Jak wybrać grill elektryczny? Czy warto go mieć?

Grill elektryczny da Ci możliwość przygotowania bardzo wielu potraw, podobnie jak mini piekarnik, ale działa na zupełnie inne zasadzie. Jak wybrać najlepsze urządzenie? Co powinieneś przy tym uwzględnić? Grillowane danie są zdrowe oraz smaczne. Jednak możesz je przygotować nie tylko na tradycyjnym grillu ogrodowym, ale również przy użyciu grilla elektrycznego. Jak wybrać grill do Twojego domu? Jakie są rodzaje grillów elektrycznych? Czy ich kupno to dobra decyzja?

Polecane grille elektryczne


back to menu ↑

Jakie są najważniejsze parametry grilla elektrycznego?

Grille elektryczne są funkcjonalnymi oraz przydatnymi urządzeniami. Jednak stanowią one dosyć zróżnicowaną kategorię. Poszczególne modele mogą w bardzo dużym stopniu różnić się między sobą. Jeżeli chcesz wybrać dobry grill elektryczny, który całkowicie spełni Twoje oczekiwania, to powinieneś sprawdzić kilka najważniejszych parametrów. Pierwszym i bardzo ważnym jest moc. Grill elektryczny może mieć moc od kilkuset do 2400 W. Im wyższa moc urządzenia, tym szybciej się ono nagrzewa i ma lepszą zdolność osiągania oraz utrzymywania niezwykle wysokiej temperatury. Kolejnym parametrem jest regulacja temperatury. Grill elektryczny domowy może zaoferować możliwość regulacji temperatury działania. Ta funkcja występuje w lepszych modelach oraz w bardzo dużym stopniu zwiększa funkcjonalność urządzenia, ponieważ daje ona możliwość dopasowania temperatury do wybranych potraw oraz produktów spożywczych. Następnym istotnym parametrem jest włącznik. Gdy zastanawiasz się nad tym, jaki grill elektryczny powinieneś kupić, to powinieneś zwrócić uwagę na to, jak włącza i wyłącza się konkretne urządzenie. Najtańsze oraz najmniej skomplikowane modele nie mają włącznika. Uruchamiają się, gdy podłączysz je do gniazdka elektrycznego. Wyłączają się, gdy wyjmiesz wtyczkę z gniazdka. To trochę mniej komfortowe rozwiązanie niż samodzielny włącznik oraz wyłącznik. Zwróć uwagę również, czy wybrany przez Ciebie grill elektryczny posiada wskaźnik gotowości. Jest to lampka informująca o tym, że grill elektryczny się już nagrzał i jej gotowy do działania. Tak naprawdę nie każdy grill kuchenny posiada taki wskaźnik. Gdy go nie ma, to bardzo trudno będzie Ci korzystać z tego urządzenia AGD. Grillowanie na oko może się źle skończyć.

Grill elektryczny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Na jakie parametry grilla elektrycznego powinieneś jeszcze zwrócić uwagę?

Następnym parametrem, który chcielibyśmy omówić jest to, czy grill elektryczny posiada tackę ociekową. Tego rodzaju tacka błyskawicznie zbierze wszystko, to co wycieknie z grillowanych dań. Taką tackę możesz bardzo łatwo i szybko wyjąć oraz wyczyścić. Jeżeli nie masz w zestawie takiej tacki, to czyszczenie grilla elektrycznego będzie o wiele trudniejsze. Kolejnym parametrem, który chcielibyśmy tutaj omówić są wyjmowane płyty. Część urządzeń AGD ma możliwość wypinania płyt grillowych. To w bardzo dużym stopniu ułatwia ich czyszczenie. Zwróć uwagę również na rozmiar oraz estetykę grilla elektrycznego. Gdy kupujesz grill domowy na prezent lub będziesz z niego bardzo często korzystał oraz będzie on stał na blacie kuchennym, to radzimy Ci przywiązań uwagę do jego kolorystyki oraz wzornictwa. Grille elektryczne są dostępne w bardzo wielu rodzajach oraz kolorach wykończenia. Duże znaczenie posiada również wielkość kupowanego przez Ciebie grilla elektrycznego. Tego rodzaju urządzenie AGD o dużych rozmiarach, da Ci możliwość przygotowania wielu porcji w tym samym czasie. Jednak musisz pamiętać, że będzie on zajmował dużo miejsca. Nie jest to odpowiednie urządzenie do niewielkiej kuchni. Do małej kuchni o wiele bardziej będzie pasował kompaktowy grill elektryczny. Przed zakupem konkretnego modelu grilla elektrycznego dobrze jest również sprawdzić, czy jest on popularny wśród użytkowników i czy cieszy się on dobrymi opiniami. Radzimy Ci przyjrzeć się różnego rodzaju zestawieniom i rankingom oraz poczytać opinie o różnych modelach grillów elektrycznych. Gdy przejrzysz choćby jeden ranking, to szybko będziesz mógł się zorientowani, jakie modele są chętnie kupowane przez użytkowników. Najczęściej jest tak, że urządzenie, które jest popularne, jednocześnie ma pozytywne opinie wśród użytkowników.

Grill elektryczny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ranking grilli elektrycznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general