Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?

Świeżo wyciskane soki są jedną z najlepszych metod wzbogacenia Twojej diety w dużą porcję witamin oraz minerałów. Za często niestety używasz do tego celu soków ze sklepowej półki. To bardzo duży błąd. W porównaniu z samodzielnie wyciskanymi sokami ich skład jest po prostu bardzo słaby. Pełno w nich cukru oraz konserwantów. Nawet w sokach przeznaczonych dla małych dzieci. Możesz oczywiście kupić blender, ale szczerze polecamy Ci również zakup wyciskarki wolnoobrotowej. W jaki sposób działa tego rodzaju urządzenie? Co powinieneś uwzględnić przy jego zakupie? Czy lepsza będzie sokowirówka, czy wyciskarka? Jaka wyciskarka wolnoobrotowa pozwoli Ci na cieszenie się pysznym oraz pełnowartościowym sokiem? Żeby znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania, warto zapoznać się z tym poradnikiem zakupowym.

Polecane wyciskarki wolnoobbrotowe


back to menu ↑

W jaki sposób działa wyciskarka wolnoobrotowa?

Samym centrum wyciskarki wolnoobrotowej jest wałek, który jest odpowiedzialny za miażdżenie, a później wyciskanie soku, z pojedynczych składników. Część wyciskarek dostępnych na rynku dodatkowo posiada nakładki, które są odpowiednie do przygotowania wspaniałych musów i przecierów z owoców. Jednak musisz się przegotować na to, że jest to urządzenie, które pracuje wolno. W czasie jednej minuty wykonuje mniej więcej od 100 do 120 obrotów. W praktyce oznacza to, że przygotowanie soku zajmuje dużo czasu, ale dzięki takiej metodzie obrabiania owoców i warzyw, można zachować zdecydowaną większość występujących w nich składników odżywczych.

Wyciskarka wolnoobrotowa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych?

Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe są najtańszym oraz najmniejszym typem wyciskarek wolnoobrotowych. Z uwagi na ich prostą konstrukcję wyciskanie warzyw oraz owoców nie wymaga od Ciebie praktycznie żadnego wysiłku. Wystarczy, że włożysz owoce i warzywa do odpowiedniej przegródki. Bardzo dużym minusem wyciskarek pionowych jest niewielka liczba funkcji. Klarowność wyciskanych soków, również pozostawia wiele do życzenia. Drugim rodzajem są wyciskarki wolnoobrotowe poziome. Jest to wprost idealny wybór dla Ciebie, jeżeli lubisz oryginalne smaki soków. Wyciskarka wolnoobrotowa pozioma przetworzy nawet bardzo twarde składniki, jak również ziarna, warzywa liściaste lub jagody. Czy ten rodzaj wyciskarki ma jakieś wady? Niestety tak. Największym minusem jest jeszcze dłuższy czas wyciskania soku niż ma to miejsce w przypadku wyciskarki pionowej. Gdy przyrządzasz sok w wyciskarce, to musisz się liczyć z tym, że będziesz musiał ciągle korzystać z popychacza i kroić składniki na mniejsze części. Zniechęcające do zakupu wyciskarki wolnoobrotowej poziomem może być również to, że jest ona zwyczajnie droga. Wysoka cena jest tutaj na szczęście związana z bardzo wysoką wydajnością i staranną obróbką wszystkich składników.

Wyciskarka wolnoobrotowa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie są wady i zalety sokowirówek oraz wyciskarek wolnoobrotowych?

Alternatywą dla wyciskarek wolnoobrotowych może być tradycyjna sokowirówka. Czy warto kupić sokowirówkę, czy jednak lepsza będzie wyciskarka wolnoobrotowa? Mamy nadzieję, że przeczytanie dalszej części tego wpisu pomoże Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji. Sokowirówka będzie dla Ciebie odpowiednim urządzeniem, jeżeli zależy Ci na błyskawicznym przyrządzeniu soku z owoców lub warzyw, nie lubisz gęstych i nieklarownych napojów, zależy Ci na obróbce dużych ilości warzyw oraz owoców w tym samym czasie. Natomiast wyciskarka wolnoobrotowa będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, jeżeli: tym, co jest dla Ciebie najważniejsze, są smak oraz wysoka wartość odżywcza przyrządzanego soku, jesteś na diecie i chciałbyś zwiększyć ilość spożywanego błonnika, nie chcesz wypijać całego przygotowanego soku za jednym razem, jesteś w stanie wydać więcej na urządzenie AGD oraz szukasz urządzenia, które tak jak robot kuchenny, będzie wielofunkcyjne.

Na koniec jeszcze jedna mała uwaga. Gdy szukasz wyciskarki wolnoobrotowej, to koniecznie zwróć uwagę na to, jaką posiada ona moc. Najtańsze wyciskarki mają moc w granicach 150 W. Nie poradzą sobie one z miksowaniem twardszych warzyw, takich jak na przykład buraki, ani orzechów.

 

back to menu ↑

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general