześnie musisz pamiętać o tym, że najpierw powinieneś ją bardzo dokładnie odkurzyć. Mop parowy najlepiej sprawdza się w przypadku posadzek oraz płytek. Panele źle mogą znosić tego rodzaju mycie. Wysoka temperatura oraz wilgoć zdecydowanie im nie służą.

back to menu ↑

Ranking mopów podłogowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general