Jaki blender kielichowy kupić?

Blender kielichowy jest wyjątkowo praktycznym urządzeniem, które będzie przydatne w każdej kuchni. Do czego będziesz mógł wykorzystać blender kielichowy? Czy warto jest kupić takie urządzenie? Co powinieneś uwzględnić w czasie jego wyboru? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym wpisie. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy poradnik zakupowy, który pozwoli Ci poznać zastosowanie oraz zalety blendera kielichowego. Gdy przeczytasz ten artykuł, to od razu będziesz wiedział, czy to urządzenie jest dla Ciebie odpowiednie. Dowiesz się, jak wybrać najbardziej odpowiadający Twoim preferencjom i potrzebom blender kielichowy.

Polecane blendery kielichowe


back to menu ↑

Czym różni się blender kielichowy od ręcznego?

Blender kielichowy jest jednym z rodzajów robotów kuchennych. Standardowo składa się z wytrzymałej podstawy, która jest wyposażona w silnik, pojemny kielich z komfortowym uchwytem oraz ostrzami tnącymi, pokrywę, która chroni przed zachlapaniem. Kolejnym typem jest blender ręczny. Nazywany też w języku potocznym żyrafą. Tego rodzaju urządzenie nie ma podstawy, ale rączkę, którą trzeba przez cały czas trzymać, gdy blender jest włączony. Do rączki przyczepia się odpowiednie akcesoria, na przykład przystawkę z ostrzami tnącymi lub końcówkę do ubijania białek. Poszczególne rodzaje blenderów mogą mieć też inne końcówki w zestawie. Jaki blender powinieneś wybrać? Czy lepszy dla Ciebie będzie mały blender ręczny, czy może większy, ale za to mocniejszy blender kielichowy? Gdy masz dużą i przestronną kuchnię, to radzimy Ci kupić oba blendery. Każdy rodzaj charakteryzuje się innymi cechami, funkcjami oraz zastosowaniami. Z tego względu dobrze jest stosować je wymiennie. Gdy będziesz miał w swojej kuchni, jeszcze mini piekarnik oraz wyciskarkę wolnoobrotową, to zdrowe gotowanie stanie się dla Ciebie przyjemnością.

Blender kielichowy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie cechy i funkcje posiada blender kielichowy?

Każdy blender ma wiele cech, które powinieneś uwzględnić przy jego zakupie. Pierwszą z nich jest moc. Im będzie ona wyższa, tym blender szybciej i dokładniej zmiksuje oraz rozdrobni produkty. Nawet tak twarde jak surowa marchewka, czy pistacje. Moc blenderów kielichowych to standardowo od 300 W do 1600 W. Ważna jest również regulacja prędkości obrotów. Umożliwia ona w płynny sposób kontrolować prędkość obrotów silnika. Zwróć uwagę też na to, czy wybrany przez Ciebie model blendera kielichowego posiada tryb pracy pulsacyjnej. Pozwala on na stopniowe rozdrabnianie twardych produktów. Ważna jest również pojemność dzbanka. Im będzie ona większa, tym większą porcję przygotujesz za jednym razem. Klasyczne blendery kielichowe posiadają pojemność w granicach 1,5 l. Pamiętaj też o tym, że dzbanek w blenderze kielichowym może być wykonany z plastiku albo ze szkła. Najlepiej, gdy jest to szkło hartowane. Szklane dzbanki są wbrew pozorom bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia i nie odbarwiają się. Niestety ich wadą jest to, że są ciężkie. Z tego względu pozostałe elementy blendera kielichowego powinny zostać wyprodukowane z plastiku albo ze stali nierdzewnej. Kolejnym bardzo istotnym parametrem przy wyborze tego rodzaju blendera jest długość przewodu. Gdy przewód będzie miał odpowiednią długość, to umożliwi on komfortowe ulokowanie blendera w kuchni. Kolejna kwestia to kolor. Tak, estetyka również się liczy i powinny o tym pamiętać nie tylko kobiety. Blender kielichowy jest urządzeniem, które zazwyczaj stoi na kuchennym blacie. Powinieneś zwrócić uwagę na wzornictwo urządzenia. Sprawdź, czy będzie ono odpowiednie do Twojej kuchni. Czy dobrze zgra się ze zmywarką do zabudowy oraz z dwudrzwiową lodówką? Przy wyborze blendera kielichowego zwróć uwagę również na jego wagę i rozmiar. Wymiary blendera dobrze je poznać przed jego zakupem, żeby mieć gwarancję, że urządzenie AGD będzie w stanie zmieścić się w wybranym przez Ciebie miejscu. Waga będzie ważna dla Ciebie wyłącznie wtedy, gdy chcesz często zmieniać położenie blendera, na przykład chować go do szafki. Musisz pamiętać o tym, że blender z plastikowym dzbankiem będzie mniej ważył niż ten, który został wyprodukowany ze szkła.

Blender kielichowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ranking blenderów kielichowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general