Jak wybrać dobrą sokowirówkę?

Jaka sokowirówka będzie dla Ciebie najlepszym wyborem? Ile powinno kosztować tego rodzaju urządzenie? Jaką sokowirówkę wybrać, żeby służyła Ci przez wiele długich lat? Jakie są wady i zalety sokowirówek? Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu sokowirówki, to zachęcamy Cię do zapoznania się z korzyściami posiadania tego urządzenia. Soki z sokowirówki mają wyjątkowy aromat smak i się niesamowicie zdrowie. Soki ze sklepowej półki nie dorównują im nawet w połowie. Gdy kupujesz wyciskarkę do soków, to powinieneś zwrócić uwagę na jej różne parametry oraz funkcje, żeby wybrać najlepszy sprzęt w określonej przez Ciebie cenie. Sok z sokowirówki jest przede wszystkim zdrowy, naturalny, nie zawiera konserwantów, jest też klarowny i po prostu smaczny. To odpowiedni napój zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

Polecane sokowirówki


back to menu ↑

Jak wybrać dobrej jakości sokowirówkę?

Zanim kupisz sokowirówkę, to powinieneś się zastanowić, z czego będziesz chciał wyciskać soki. Jeżeli wyłącznie z pomarańczy, to o wiele lepszym wyborem będzie dla Ciebie wyciskarka do cytrusów. Musisz również wiedzieć, jakie ilości warzyw i owoców będziesz obrabiał. Czy będą to kilogramy, a może pojedyncze jabłka lub marchewki? Czy będziesz pić soki codziennie, czy tylko od czasu do czasu? Nowoczesny oraz elegancki design, to nie są najważniejsze cechy, jeżeli chodzi o wybór odpowiedniej sokowirówki. Moc, wydajność, napęd, rodzaj materiału z którego wyprodukowane zostały poszczególne elementy urządzenia oraz wielkość pojemnika na odpady, to najważniejsze parametry, jakie musisz uwzględnić przy zakupie najlepszej dla Ciebie sokowirówki. Gdy masz dużą rodzinę, to powinieneś się rozejrzeć za sokowirówką o większej mocy i wydajności, która posiada również większy zbiornik na odpady. Gdy jesteś osobą samotną, to z pewnością wystarczy Ci sokowirówka o niższych parametrach technicznych i o mniejszych rozmiarach.

Sokowirówka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie są wady i zalety sokowirówki?

Sito odgrywa w tym urządzeniu kluczową rolą. Jest wyposażone w małe ostrza i obraca się z prędkością od 6000 do 12000 tysięcy obrotów na minutę. Zadaniem sita jest szatkowanie owoców i warzyw na jednolitą masę. Sok wylewa się przez specjalny otwór. Natomiast miąższ pozostaje wewnątrz sokowirówki, a następnie jest przekazywany do specjalnego pojemnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu, sokowirówka może pracować w trybie ciągłym, nie ma potrzeby  ręcznego opróżniania sita podczas użytkowania urządzenia. Jaki jest uzyskany z sokowirówki sok? Przede wszystkim rzadki, klarowny. Niestety taki sok ma mniej wartości odżywczych niż ten pochodzący z wyciskarki wolnoobrotowej. Duża ilość składników pozostaje w miąższu. Co więcej na powierzchni soku powstaje mało estetyczna piana. Wysokie obroty sokowirówki sprawiają, że sok jest napowietrzony i błyskawicznie się utlenia. Świeżo wyciśnięty sok, zaraz gdy go przygotujesz, powinien zostać przez Ciebie wypity. Za wadę tego rodzaju urządzenia AGD można uznać również fakt, że sokowirówka nie jest w stanie wycisnąć soku z drobnych owoców, na przykład porzeczek, jagód, czy malin. Chyba już lepiej jest je zmiksować na gładką masę w blenderze i przygotować z nich letni koktajl.

Sokowirówka

fot. AdobeStock

Przy zakupie sokowirówki powinieneś również mieć świadomość tego, że za każdym razem będziesz musiał ją bardzo dokładnie myć. A to czasami zajmuje sporo czasu. Sokowirówkę należy rozebrać, umyć każdą jej część, dokładnie wytrzeć ścierką kuchenną, a następnie poskładać. W przeciwnym razie sitko zapcha się resztkami owoców, warzyw i całe urządzenie będzie do wyrzucenia. Kolejnym minusem sokowirówki może być to, że niesłychanie głośno ona pracuje. Ma się wrażenie, że nad Twoim domem za chwilę będzie lądował helikopter. Przy sokowirówce blender kielichowy jest wręcz cichutki. Jednak na obronę sokowirówki musimy powiedzieć, że jest to najszybszy sposób na uzyskanie soku. Można w niej zrobić sok z bardzo dużych ilości warzyw i owoców w krótkim czasie. Jeżeli wybierzesz dobry model sokowirówki, to za jednym razem możesz otrzymać nawet 2,5 litra domowego soku. Rewelacja.

back to menu ↑

Ranking sokowirówek: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general