Czy lepsza jest pralka ładowana od góry czy od przodu?

Nie mamy żadnych wątpliwości, że pralka, poza odkurzaczem akumulatorowym, to jedno z najczęściej używanych przez Ciebie w domu urządzeń. Jeżeli na przykład potrzebujesz pralki wolnostojącej, a kupisz pralkę pod zabudowę, bo taka Ci się bardziej podoba, to będzie ona kompletnie niedopasowana do Twoich potrzeb i to sprawisz kłopot nie tylko sobie, ale również pozostałym domownikom. Pierwszym pytaniem, które powinieneś sobie zadać przy poszukiwaniach pralki, jest to, czy wolisz pralkę ładowaną od przodu, czy może lepiej się u Ciebie sprawdzi pralka ładowana od góry. Jakie są plusy i minusy każdej z tych pralek? Pomożemy Ci wybrać najlepszą dla Ciebie pralkę i rozwiejemy wątpliwości w zakresie korzystania z niej. Zaczynamy!

Polecane pralki


back to menu ↑

W jaki sposób działa pralka ładowana od przodu?

Mechanizm działania pralki ładowanej od przodu jest sam w sobie bardzo prosty. Jedyne, co musisz zrobić, to przykucnąć i wrzucić, w zależności od objętości bębna, właściwą ilość ubrań. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego programu prania oraz wciśnięcie przycisku start lub podobnego. Jak widzisz nie ma tutaj żadnej większej filozofii. Głębokość tego rodzaju pralek waha się zazwyczaj w granicach od 50 do 65 cm. Natomiast ich standardowa wysokość to 80 cm. Pralki tego typu bardzo dobrze będą spełniały swoją rolę w większych mieszkaniach albo w domach jednorodzinnych, w których jest po prostu dużo miejsca na poszczególne urządzenia. Pralki ładowane od przodu, zajmują zdecydowanie więcej miejsca, niż pralki ładowane od góry. Jakie są wady i zalety pralek ładowanych od przodu?

Pralka ładowana od góry

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie zalety posiadają pralki ładowane od przodu?

Najważniejszą zaletą pralek ładowanych od przodu jest to, że są niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Możesz w każdej chwili skontrolować pranie oraz zatrzymać je, gdy okaże się, że ubrania o siebie zahaczyły lub pierwszy raz prane spodnie farbują wszystkie pozostałe ubrania. Tym, co świadczy bardzo mocno na korzyść pralek ładowanych od przodu jest fakt, że mają wyjątkowo ciekawe wzornictwo i są niezwykle funkcjonalne. Warto tutaj podkreślić, że technologie, nad którymi pracują producenci pralek, są opracowywane z myślą o pralkach standardowych, co jak się głębiej nad tym zastanowić jest trochę smutne.


back to menu ↑

Jakie wady posiadają pralki ładowane od przodu?

Dużym minusem klasycznych pralek jest to, że są one bardzo awaryjne. Wynika to ze zwiększonego prawdopodobieństwa uszkodzenia uszczelki, co może prowadzić do zalania pomieszczenia. Wadą tego typu pralek jest również to, że potrzebują one więcej miejsca, niż pralki ładowane od góry. Gdy masz niewielką łazienkę lub kuchnię, to o wiele lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie pralka ładowana od góry.

back to menu ↑

W jaki sposób działa pralka ładowana od góry?

Pralka ładowana od góry będzie dobra dla Ciebie, jeżeli chcesz zaoszczędzić w Twoim mieszkaniu jak najwięcej powierzchni. Pralki ładowane od góry mają w większości nie więcej niż 40 cm szerokości. To sprawia, że bez problemu możesz wstawić ją na przykład do wąskiej wnęki. Pralki ładowane od góry są dosyć głębokie, ale mimo wszystko mają bęben standardowej głębokości. To sprawia, że nie musisz się schylać, żeby wyciągnąć pranie z pralki. Czym charakteryzują się pralki ładowane od góry i czy są one lepsze od pralek ładowanych od przodu? Postaramy się, jak najwnikliwiej odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Pralka ładowana od góry

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie zalety mają pralki ładowane od góry?

Tym, co przemawia za pralkami ładowanymi od góry jest ich niezwykle atrakcyjna cena. W porównaniu do pralek o takich samych lub podobnych parametrach od tego samego producenta, ale ładowanych od przodu, mogą być one tańsze nawet o kilkadziesiąt złotych. Dla osób, które urządzają mieszkanie pod wynajem i dla tych, dla których liczy się każda złotówka, zakup tego rodzaju pralki jest sporą oszczędnością. Następną bardzo istotną zaletą pralek ładowanych od góry jest to, że są wyjątkowo proste w obsłudze. Cechuje je również niewielka awaryjność. Gdy zdecydujesz się na zakup tego rodzaju pralki, to znacznie zmniejszysz ryzyko, ewentualnych kosztów napraw pralki.

back to menu ↑

Ranking pralek: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general