Jaki spieniacz do mleka wybrać?

Czy uważasz, że dobrą kawę możesz wypić tylko w kawiarni? Wspaniałe latte lub cappuccino możesz przygotować we własnym domu. Na pewno z taką kawą dzień od razu stanie się lepszy. W dodatku, do ich zrobienia nie będziesz potrzebował kosztownego ekspresu ciśnieniowego lub ekspresu przelewowego. Wystarczy Ci wysokiej jakości kawa oraz spieniacz do mleka. Co musisz wiedzieć na temat tego urządzenia, zanim wybierzesz konkretny model? W tym wpisie omówimy najistotniejsze zagadnienia, które wiążą się z zakupem oraz funkcjonowaniem spieniaczy do mleka.

Polecane spieniacze do mleka


back to menu ↑

W jaki sposób działa spieniacz do mleka?

W sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć bardzo wiele modeli spieniaczy do mleka. Jedne są bardzo podstawowe, a inne bardziej zaawansowane i nawet mają jakieś dodatkowe funkcje. Urządzenia te, bez względu na ich konstrukcję, funkcjonują na takiej samej zasadzie. Gęsta, biała piana jest tworzona przez denaturację białka oraz szybkie napowietrzanie mleka. Ten proces wiąże się z koniecznością dostarczenia właściwej ilości energii. Zazwyczaj spienianie mleka jest wykonywane na ciepło, chociaż pewne modele spieniaczy do mleka poradzą sobie również z zimnym mlekiem. Ich budowa zakłada dużo szybsze poruszanie się mechanicznych części. Radzimy Ci również sprawdzić, jaki jest koszt najpopularniejszych spieniaczy do mleka, żebyś mógł wiedzieć, jaki budżet masz sobie przygotować.

Spieniacz do mleka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie mleko będzie odpowiednie do spieniacza do mleka?

Im większa jest zawartość tłuszczu w mleku, tym bardziej odpowiednie jest ono do spieniania. Dobrej jakości modele spieniaczy poradzą sobie bez problemu z różnymi rodzajami mleka. Nawet takimi, które mają tylko pół procenta tłuszczu. Ta informacja z pewnością Cię ucieszyła, jeżeli się odchudzasz i liczysz kalorie. Zanim kupisz spieniacz do mleka, dobrze jest sprawdzić zalecenia producenta. Może być tak, że wybrany przez Ciebie model w prawidłowy sposób spieni tylko tłustsze mleko, na przykład takie, które zawiera dwa albo trzy procent tłuszczu. W sklepie występują również specjalne rodzaje mleka do spieniania, które mają większą zawartość białka. To właśnie białko jest najważniejszym składnikiem, jeżeli chodzi o spienianie mleka.

Spieniacz do mleka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie są rodzaje spieniaczy do mleka?

W sklepach możesz spotkać wiele typów spieniaczy do mleka. Najtańsze oraz najmniej rozbudowane modele są mniej komfortowe w użytkowaniu. Natomiast droższe modele poza podgrzewaniem oraz spienianiem mleka, mają również różne dodatkowe funkcje. Ręczne spieniacze do mleka są najprostszymi i jednocześnie najmniej kosztownymi rodzajami spieniaczy do mleka. Standardowo są one zasilane tradycyjnymi bateriami typu paluszki. Ręczny spieniacz do mleka jest zakończony specjalną końcówką z owalną sprężynką, która jest odpowiedzialna za szybkie spienianie mleka. Tego rodzaju spieniacz do mleka jest komfortowy w użyciu, chociaż potrzebuje on wykorzystania dodatkowego naczynia, do którego musisz wlać mleko. Bardzo dobrze nadaje się on do spieniania mleka na jedną albo na dwie kawy. Spieniacz do mleka tłokowy do funkcjonowanie nie potrzebuje prądu elektrycznego. Jest to bardzo dokładnie zamknięty pojemnik, który ma tłok przechodzący przez pokrywkę. Jest napędzany ręcznie. I to właśnie ten ręczny napęd sprawia, że mleko się spienia. Nie potrzebuje on wykorzystania zewnętrznego naczynia, ponieważ sam jest dla siebie pojemnikiem. Spienione mleko możesz wlać prosto do kawy. Elektryczny spieniacz do mleka jest najbardziej rozbudowanym i zaawansowanym technologicznie spieniaczem do mleka. Może być on zasilany bezpośrednio z gniazdka elektrycznego albo za pośrednictwem baterii. Jest on bardzo wydajnym urządzeniem. Niektóre modele elektrycznych spieniaczy do mleka mają funkcje dodatkowe, które są związane na przykład z przygotowywaniem mlecznych koktajli albo ze spienianiem mleka na zimno. Ostatni rodzaj, który chcielibyśmy tutaj omówić to spieniacze do mleka indukcyjne. Funkcjonują one bardzo podobnie jak elektryczne spieniacze do mleka, z tą różnicą, że została w nich zastosowana technologia indukcji.

back to menu ↑

Ranking spieniaczy do mleka: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general