Jaką suszarkę do ubrań kupić?

Jaka powinna być dobrej jakości suszarka do ubrań? Czy lepszy będzie model kondensacyjny, z pompą ciepła, czy może wywiewowy? Czy lepszym wyborem będzie suszarka bębnowa, czy pralko-suszarka? Na co powinieneś zwrócić uwagę, gdy chcesz kupić tego rodzaju urządzenie AGD? Podpowiemy Ci, jak wybrać najlepszą suszarkę do ubrań. Kupno dobrej, elektrycznej suszarki do ubrań jest dość trudnym zadaniem. W sklepach możesz znaleźć dziesiątki urządzeń. Znacząco różnią się one cenami. Najtańsze suszarki do ubrań kosztują około 1000 złotych, a najdroższe ponad 5000 złotych. Jak masz znaleźć najlepszą dla siebie suszarkę do ubrań?

Polecane suszarki do ubrań


back to menu ↑

Czy lepsza będzie suszarka do ubrań – kondensacyjna, z pompą ciepła, czy wywiewowa?

Poszukiwania suszarki do ubrań rozpocznij od określenia, jakiego dokładnie rodzaju urządzenia potrzebujesz. Na rynku znajdziesz przede wszystkim trzy kategorie produktów.

Suszarka do ubrań

back to menu ↑

Suszarki  do ubrań wywiewowe

To najmniej popularny model suszarek do ubrań. Są to urządzenia, które charakteryzują się podstawową funkcjonalnością. Posiadają one jedną, ale za to istotną wadę. W czasie pracy wyrzucają wykorzystane powietrze na zewnątrz obudowy. W praktyce oznacza to, że wymagają one podłączenia do już istniejącej instalacji wentylacyjnej. Ze względu na ograniczenia konstrukcyjne nie są to energooszczędne suszarki do ubrań. Charakteryzują się one atrakcyjną ceną. Suszarkę do ubrań tego rodzaju możesz kupić za niecałe 1000 złotych.

Suszarka do ubrań

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Suszarki do ubrań kondensacyjne

To o wiele bardziej popularny w Polsce model suszarki do ubrań. Wykorzystują one zjawisko skroplenia pary wodnej. Tańsze oraz prostsze w obsłudze modele bardzo często odprowadzają wodę do specjalnego pojemnika, który znajduje się wewnątrz obudowy tego urządzenia. Musisz wiedzieć o tym, że należy go ręcznie opróżniać. Jednak zaletą takiego rozwiązania jest to, że sprzęt może stać w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu, zarówno w kuchni, jak i w łazience. Niektóre suszarki do ubrań kondensacyjne zostały skonstruowane z myślą o podłączeniu ich do kanalizacji. Suszarki tego rodzaju standardowo kosztują od 1500 złotych do 1600 złotych.

back to menu ↑

Suszarki do ubrań kondensacyjne z pompą ciepła

Najdroższe, ale też najbardziej interesujące i funkcjonalne są suszarki kondensacyjne z pompą ciepła. Jest to obecnie najbardziej korzystna suszarka do ubrań, jaką możesz znaleźć na polskim rynku. Wykorzystane do suszenia ubrań powietrze zostaje w zamkniętym obiegu. W tym obiegu jest ona na przemian schładzane oraz ogrzewane. Jest to związane z niższym zużyciem energii oraz bardziej wydajnym suszeniem. W suszarce kondensacyjnej do ubrań z pompą ciepła można suszyć również delikatne tkaniny. Gdy szukasz solidnej suszarki do ubrań na długie lata, to właśnie tym rodzajem suszarki do ubrań, powinieneś się zainteresować w pierwszej kolejności. Jej cena jest niewiele wyższa od suszarki do ubrań kondensacyjnej. Suszarkę do ubrań kondensacyjną kupisz za mniej więcej 1800 złotych.

back to menu ↑

Czy lepsza jest suszarka do ubrań, czy pralko-suszarka?

Gdy masz w mieszkaniu niewielki metraż i nie możesz kupić dwóch samodzielnych urządzeń, to z całego serca polecamy Ci zakup pralko-suszarki. Najkorzystniejsze cenowo urządzenia tego typu kupisz już za mniej więcej 1700 złotych. Pamiętaj, że w bardzo podobnej cenie są suszarki do ubrań kondensacyjne. Musisz też mieć świadomość tego, że ze względu na skomplikowaną konstrukcję oraz ograniczenia techniczne, urządzenie dwa w jednym bardzo rzadko będzie tak bardzo wydajne, jak samodzielna suszarka albo pralka.

back to menu ↑

Na co zwrócić uwagę kupując suszarkę do ubrań?

Gdy już wiesz, jakiego typu suszarki do ubrań potrzebujesz, to teraz powinieneś się zapoznać z kilkoma najważniejszymi kryteriami, które musisz wziąć pod uwagę, wybierając taki sprzęt. Pierwsze kryterium jest bardzo oczywiste, ale mimo wszystko trzeba o nim wspomnieć. Sprawdź, jaką powierzchnię domu lub mieszkania masz do dyspozycji. Wtedy będziesz wiedział, czy masz szukać mniejszego, czy większego urządzenia. W suszarkach do ubrań bardzo ważna jest głębokość. Wybierz taką suszarkę do ubrań, która ma mniej niż 55 cm głębokości.

back to menu ↑

Ranking suszarek do ubrań: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general