Jak zamówić kuriera?

Zamiast czekać w kolejce w punkcie wysyłkowym lub oddziale pocztowym w celu nadania paczki, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie kuriera do domu. Nie będzie trzeba robić dosłownie nic poza przygotowaniem paczki do wysyłki i złożeniem zamówienia przez Internet. Jako że jest to niezwykle łatwe i szybkie, każdy sobie z tym poradzi. Każdy moment jest odpowiedni, bo strony przewoźników i brokerów kurierskich są dostępne całodobowo, przez siedem dni w tygodniu. Kurierem można wysłać niemalże wszystko i to bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów.

O czym należy pamiętać podczas wysyłania przesyłek kurierskich?

Nadanie paczki kurierskiej przez Internet składa się z zaledwie kilku kroków. Pierwszym jest prawidłowe zapakowanie przesyłki, następnie należy przejść do jej szybkiej wyceny i wybrania przewoźnika. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie formularza zamówienia i opłacenie przesyłki. Na koniec pozostaje wydrukowanie listu przewozowego i umieszczenie go nas paczce. Nie trzeba już robić niczego więcej poza oczekiwaniem na kuriera, który zjawi się po odbiór przesyłki, co zwykle następuje następnego dnia roboczego. Można oczywiście wybrać preferowane godziny odbioru, godziny poranne, popołudniowe czy nawet wieczorne. Większość firm kurierskich pracuje od rana do późnego wieczoru, więc nie powinno być z tym większego problemu. Bardzo ważną kwestią jest to, aby dokładnie wymierzyć swoją paczkę, bo już podczas szacowanej wyceny podaje się jej wagę i wymiary. Muszą być one dokładane, jeśli chce się uniknąć niepotrzebnych problemów i dodatkowych opłat. W miarę możliwości zaleca się wysyłać paczki standardowe, które są najprostsze w transporcie i sortuje się je automatycznie. Istotne jest również upewnienie się, że wysyłany przedmiot nie znajduje się na liście zakazanych w transporcie danego przewoźnika.

W jaki sposób zamawia się kuriera do domu?

Najłatwiej będzie wybrać opcję zamów kuriera przez stronę brokera. W ten sposób można oszczędzać nie tylko czas, ale też pieniądze. Możliwe jest wysłanie przesyłki zarówno krajowej, jak i zagranicznej, nawet do 70% taniej niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronach przewoźników. AlleKurier oferuje szybką i bezpieczną dostawę, gdyż współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi firmami kurierskimi. Na stronie AlleKurier zamawianie kuriera do domu ogranicza się do wypełnienia krótkiego formularza online i opłacenia usługi szybkim przelewem internetowym. W formularzu podaje się dane teleadresowe nadawcy i odbiorcy (imię, nazwisko, ulica, numer domu, kod i miasto, e-mail, numer telefonu). Trzeba określić zawartość swojej przesyłki, sposób jej zapakowania. Można też wybrać różne usługi dodatkowe typu pobranie, ubezpieczenie, zwrot dokumentów, serwis SMS. Na koniec wystarczy zaakceptować wszystkie wymagane pola dotyczące zasad korzystania z serwisu i jego regulaminu. Po wysłaniu zlecenia pozostaje opłacić przesyłkę. Zostanie też automatycznie wygenerowany list przewozowy, który należy wydrukować i przykleić na paczce. Podczas zamawiania kuriera po odbiór przesyłki można zaznaczyć nie tylko datę odbioru, ale też preferowane godziny.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general