Rękawice foliowe – gdzie należy je stosować?

Rękawiczki foliowe to jednorazowe rękawiczki wykonane z folii posiadającej certyfikaty pozwalające na kontakt z żywnością. Kiedy należy je stosować?

Właściwości rękawic foliowych

Rękawice foliowe są wykonane z polietylenu HDPE. Materiał ten posiada szczególnie interesujące właściwości, dzięki którym znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach. Przede wszystkim cechuje go większa gęstość w porównaniu z innymi foliami, a dzięki temu także większa trwałość i wytrzymałość, odporność na ścieranie, przetarcia czy niewielkie uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, zabrudzenia, niektóre substancje chemiczne oraz wirusy i bakterie. Rękawice foliowe są wykorzystywane na szeroką skalę. Zwykle stosują je pracownicy, ale również i klienci, w miejscach, w których produkuje się żywność lub się ją sprzedaje – owoce, warzywa, pieczywo, wypieki, mięso czy ryby. Rękawice foliowe są bardzo cenione między innymi za wytrzymałość, ale i duży komfort podczas pracy oraz skuteczną ochronę przed mikroorganizmami. Takie rękawice są wykonane z dość cienkiej foli, dlatego też umożliwiają pewny chwyt i swobodne ruchy, co jest niezbędne w przypadku wykonywania precyzyjnych i manualnych działań. Warto zauważyć, że rękawice foliowe są łatwo dostępne i można je zakupić w bardzo niskich cenach. W wielu miejscach pracy takie rękawiczki sprawdzają się wprost idealnie i chronią użytkowników przed minimalnymi zagrożeniami. Stosuje się je zazwyczaj ze względów higienicznych, ale również i po to, aby uniknąć zawilgocenia bądź aby uniknąć zanieczyszczeń. Ponadto zarówno pracownicy, jak i klienci stosując rękawice foliowe zmniejszają prawdopodobieństwo uszkodzenia produktów spożywczych. Należy jednak zauważyć, że tego rodzaju rękawiczki nie chronią w żaden sposób przed poważniejszymi urazami, ale są skuteczne w przypadku otarć. Rękawice foliowe sprawdzą się także doskonale podczas różnych codziennych czynności wykonywanych w domu, takich jak obieranie warzyw czy sprzątanie. Warto zwrócić uwagę na modele z zawieszką. Rękawice foliowe z zawieszką można wygodnie zawiesić w dogodnym miejscu i zrywać w razie potrzeby, co ułatwia i jednocześnie przyspiesza pracę.  

Gdzie należy stosować rękawice foliowe?

Rękawiczki foliowe stosuje się przede wszystkim w sklepach z artykułami spożywczymi, ale również i w miejscach gdzie przygotowuje się różnego rodzaju potrawy i wypieki, czyli w restauracjach, barach, kawiarniach, na targach oraz stoiskach z owocami, warzywami, mięsem, rybami czy pieczywem czy w piekarniach i cukierniach. Takie rękawiczki sprawdzają się również idealnie w sklepach wielobranżowych, w których można znaleźć różne produkty. Stosują je również pracownicy cateringu, ale i pracownicy oraz klienci na stacjach paliw w celu zabezpieczenia rąk przed zabrudzeniem, jakie może powstać podczas tankowania paliwa, uzupełniania płynów w silniku czy mycia szyb pojazdu. Na co dzień wykorzystuje się je też w branży medycznej, na przykład przy produkcji leków. Rękawiczki foliowe znajdują zastosowanie także w zakładach fryzjerskich czy zakładach mechanicznych. Sprawdzają się również doskonale w gospodarstwie domowym (podczas sprzątania) i w ogrodzie (podczas różnych prac). 

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general