Parownica do ubrań – jaki model będzie najlepszy?

Parownica do ubrań to tego rodzaju gadżet, który w krótkim czasie zyskał popularność wśród klientów. Nie ma w tym nic zaskakującego.  Para jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na odświeżenie oraz wyprasowanie nawet najbardziej delikatnych tkanin. Czym powinna wyróżniać się dobra parownica do ubrań? Jacy producenci tego rodzaju urządzeń są najbardziej popularne?

Polecane parownice do ubrań


back to menu ↑

Czy warto kupić parownicę do ubrań?

Parownica do ubrań nazywana jest również steamerem. Jest to urządzenie, które jakiś czas temu było bardzo mało znane. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego sprzętu. Wbrew obiegowej opinii parownica do ubrań nie jest urządzeniem do prasowania. Nie zastąpi Ci ani żelazka, ani generatora pary. Do jej najważniejszych zadań można zaliczyć: wygładzenie ubrań oraz likwidowanie zagnieceń z podatnych na przypalenie tkanin, ukrywanie nieprzyjemnego zapachu oraz usuwanie szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Tutaj warto wspomnieć jeszcze o dwóch rzeczach. Po pierwsze musisz pamiętać, że parownica do ubrań nie zastąpi systematycznego prania ubrań. Podkreślamy to, bo to nie dla wszystkim może być oczywiste. Druga sprawa jest taka, że szybko parująca woda potrafi zlikwidować do 99 procent znajdujących się na Twoich ubraniach zarazków. Kiedy powinieneś zdecydować się na zakup parownicy do ubrań? Głównie wtedy, gdy w Twojej szafie jest bardzo dużo zwiewnych albo wymagających szczególnej troski ubrań. Mamy tutaj na myśli na przykład tiulowe sukienki, tweedowe płaszcze oraz wełniane marynarki. To również jest bardzo dobra metoda na natychmiastowe przeprasowane, w szczególności, gdy zaraz musisz wyjść z domu.

Parownica do ubrań

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaka parownica do ubrań będzie dla Ciebie najlepsza?

Pierwszym ważnym parametrem przy wyborze parownicy do ubrań jest siła wytwarzania pary. Czynnikiem, który w największym stopniu ma wpływ na jakość parownicy do ubrań jest siła, z jaką konkretny model urządzenia, wyrzuca z siebie parę wodną. Jest ona określana w gramach na minutę. Większa moc jest związana ze skuteczniejszym prasowaniem. Nie warto decydować się na parownicę do ubrań, której siła wytwarzania pary będzie mniejsza niż 20 gramów na minutę. Nie będzie ona wystarczająco skuteczna. Jaką moc urządzenia wybrać? Drugim bardzo ważnym parametrem, który powinieneś wziąć pod uwagę, gdy zastanawiasz się nad tym, jaka parownica do ubrań będzie dla Ciebie najlepsza, jest moc konkretnego modelu. Najbardziej zaawansowane parownice do ubrań mają moc do 2000 watów. Jaki maksymalny czas nagrzewania powinna mieć parownica do ubrań? Klasyczne parownice do ubrań osiągają całkowitą gotowość do pracy w czasie od 45 do 60 sekund. Jednak na rynku znajdziesz też modele, które nagrzewają się jeszcze szybciej.

Parownica do ubrań

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaka powinna być pojemność zbiornika na wodę?

Zwiększona pojemność zbiornika na wodę wiąże się z większymi gabarytami parownicy do ubrań. Gdy będziesz stosował swoją parownicę do ubrań, tylko od czasu do czasu, to wybierz taką o niewielkich rozmiarach. Natomiast, gdy zamierzasz jej używać bardzo często, to wybierz jak największe urządzenie. Z pewnością spełni ono swoją funkcję.

back to menu ↑

Sprawdź, czy parownica do ubrań posiada możliwość prasowania w pionie

Chcesz odświeżyć ubrania bez ściągania ich z wieszaka? W takim razie powinieneś się rozejrzeć za parownicą do ubrań, która posiada funkcję prasowania nie tylko w poziomie, ale i w pionie.

back to menu ↑

Ile zostało dołączonych do zestawu szczotek?

Część producentów wyposaża swoje parownice do ubrań w dodatkowe końcówki, które jeszcze skuteczniej likwidują z powierzchni ubrań oraz tapicerek kurz, sierść oraz pojedyncze włosy. Im więcej szczotek znajduje się w zestawie, tym lepiej.

To już najważniejsze parametry, które powinieneś uwzględnić przy wyborze parownicy do ubrań. Mamy nadzieję, że ten poradnik zakupowy rozwiał Twoje największe wątpliwości i teraz już wiesz, jakiego modelu parownicy do ubrań szukać w sklepach internetowych i stacjonarnych. Parownica do ubrań jest naprawdę niezwykle przydatnym urządzeniem, które po prostu warto mieć. Z pewnością nie raz z niego skorzystasz przed wyjściem.

back to menu ↑

Ranking parownic do ubrań: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general