Naturalnie zdrowy sen

Badania dowodzą, że problemy ze snem dotykają już niemalże połowy populacji. Powody tego zaburzenia mogą być bardzo zróżnicowane, jednak niezależnie od przyczyny ich ogólny wpływ na zdrowie i organizm jest bardzo szkodliwy. Zdrowy sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania człowieka, a jego skutki widoczne są na wielu polach.

Zadbaj o higienę snu

Jeśli cierpisz na problemy z bezsennością lub po prostu chcesz poprawić jakość swojego snu, warto wiedzieć co nieco o higienie snu. Pozwala ona działać profilaktycznie i zapobiegawczo, a skutki są szybko zauważalne. Obejmuje ona wiele aspektów stylu życia. Aby jakościowo spać i dobrze się wysypiać, należy unikać spożywania nadmiaru pokarmów w godzinach wieczornych, a także alkoholu, kofeiny i teiny. W miarę możliwości spróbować zredukować jaskrawe światła i hałasy. Warto zadbać też o codzienną aktywność fizyczną i regularny tryb życia, czyli starać się kłaść o jak najbardziej regularnej porze. Przed zaśnięciem poleca się też wywietrzenie sypialni, a idealnie by było również znaleźć chwilę dla siebie i odpowiednio się wyciszyć. Pomóc w tym mogą olejki eteryczne, ciepła kąpiel, książka lub masaż.

To, na czym śpisz, ma znaczenie!

Nie zapomnij o tym, że często bezpośredni wpływ na jakość snu mogą mieć elementy wyposażenia sypialni, takie jak materac, poduszka, kołdra oraz materiał, z jakiego uszyta jest pościel. Dobra wiadomość jest taka, że zaczynamy doceniać naturę i jej dary, a co za tym idzie, częściej wybieramy naturalne materiały, takie jak len, bawełna czy konopie. Wracamy do źródeł, korzystając z poduszek wypełnionych łuską gryki z dodatkiem pięknie pachnących ziół o relaksacyjnym działaniu. Na https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/ znajdziesz przeróżne kombinacje wypełnienia poduszki, które możesz dostosować do własnych upodobań. Być może to sposób na koniec bólu kręgosłupa szyjnego i łatwiejsze zasypianie?

Zrelaksuj się i śpij dobrze

Warto pamiętać, że czynnikiem najczęściej odpowiedzialnym za problemy ze snem jest stres. Trudno zupełnie wyeliminować go ze swojego życia, lecz można postarać się jak najbardziej go ograniczyć i skierować uwagę do wewnątrz, jednocześnie zadając sobie pytanie „co jest dla mnie naprawdę dobre?”.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general