Jak wybrać zlewozmywak granitowy?

Granitowy zlewozmywak jest nowoczesnym i eleganckim rodzajem zlewu. Coraz więcej osób, chce mieć w swojej kuchni właśnie taki zlewozmywak. Do jego zalet można zaliczyć wygląd, długą trwałość oraz odporność na zarysowania. Zlewozmywak granitowy bardzo dobrze sprawdzi się w każdej kuchni. Występuje w wielu kolorach, więc bez problemu będziesz go mógł dopasować do wielu stylów aranżacji kuchni. Systematyczne czyszczenie zlewozmywaka granitowego polega na natychmiastowym likwidowaniu z niego resztek jedzenia.

Polecane zlewozmywaki granitowe


back to menu ↑

Czy warto jest kupić zlewozmywak granitowy?

Właściwa pielęgnacja zlewu z granitu pomoże zahamować powstawanie przebarwień, spowodowanych na przykład przez pozostałości kawy. Zlewozmywaki granitowe charakteryzują się bardzo dużą trwałością i wysoką jakością. Są odporne na działanie czynników zewnętrznych, na przykład na uderzenia. Taki granitowy zlewozmywak kuchenny może przetrwać w niezmienionym stanie przez wiele długich lat. Charakteryzuje się eleganckim i jednocześnie nowoczesnym wyglądem. W sklepach jest bardzo szeroki wybór kolorów. To sprawia, że taki zlewozmywak kuchenny z łatwością możesz dopasować do aranżacji Twojej kuchni. Zlewozmywaki granitowe są dostępne w wersjach: jednokomorowych oraz dwukomorowych, Jeżeli chodzi o kształty, to możesz spotkać zlewy: prostokątne, kwadratowe oraz okrągłe. Właściwa pielęgnacja zlewu granitowego jest związana z systematycznością. Tylko wtedy Twój zlewozmywak będzie wyglądał dobrze przez długi czas. Zlewy kuchenne granitowe są w największym stopniu odporne na zarysowania oraz uderzenia, spośród wszystkich zlewozmywaków dostępnych aktualnie na rynku.

Zlewozmywak granitowy

fot. AdobeStock


Zlewozmywaki granitowe nie odpryskują, a na ich powierzchni nie tworzą się nieprzyjemne rysy. Dzięki temu tego rodzaju zlewozmywaki zachowują perfekcyjny wygląd przez wiele kolejnych lat. Ich trwałość docenisz w bardzo dużym stopniu, jeżeli dużo gotujesz i co za tym idzie, dużo korzystasz ze zlewu kuchennego. Bardzo dużą zaletą zlewozmywaków granitowych jest fakt, że są one odporne również na zacieki. W przeciwieństwie do zlewów stalowych, nie odkłada się na nich kamień, ani nie zbiera się brud w zadrapaniach. Co więcej zlewozmywaki granitowe nigdy nie ciemnieją pod wpływem upływu czasu i działania promieni słonecznych. Zlewozmywaki granitowe są odporne na działanie nawet bardzo wysokich temperatur, w granicach 280 stopni Celsjusza. Z tego względu do tych zlewów bez obaw o odkształcenie, możesz wlewać na przykład wrzątek. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w Twoim domu może być kuchnia w bardzo różnym stylu. Dlatego w ich ofercie znalazły się zlewozmywaki granitowe o wyjątkowo różnorodnej kolorystyce. Do kuchni, która w dominującym stopniu jest wykończona za pomocą naturalnego drewna, bardzo dobrze będzie pasował zlewozmywak beżowy. Natomiast do jasnych wnętrz bardziej odpowiedni będzie szary zlewozmywak kuchenny. Biały też będzie dobry. Jeżeli jesteś wielbicielem mocnych i odważnych wystrojów wnętrz, to dla siebie również znajdzie się właściwy zlewozmywak granitowy. Polecamy Ci zlew kuchenny w kolorze czarnym albo czerwonym. Dobrze jest, żebyś również wiedział o tym, że matowienie zlewu granitowego może być spowodowane przez słabej jakości wodę wodociągową. Zamontowanie baterii kuchennej z filtrem powinno być pomocne w takiej sytuacji.

back to menu ↑

Jaki będzie najlepszy dla Ciebie zlewozmywak granitowy?

Chociaż ten element wyposażenia kuchni potocznie nazywany jest zlewozmywakiem granitowym, to tak naprawdę zrobiony jest on z kompozytu. Zlew ten produkowany jest z połączenia żywicy oraz mieszanki piasków kwarcowych. Ilość wykorzystanego kruszywa wpływa na budowę produktu oraz jego cenę końcową.  Z tego względu w czasie wyboru właściwego modelu zlewozmywaka granitowego, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Wysokiej jakości zlewozmywak granitowy musi być wyprodukowany z minimum 70-80% kruszywa oraz 30-20% żywicy. Taka kompozycja daje gwarancję wysokiej trwałości i jakości zlewozmywaka kuchennego. Życzymy Ci jak najbardziej udanego wyboru.

Zlewozmywak granitowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ranking zlewozmywaków granitowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general