Jak wybrać zlewozmywak kuchenny?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, poza piekarnikiem elektrycznym i lodówką jest z pewnością zlewozmywak. Jest on potrzebny do bardzo wielu czynności kuchennych. Gdy urządzasz albo remontujesz kuchnię, to zatroszcz się o to, żeby wybrany przez Ciebie zlewozmywak był funkcjonalny oraz dopasowany do aranżacji wnętrza. Gdy jesteś na etapie wybierania najlepszego dla Ciebie zlewozmywaka do kuchni, to najpierw powinieneś zobaczyć, co mają do zaoferowania sklepy internetowe i stacjonarne. Gdy szukasz odpowiedniego zlewozmywaka, to musisz sobie odpowiedzieć na parę pytań. Pomożemy Ci w tym. Musisz określić, z jakiego materiału powinien być wyprodukowany wymarzony dla Ciebie zlewozmywak, ile komór jest Ci potrzebnych i jaki kształt ma mieć zlewozmywak, jak musi być montowany, czy potrzebujesz jakichś dodatkowych akcesoriów. Jeżeli nie umiesz jednoznacznie określić tych wszystkich cech zlewozmywaka, to musisz chyba jeszcze trochę poczytać o zlewozmywakach. Tylko wtedy będziesz miał całkowitą pewność, że wybrany przez Ciebie zlewozmywak jest najbardziej odpowiednim modelem.

Polecane zlewozmywaki


back to menu ↑

Z jakiego materiału powinien być wykonany zlewozmywak do kuchni?

Producenci posiadają w swojej ofercie zlewozmywaki wyprodukowane z różnego rodzaju materiałów. Każde z tych tworzyw ma swoje wady i zalety. Jednak to Ty musisz zdecydować, co się dla Ciebie liczy najbardziej. Może jest to trwałość? A może dopasowanie do wnętrza kuchni lub wygląd? Może po prostu cena? Gdy odpowiesz sobie na te pytania, to będzie Ci o wiele łatwiej. Na rynku jest kilka rodzajów zlewozmywaków do kuchni.

Zlewozmywak

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Zlewozmywak emaliowany

Jeszcze kilkanaście lat temu był to najpopularniejszy model zlewozmywaka. Dzisiaj też ma swoich zwolenników. Jego najważniejszą zaletą jest cena. Jest to najtańszy spośród dostępnych obecnie zlewozmywaków do kuchni na rynku. Jego zaletą jest też to, że jest bardzo prosty do utrzymania w czystości. Gdy wybierasz ten typ zlewozmywaka kuchennego, to na pewno będzie to dla Ciebie korzystne pod względem finansowym. Jednak musisz również pamiętać o największej wadzie tego rodzaju zlewozmywaka kuchennego. Jest on bardzo mało odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Takie jak na przykład odbicia, odpryski, czy zarysowania. W niedługim czasie może to prowadzić do pojawienia się rdzy na powierzchni zlewozmywaka. To sprawia, że zlew nie tylko brzydko wygląda, ale również staje się źródłem zarazków oraz bakterii, które zbierają się w pęknięciach oraz w uszczerbkach.


back to menu ↑

Zlewozmywak ze stali nierdzewnej

Jest to niezwykle popularny i dosyć atrakcyjny pod względem cenowym zlewozmywak. Występuje on w wielu rozmiarach i kształtach. To jest jego kolejna zaleta. Szybko możesz dobrać jak najlepszy model do Twojej kuchni. Powierzchnia zlewozmywaka może być gładka z połyskiem, gładka matowa lub z fakturą lnu, tak zwany dekor. Każde z tych wykończeni posiada swoje wady oraz zalety. Stal gładka jest bardziej podatna na zarysowania, o wiele bardziej są widoczne na niej zacieki. Z tego względu po każdym zmywaniu powinieneś wytrzeć zlew do sucha. Na tym zlewozmywaku bardzo widoczne są również wszelkie przebarwienia. Natomiast stal z fakturą lnu jest trochę trwalsza niż stal gładka. Zlewy ze stali nierdzewnej są bardzo odporne na korozję. Gdy kupujesz tego rodzaju zlewozmywak, to powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość stali. W najtańszych modelach, w których skład chromu często jest poniżej 13 procent, po jakimś czasie może występować rdza. W dodatku takie zlewozmywaki do kuchni są podatne na odkształcenia, na przykład w wyniku gorącej wody.

Zlewozmywak

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czym wyróżniają się zlewozmywaki do kuchni granitowe, czyli kompozytowe?

To coraz bardziej popularny rodzaj zlewozmywaka do kuchni. Jest od dużo droższy niż zlewozmywaki kuchenne ze stali szlachetnej. Wiele osób wybiera go z uwagi na trwałość, odporność na zarysowania, uszkodzenia. Jest to również wyjątkowo estetyczny zlewozmywak kuchenny. Zlewy granitowe występują w wielu kolorach, na przykład niebieskim i czerwonym oraz kształtach. Są bardzo odporne na uszkodzenia. Niektóre mają nawet 30 lat gwarancji

back to menu ↑

Ranking zlewozmywaków: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general