Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać?

Ekspres przelewowy to bardzo często spotykane urządzenie w kuchni każdej osoby, która lubi kawę. Jeżeli też tak masz, to polecamy Ci dokładnie przeczytać ten wpis. Przy wykorzystaniu ekspresu przelewowego możesz otrzymać bardzo aromatyczną kawę, która ma bardzo głęboki aromat. Można nawet powiedzieć, że jest ona jeszcze lepsza niż z nowoczesnego ekspresu ciśnieniowego. Gdy chcesz kupić dobry ekspres przelewowy, to najważniejszym wyznacznikiem w pierwszej kolejności powinna być dla Ciebie ilość osób, dla których na co dzień powinna być parzona kawa. W niewielkim ekspresie przelewowym będziesz mógł zaparzyć jednocześnie od jednej do dwóch filiżanek kawy. Modele, które posiadają większy dzbanek potrafią za jednym razem przyrządzić kawę dla całej rodziny. Ze względu na to, że na rynku występuje bardzo wiele rodzajów oraz modeli ekspresów przelewowych, to wybór odpowiedniego urządzenia, nie zalicza się do prostych zadań. Jaki ekspres przelewowy powinieneś kupić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Polecane ekspresy przelewowe


back to menu ↑

Jakie cechy ma dobry ekspres przelewowy?

Gdy chcesz sobie kupić nowy ekspres przelewowy to powinieneś uwzględnić jego moc. To właśnie od niej zależne w bardzo dużym stopniu jest to, ile czasu zajmie zaparzenie pełnego dzbanka kawy. Ekspresy przelewowe o niewielkiej mocy będzie idealnym rozwiązaniem przy parzeniu małych ilości kawy. Natomiast, jeżeli potrzebujesz ekspresu przelewowego do biura albo dla dużej rodziny, to rozejrzyj się za takim, który ma większą moc. Wysokiej jakości ekspresy przelewowe mają moc od 1000 do 1300 W.

Ekspres przelewowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

W jaki sposób funkcjonuje ekspres przelewowy?

Każdy ekspres przelewowy posiada specjalny zbiornik na wodę, która podgrzewa się do temperatury 96 stopni Celsjusza. Gdy tylko woda osiągnie określoną temperaturę, to jest przepuszczana przez zmieloną kawę, żeby wydobyć z niej głęboki aromat. Ekspresy przelewowe z filtrem umożliwiają oddzielenie kawy od fusów. Dzięki temu otrzymany napar jest czysty. Żadne drobinki kawy nie będą w nim pływały. Po przefiltrowaniu kawa dostaje się do specjalnego naczynia, które zależnie od modelu pomieści od jednej do sześciu filiżanek gotowego naparu. Gdy kupisz ekspres przelewowy z wymiennym filtrem, to będziesz musiał nasypywać kawę za każdym razem do stożkowego papierowego filtra. Gdy nie chcesz regularnie kupować papierowych filtrów, to powinieneś wybrać ekspres do kawy ze stałym filtrem. Komorę filtra trzeba tylko raz na jakiś czas wyczyścić. To sprawi, że korzystanie z ekspresu przelewowego będzie o wiele mniej kosztowne, niż ma to miejsce w przypadku ekspresów przelewowych z wymiennymi filtrami. Jaki ekspres przelewowy będzie dla Ciebie najlepszy? Z pewnością ten, który w standardzie posiada podgrzewany dzbanek. To rozwiązanie sprawia, że kawa nie wystygnie. Jednak musisz mieć świadomość tego, że gdy kawa stoi, to niestety traci swój wspaniały aromat.


back to menu ↑

Ekspres przelewowy z młynkiem

Gdy jesteś prawdziwym smakoszem kawy i kawa mielona ze sklepu nie spełnia Twoich oczekiwań, to powinieneś sobie kupić ekspres przelewowy wyposażony w młynek do kawy. Świeżo mielona oraz zaparzona kawa ma przepiękny aromat i charakteryzuje się prawdziwą głębią smaku. Na pewno taka kawa będzie Ci smakowała, bo jest to najwyższa możliwa jakość. Ekspres przelewowy z wbudowanym młynkiem jest trochę droższy od standardowego modelu. Jeżeli nie chcesz przepłacać, to zawsze możesz kupić samodzielny młynek do kawy. Na rynku jest spory wybór tego rodzaju urządzań.

Ekspres przelewowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie firmy produkują ekspresy przelewowe?

Najpopularniejsi producenci ekspresów przelewowych to: Manta, DeLonghi, Severin, Zelmer, MPM, Philips, Amica, Siemens, Bosch, oraz Russel Hobs. Są to naprawdę dobrej jakości ekspresy przelewowe w atrakcyjnych cenach. Możesz również wybrać ekspres przelewowy z termosem i timerem. Wbudowany termos jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, jeżeli nie lubisz pić chłodnej kawy. Termos utrzymują odpowiednią temperaturę kawy i dodatkowo zapobiega utracie przez nią głębokiego aromatu. Timer pozwala zaparzyć kawę w określonym czasie.

back to menu ↑

Ranking ekspresów przelewowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general