Olej monoi w pielęgnacji

Wywodzący się z Polinezji olej monoi jest kosmetykiem naturalnym stosowanym już od wieków. Najprawdopodobniej sięgały po niego już pierwsze plemiona polinezyjskie choćby po to, aby chronić delikatną skórę przed podrażnieniami słonecznymi. Dziś olej ten coraz częściej pojawia się w Polsce. Jest promowany jako kosmetyk, który może zdziałać cuda zarówno przy pielęgnacji skóry, jak i włosów. Warto więc zapoznać się z możliwościami, jakie otwiera przed nami jego stosowanie.

Olej monoi – definicja

Monoi to tradycyjny olej, który narodził się na polinezyjskiej wyspie Tahiti. Powstał z połączenia oleju kokosowego z kopry oraz ekstraktu pochodzącego z kwiatów gardenii tahitańskiej. Jego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny, egzotyczny zapach oraz właściwości, o których mówi się, że nie mają sobie równych na tle innych produktów tego rodzaju. Ten, którego właściwości są najbardziej spektakularne, nadal jest produkowany ręcznie, w oparciu o procedurę doskonaloną przez wieki.

Właściwości oleju monoi

Tym, co zwraca na szczególną uwagę na olej monoi, jest doskonała tolerancja przez skórę. Choć olejki naturalne cieszą się dużą popularnością, przywykliśmy już do tego, że nie każdy rodzaj skóry reaguje na nie jednakowo dobrze. W tym konkretnym przypadku mamy jednak do czynienia z naturalnym kosmetykiem, na który mogą liczyć nawet te osoby, które nieustannie zmagają się z problemami generowanymi przez skórę wrażliwą. W rezultacie zyskujemy produkt, który można stosować nawet przy pielęgnacji niemowląt.

Jako kosmetyk stosowany w pielęgnacji skóry olejek monoi jest znany przede wszystkim z tego, że zmiękcza ja chroniąc jednocześnie skórę przed utratą wilgoci. Można na niego liczyć jednak także wtedy, gdy chce się ją wygładzić, poprawić jej elastyczność i zapewnić prawidłowe nawilżenie, co może być szczególnie ważne latem. Olej wzmacnia odporność skóry na różnego rodzaju uszkodzenia, a ponieważ ma działanie łagodzące i przeciwzapalne, może przyspieszyć proces gojenia się jej drobnych uszkodzeń. To także świetny kosmetyk łagodzący podrażnienia słoneczne, chroniący skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i wspomagający proces oczyszczania jej z toksyn. Stosowany regularnie zapewnia też skórze intensywne odżywianie.

Olej monoi może być jednak stosowany nie tylko po to, aby poprawić kondycję skóry. Wystarczy spojrzeć na piękne włosy Polinezyjek, aby domyślić się, że również my możemy zyskać wiele włączając go do codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy. To kosmetyk, który nie tylko odżywia włosy suche i zmęczone, ale również wspomaga proces ich regeneracji, nawilża je, a także zapewnia im większą sprężystość i elastyczność. Można na niego liczyć także wtedy, gdy włosy wymagają szczególnie starannej ochrony ze względu na to, że nieustannie są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Można go stosować jako olejek ochronny nakładany na końcówki włosów. Jest też wartościowym składnikiem masek o właściwościach nawilżających i regenerujących. Więcej informacji o oleju monoi przeczytasz na blogu: https://kozlek.pl/olej-monoi-wlasciwosci-i-zastosowanie-w-pielegnacji/.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general