Jaki automatyczny ekspres ciśnieniowy do domu wybrać?

Żeby wypić wspaniałą włoską kawę we własnym domu, to potrzebny Ci jest ekspres ciśnieniowy. W wersji automatycznej jest też prosty w obsłudze i daje Ci po prostu możliwość cieszenia się smakiem Twojej ulubionej kawy. Bardzo duża ilość modeli, które są dostępne na rynku, nie ułatwia wyboru. Jednak od czego masz nasz poradnik zakupowy? Umiemy wybrać wszystko, zarówno pralkę, jak i perfekcyjny ekspres do kawy. Podpowiemy Ci, jaki ekspres ciśnieniowy do kawy powinieneś wybrać. Gdy zastanawiasz się nad zakupem ekspresu automatycznego, to najpierw musisz dokładnie określić swoje preferencje smakowe oraz wymagania, jakie masz w odniesieniu do urządzenia. Wtedy będziesz wiedział, jaki budżet musisz sobie przygotować i zostanie Ci do wyboru o wiele mniej modeli. Drogą eliminacji znajdziesz swój ideał.

Polecane ekspresy ciśnieniowe


back to menu ↑

Jaka jest Twoja ukochana kawa?

Tak naprawdę jest to najważniejsze pytanie, na jakie musisz sobie odpowiedzieć, gdy myślisz o zakupie ekspresu ciśnieniowego. Jakie modele masz do wyboru? Część ekspresów ciśnieniowych oferuje wyłącznie możliwość przygotowania czarnej kawy, takiej jak na przykład espresso, lungo, czy americano. Natomiast pozostałe ekspresy do kawy są wyposażone w mniej lub bardzo zaawansowane systemy do spieniania mleka. Gdy zupełnie nie lubisz kaw mlecznych, to będziesz miał o wiele prostszy wybór. W dodatku ekspres ciśnieniowy, który parzy tylko i wyłącznie czarne kawy jest zazwyczaj bardziej atrakcyjny cenowo niż taki, który spienia mleko.

Ekspres ciśnieniowy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać, gdy preferujesz mleczne kawy?

Gdy mimo wyższej ceny ekspresu ciśnieniowego, chcesz przygotowywać również kawy mleczne, co jest wybierane przez większość użytkowników, to masz do wyboru kilka metod spieniania mleka. Pierwsza z nich to dysza spieniająca. To ręczny spieniacz. Do jego obsługi potrzebujesz trochę umiejętności. Za każdym razem musisz wlać mleko do dzbanka, spienić je i podgrzać jednocześnie, a następne wlać do filiżanki z kawą. Pewnie nie raz widziałeś, jak wszystkie te czynności wykonuje profesjonalny barista w kawiarni. Bardzo dużą zaletą takiego rozwiązania jest zazwyczaj bardziej atrakcyjna cena ekspresu ciśnieniowego. Nie chcemy tutaj jednak ukrywać, że taka metoda spieniania mleka, będzie wymagała od Ciebie pewnego zaangażowania. Nie zawsze uda Ci się właściwie spienić mleko. Drugim rozwiązaniem jest spieniacz półautomatyczny.  W tej wersji możesz wybrać konsystencję mleka. Ekspres osobno będzie dozował mleko do filiżanki i osobno do kawy. Najpierw ekspres ciśnieniowy przygotowuje espresso, a później podstawia kubek pod moduł mleczny oraz uzupełnia go mlekiem w wybranych przez Ciebie proporcjach. Spieniacz półautomatyczny spieni mleko za Ciebie. Jednak ciągle jest to rozwiązanie, które wymaga od Ciebie pewnego zaangażowania. Trzecim rodzajem jest spieniacz automatyczny lub zintegrowany. W tym ekspresie ciśnieniowym wszystko odbywa się bez potrzeby Twojego kontrolowania. Musisz tylko wybrać z menu napój kawowy. Ekspres ciśnieniowy samodzielnie przygotuje kawę, a później naleje do filiżanki mleko o najlepszej możliwej konsystencji. W tej sytuacji wystarczające będzie naciśnięcie dosłownie jednego przycisku. Kawa sama się przygotuje, a Ty możesz tylko usiąść na kanapie i z przyjemnością obserwować cały ten proces. Bardzo dużą zaletą takiego rozwiązania jest również powtarzalność. Twoja ulubiona kawa zawsze będzie smakowała tak samo. Twój ekspres ciśnieniowy nigdy Cię nie zawiedzie.

Ekspres ciśnieniowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie cechy powinno mieć idealne mleko do spieniania?

Przede wszystkim mleko musi być świeże i zimne. Z tego względu powinieneś się zastanowić nad kupnem opcjonalnego pojemnika termicznego. Ten pojemnik przed dłuższy czas zachowa perfekcyjne parametry mleka. Dla najbardziej wymagających użytkowników polecamy pojemniki chłodzące. Są to mikrolodówki, które utrzymują temperaturę mleka na odpowiednim poziomie przez bardzo długi czas.

back to menu ↑

Czy ekspres ciśnieniowy jest prosty w obsłudze?

Tak, ale im wyższy model ekspresu ciśnieniowego, tym interfejs wygląda bardziej estetycznie i jest o wiele bardziej rozbudowany.

back to menu ↑

Ranking ekspresów ciśnieniowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general