Jak wybrać mini piekarnik do zabudowy?

Podpowiemy Ci, co powinieneś uwzględnić przy wyborze mini piekarnika do zabudowy. Czy warto mieć takie urządzenie AGD w swojej kuchni? Mini piekarnik może być przydatny w wielu  codziennych sytuacjach. Jest on bardzo dobrym rozwiązaniem na przykład do domków letniskowych oraz do altan działkowych, ale nie tylko. Sprawdzi się również w domach i mieszkaniach z ciasną kuchnią, w której nie ma miejsca na duży piekarnik elektryczny. W jaki sposób wybrać odpowiedni mini piekarnik do zabudowy? Czy warto go mieć?

Polecane mini piekarniki


back to menu ↑

Czy lepszy będzie mini piekarnik do zabudowy, czy może piekarnik tradycyjny?

Gdy chcesz kupić piekarnik do pieczenia, to dobrze jest już na samym początku zastanowić się nad tym, czy lepszy będzie dla Ciebie mini piekarnik elektryczny, czy może piekarnik o klasycznych rozmiarach. Mamy nadzieję, że ten poradnik zakupowy znacznie Ci pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

Mini piekarnik do zabudowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czym różnią się między sobą piekarnik elektryczny i mini piekarnik do zabudowy?

Chociaż większość mini piekarników jest wolnostojących, to zdarzają się również takie do zabudowy. Natomiast wśród tradycyjnych piekarników są obecne zarówno modele wolnostojące, jak i do zabudowy. Mini piekarniki do zabudowy mają od kilku do 63 litrów. Natomiast standardowe piekarniki elektryczne mają do 80 litrów w wersji do zabudowy. W wersji wolnostojącej może to być nawet ponad 100 litrów. Za to mini piekarniki, oczywiście poza tymi do zabudowy, są niezwykle mobilne. Można je na co dzień postawić w kuchni, a od święta zabrać na wyjazd turystyczny. W przypadku tradycyjnych piekarników ich mobilność jest naprawdę nieduża. Można je przesunąć, ale na pewno nie są to modele, które mógłbyś gdzieś ze sobą zabrać. A jak kształtują się ceny poszczególnych rodzajów urządzeń? Nie ma się co czarować, ale trzeba otwarcie przyznać, że mini piekarniki do zabudowy są po prostu bardzo atrakcyjne cenowo. Najtańsze modele kosztują kilkadziesiąt, a najdroższe kilkaset złotych. Natomiast ceny standardowych piekarników zaczynają się od 600-700 złotych.

Mini piekarnik do zabudowy

fot. AdobeStock


Jaką moc mają mini piekarniki do zabudowy i piekarniki wolnostojące? Piekarniki w wersji mini mają moc od 800 do 2000 W. W klasycznych piekarnikach jest ona już o wiele wyższa. Jak wygląda funkcjonalność obu rodzajów tych urządzeń? Jeżeli chodzi o mini piekarniki, to musimy ją uznać za przeciętną. Urządzenia tego typu posiadają grzałki. Dodatkowo czasami mają również funkcję grilla, rożna albo termoobiegu. W przypadku tradycyjnych piekarników ich funkcjonalność może być naprawdę rozległa. Mogą mieć one między innymi różne rodzaje termoobiegu, funkcję rozmrażania, automatycznego czyszczenia, gotowania na parze oraz wiele innych opcji. Trzeba przyznać, że mini piekarniki nie mają w swojej ofercie tak rozbudowanej funkcjonalności. Jednak ich najważniejszą zaletą jest to, że zajmują niewiele miejsca i są atrakcyjne cenowo. W wersji do zabudowy są trochę mniej funkcjonalne, ponieważ nie możesz ich nigdzie ze sobą zabrać.

back to menu ↑

Na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze mini piekarnika do zabudowy?

Oferta mini piekarników do zabudowy wcale nie jest tak monotonna, jak mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby kupić niewielki piekarnik do zabudowy, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Pierwszym z nich jest oczywiście moc mini piekarnika do zabudowy. Te urządzenia o naprawdę niewielkich gabarytach bardzo często mają o wiele niższą moc niż standardowe piekarniki. Ma to oczywiście wpływ na ich możliwości grzewcze oraz na tempo osiągania określonej temperatury. Kolejnym bardzo ważnym kryterium przy wyborze mini piekarnika do zabudowy jest jego wielkość. Przed zakupem koniecznie sprawdź wymiary zewnętrzne urządzenia. Dzięki temu będziesz miał pewność, że mini piekarnik do zabudowy zmieści się w miejscu, które dla niego wybrałeś. Dobrze jest również zweryfikować pojemność urządzenia. Dzięki temu łatwiej Ci będzie wyobrazić sobie, co będziesz mógł w nim upiec. Czy wejdzie do niego pizza, czy tylko samodzielnie zrobiona zapiekanka?

back to menu ↑

Ranking mini piekarników: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general