Jak wybrać blender?

W tym poradniku zakupowym przeanalizuje wszystkie dostępne rodzaje blenderów. Pokażemy Ci, jakie są ich najważniejsze zadania. Blender jest urządzeniem, które doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Tak samo, jak lodówka, czy czajnik elektryczny. Chociaż blender ma niewielkie rozmiary, to może Ci pomóc w bardzo wielu codziennych czynnościach. W dodatku w większości przypadków posiada on dość atrakcyjną ceną. Na co powinieneś zwrócić uwagę, gdy chcesz kupić blender? Jakie są jego możliwe zastosowania? Bez najmniejszych wątpliwości możemy stwierdzić, że blender będzie przydatnym urządzeniem wszędzie tam, gdzie trzeba coś rozdrobnić, zmiksować albo wymieszać. Na pewno będzie to odpowiednie urządzenie dla Ciebie, jeżeli masz małe dzieci lub mieszka z Tobą starsza osoba, która ma już problemy z przeżuwaniem pokarmów. Jeżeli sam lubisz zupy-kremy lub koktajle, to też skorzystasz na zakupie tego urządzenia?

Polecane blendery


back to menu ↑

Jakie zastosowania może mieć blender?

Za pomocą blendera możesz na przykład: przygotować ciasto na naleśniki, zmiksować zupę na krem, posiekać orzechy lub przyrządzić mus owocowy.

back to menu ↑

Jaki blender powinieneś wybrać?

Jak możesz się domyślić, na rynku znajdziesz bardzo wiele rodzajów urządzeń, które różnią się pomiędzy sobą konstrukcją, metodą działania i obsługiwanymi funkcjami. Najważniejszy podział odnosi się przede wszystkim do dwóch typów. Pierwszy z nich to blender ręczny. Jest to urządzenie o niewielkich rozmiarach, które nie posiada własnego kielicha. Tego rodzaju blender jest lekki, poręczny oraz daje możliwość bezpośredniego miksowania potraw w garnkach albo w miskach. To bardzo praktyczne, jeżeli dołączony do blendera specjalny pojemnik jest dosyć mały. Drugim rodzajem jest blender stacjonarny, czyli kielichowy. Jest to urządzenie o większych rozmiarach, które posiada swój pojemnik. Inaczej nazywa się go właśnie kielichem. W tym pojemniku wszystkie składniki są rozdrabniane lub miksowane. Blendery tego rodzaju wyróżnia się tym, że mają większą moc. Bez problemu posiekasz w nich nawet najtwardsze składniki. Najważniejszą zaletą blenderów stacjonarnych jest to, że do działania nie potrzebują one Twojej pomocy.

Blender

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie blendera kielichowego oraz ręcznego?

Bez względu na to, jaki rodzaj sprzętu, ostatecznie będziesz chciał kupić, to najpierw musisz sprawdzić, jakie są jego możliwości. A żeby to wiedzieć, musisz dokładnie przeanalizować jego najważniejsze parametry techniczne. Pierwszym z nich jest oczywiście moc. W teorii powinieneś się kierować zasadą, że im urządzenie posiada większą moc, tym lepiej dla Ciebie. Przecież właśnie od tego parametru jest zależne to, jak twarde oraz wymagające substancje zmiksuje albo rozdrobni blender. Aktualnie w sklepach możesz znaleźć urządzenia, które mają moc od około 100 do nawet 2000 W. Dotyczy to zarówno blenderów ręcznych, jak i kielichowych. Drugim bardzo istotnym parametrem jest zasilanie blendera. Urządzenia bezprzewodowe stają się coraz bardziej popularne, bo są bajecznie proste w obsłudze. Nie jesteś wtedy ograniczony przez kabel. Zasilanie obywa się za pomocą wbudowanego akumulatora. Jednak musisz sobie doskonale zdawać sprawę z tego, że tego rodzaju blendery niestety mają małą moc. Jest ona na poziomie około 200 Watów. Wszystko to powoduje, że modele sieciowe  są tak samo chętnie wybierane przez użytkowników. Wynika to stąd, że bardzo dobrze radzą sobie one z wymagającymi składnikami. Nie musisz się martwić również o to, że akumulator się nagle wyczerpie. Pewnie już to przerabiasz co parę dni ze szczoteczką elektryczną. Chyba, że ładujesz ją non stop. Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest materiał, z którego został wyprodukowany blender. Gdy kupujesz nowy blender, to powinieneś zwrócić uwagę na jakość i rodzaj materiałów, z których zostały wykonane najważniejsze elementy w blenderze. Uchwyt blendera standardowo jest wyprodukowany z tworzyw sztuczny. Wynika to przede wszystkim z łatwości formowania i tego, że plastik ma przyjemną w dotyku fakturę. Dolna część blendera zazwyczaj jest wykonana ze stali nierdzewnej.

Blender

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ranking blenderów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general