Co uwzględnić przy zakupie mini piekarnika?

Przenośne piekarniki elektryczne to urządzenia o niezwykle różnorodnych zastosowaniach. Z sukcesem łączą one w sobie funkcje tradycyjnego piekarnika, mikrofali, grilla oraz opiekacza do kanapek. Mimo swojej wyjątkowej funkcjonalności, mini piekarniki są nadal dość mało popularne. O wiele większym powodzeniem cieszą się piekarniki elektryczne wolnostojące. To trochę niesprawiedliwe. W wielu sytuacjach mini piekarnik będzie bardzo dobrym pomocnikiem, jeżeli chodzi o codzienne przygotowywanie posiłków. O czym powinieneś pamiętać, gdy szukasz mini piekarnika? Odpowiemy na to pytanie w naszym poradniku zakupowym.

Polecane mini piekarniki


back to menu ↑

Jakie cechy powinien mieć dobry mini piekarnik?

Nawet najdroższy mini piekarnik może funkcjonować nieodpowiednio, gdy na złe parametry. Żeby mieć gwarancję, że wybrany przez Ciebie mini piekarnik będzie działał w Twojej kuchni doskonale, to upewnij się, czy ma on właściwą moc. Standardowe piekarniki elektryczne w wersji mini posiadają moc od 1000 do 12000 watów. Kiedy powinieneś rozejrzeć się za urządzeniem AGD o mniejszej mocy? Głównie wtedy, gdy chcesz w nim przygotowywać duże kawałki mięsa, ryb albo warzyw. Za mała moc może okazać się przy tych potrawach niewystarczająca. Wizualnie mogą wyglądać dobrze, ale pod względem smaku będą po prostu surowe. Musisz pamiętać o tym, że cena tego rodzaju piekarników standardowo jest kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych wyższa. Zanim zdecydujesz się pójść do sklepu albo włączysz internet i zaczniesz szukać mini piekarnika, to starannie zmierz powierzchnię blatu kuchennego, na którym chcesz umieścić to urządzenie AGD. Powinieneś wybrać model, którego długość i szerokość będą co najmniej kilka centymetrów mniejsze od wymiarów blatu kuchennego.

Mini piekarnik

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie dodatkowe akcesoria może posiadać mini piekarnik?

Podstawka na okruszki, kratka grillowa albo szpikulec do pieczenia kurczaka. Takie podstawowe akcesoria mogą zostać dodane do Twojego nowego mini piekarnika. Jednak pamiętaj o tym, że mówimy tutaj tylko i wyłącznie o dobrej jakości mini piekarnikach elektrycznych. Jak łatwo możesz się domyślić, im więcej interesujących akcesoriów, tym lepiej.

back to menu ↑

Jaki zakres temperatury może posiadać mini piekarnik elektryczny?

Będzie to dla Ciebie bardzo ważne zagadnienie, gdy chcesz przyrządzać potrawy, które wymagają niskich temperatur. Tego rodzaju dania z francuskiego nazywają się sous-vide. W takiej sytuacji powinieneś się zastanowić nad zakupem mini piekarnika, które zakres temperatury będzie zaczynał się od 0°C.


back to menu ↑

Jakie materiały mogą zostać wykorzystane do wyprodukowania mini piekarnika?

Ostatnią już kwestią, której nie możesz pominąć przy zakupie mini piekarnika jest jakość użytych do jego stworzenia materiałów. Najbardziej pewnym rozwiązaniem będzie mini piekarnik wykonany ze stali nierdzewnej. Bardzo ważna jest również solidność zrobienia jego poszczególnych elementów, które znajdują się w jego wnętrzu. Najlepiej zabezpieczy je solidna, nieprzywierająca powłoka.

Mini piekarnik

back to menu ↑

Czym różni się mini piekarnik od tradycyjnego piekarnika?

Najważniejsza różnica między klasycznym piekarnikiem a jego miniaturową wersją znajduje się w pojemności obu tych urządzeń. O ile pojemność tradycyjnych piekarników mieści się w granicach od 65 litrów do 80 litrów, to w mini piekarnikach będzie ona kilkukrotnie mniejsza. Przygotowanie w nich obiadu dla całej rodziny będzie po prostu niemożliwe. Trzeba byłoby kilkukrotnie włączać piekarnik i piec daną potrawę dla każdego domownika oddzielnie. Minusem mini piekarników jest również ich dużo mniejsza funkcjonalność. W porównaniu z nowoczesnymi piekarnikami mini piekarniki nie prezentują się zachwycająco. Gdy poszukujesz sprzętu AGD, który jest przeznaczony do przygotowywania błyskawicznych i małych objętościowo potraw, na przykład kanapek, kiełbasek albo grillowanych warzyw, to mini piekarnik, będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Do upieczenia zapiekanki nie musisz mieć do wyboru kilku zaawansowanych programów. Jest to potrawa, która sama się robi i naprawdę trzeba się postarać, żeby ją zepsuć.

back to menu ↑

Ranking mini piekarników: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general