Jaką deskę do prasowania powinieneś wybrać?

Dobra deska do prasowania na pewno ułatwi Ci prasowanie. Podpowiemy Ci, co powinieneś uwzględnić przy zakupie tradycyjnej deski do prasowania oraz deski elektrycznej. Dzięki nam dowiesz się, która deska do prasowania będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Lekarze już od lat biją na alarm, że częste prasowanie może odbić się niekorzystnie na kondycji Twojego kręgosłupa. Bierze się to z wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest dopasowana do Twojego wzrostu wysokość, na której układasz ubrania przeznaczone do wyprasowania. Właśnie z tego powodu tak ważny jest zakup odpowiedniej deski do prasowania. W odróżnieniu od poprzednich modeli desek, te najnowocześniejsze posiadają rozmaite funkcje. Pomożemy Ci wybrać najlepszą deskę do prasowania.

Polecane deski do prasowania


back to menu ↑

Czy lepsza będzie tradycyjna czy elektryczna deska do prasowania?

Deska do prasowania to już od dawna nie jest wyłącznie fragment deski na nóżkach. Obecnie masz do wyboru: deski do prasowania tradycyjne oraz deski do prasowania elektryczne, czyli prasowalnice. Te pierwsze nie posiadają systemu pary, ani nie można ich bezpośrednio podłączyć do żelazka, czy do podgrzewanego blatu. Jednak są atrakcyjne cenowo i banalnie proste w obsłudze. Drugie deski, czyli deski do prasowania elektryczne są wyposażone w antenki i zintegrowany z deską przedłużacz. To sprawia, że żelazko jest podłączone bezpośrednio do deski. W sklepach dostępne są również deski do prasowania z generatorem pary, czyli zintegrowane z żelazkiem, z systemem nadmuchu oraz zasysania, oraz ułatwiające utrzymywanie materiałów w jednej pozycji. Jest to bardzo przydatne, na przykład w odniesieniu do jedwabiu. Wszystkie te systemy powodują, że ubrania nie są wilgotne, a co za tym idzie się nie gniotą. Najbardziej nowoczesne deski do prasowania są wyposażone w systemy z wentylatorem. Kosztują one od tysiąca do nawet siedmiu tysięcy złotych. Mimo wszystko uważamy, że warto je mieć.

Deska do prasowania

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie elementy są ważne przy wyborze deski do prasowania?

Najważniejsze jest to, żeby deska do prasowania miała dobry stelaż. Gdy będzie stabilny i komfortowy, to da on możliwość bezpiecznego prasowania. Powinien mieć od regulację wysokości od 30 centymetrów do 1 metra, żeby można było dopasować deskę do Twojego wzrostu. Drugim bardzo ważnym parametrem jest blat deski do prasowania. Najlepszy jest ten, który ma zwężoną końcówkę. Dzięki temu będziesz mógł w komfortowy sposób wyprasować koszulę. Istotna jest też budowa blatu do pracowania. Gdy ma on siatkową konstrukcję, to nie zatrzymuje wilgoci. Trzecim bardzo ważnym elementem jest pokrowiec na deskę do prasowania. Powinien być odporny na działanie wysokiej temperatury. Ważne jest to, żeby nie zatrzymywał wilgoci. Materiał, który pokrywa blat tworzy się przez układanie kilku warstw.

Deska do prasowania

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie funkcje powinna posiadać dobra deska do prasowania?

Mamy tutaj oczywiście na myśli deski do prasowania elektryczne, ponieważ tradycyjne deski nie posiadają absolutnie żadnych dodatkowych funkcji. Deski do prasowania elektryczne mogą mieć natomiast szereg przydatnych funkcji. Pierwszą z nich jest wyrzut pary. Intensywny wyrzut pary powoduje, że wystarczy, że tylko delikatnie przejedziesz żelazkiem po konkretnym ubraniu, żeby otrzymać perfekcyjny rezultat prasowania. Drugą bardzo istotną funkcją jest nadmuch. Jest on szczególnie ważny, gdy prasujesz delikatne tkaniny. Dzięki nadmuchowi są one unoszone. Nie musisz mocno dociskać żelazka. W dodatku tak funkcja gwarantuje szybkie schładzanie ubrań. Warto zwrócić uwagę również na funkcję podgrzewania. Jest to istotne, jeżeli prasujesz wilgotne rzeczy i chcesz zrobić to, jak najszybciej. Ciekawa jest też funkcja odsysania pary. Przyspiesza ona stygnięcie nawilżonych za pomocą pary wodnej rzeczy. Natomiast funkcja zasysania przyciąga daną rzecz. To sprawia, że nie spada ona z deski i o wiele łatwiej się ją prasuje.

back to menu ↑

Jakie dodatkowe wyposażenie mogą mieć deski do prasowania?

W zestawie razem z deską do prasowania mogą znaleźć się: wieszaki, podstawka pod żelazko, uchwyty na wieszaki, póki na rzeczy prasowane oraz antenka.

back to menu ↑

Ranking desek do prasowania: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general