Pralka pod zabudowę – jaką wybrać?

Zakup pralki pod zabudowę lub odkurzacza pionowego, czy jakiegokolwiek innego sprzętu AGD, jest pewnym wyzwaniem. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu jednolitego i spójnego wystroju w kuchni albo w łazience, to koniecznie powinieneś przeczytać ten artykuł. Pralka pod zabudowę będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie również wtedy, gdy nie chcesz, żeby sprzęt AGD zagracał Ci wolną przestrzeń. Wiadomo, że taka stojąca po środku pomieszczenia pralna burzy cały ład i porządek. Za każdym razem, jak ją mijasz przypominasz sobie o tym, jak bardzo Ci ona przeszkadza. Pralka do zabudowy to sprzęt AGD, który z uwagi na swoją bardzo dużą funkcjonalność jest wybierany przez bardzo wiele osób. Dowiedz się, co powinieneś uwzględnić przed zakupem tego rodzaju urządzenia.

Polecane pralki pod zabudowę


back to menu ↑

Czym charakteryzuje się pralka pod zabudowę?

Gdy decydujesz się na zakup pralki, to pierwszą kwestią, która powinna Cię zainteresować jest różnica pomiędzy sprzętem pod zabudowę a wolnostojącym. Na pierwszy rzut oka te dwa urządzenia praktycznie się między sobą nie różnią. Mają takie samo zadanie i działają na ten samej zasadzie. Istotne jest jednak to, że nie zawsze można używać tych dwóch urządzeń zamiennie. Najważniejszym rozróżnieniem pomiędzy tymi dwoma rodzajami pralek jest fakt, że model pod zabudowę można wykorzystać jako model wolnostojący. Niestety wykorzystana w ten sposób pralka nie będzie wyglądała zbyt estetycznie w Twoim wnętrz.

Pralka pod zabudowę

fot. AdobeStock

Natomiast modele pralek wolnostojące nie są odpowiednie do ich całkowitego zabudowania. Podczas gdy pralki do zabudowy są przystosowane do bezpiecznego montażu w środku szafek, to modele wolnostojące są urządzeniami samodzielnymi. Pralki do zabudowy są odpowiednie do zabudowania zarówno pod względem wymiarów, jak i rodzaju zabudowy. Część z pralek wolnostojących możesz samodzielnie zabudować, ale na przykład musisz do tego specjalnie dopasować Twój górny blat. Nie zmienia to jednak fakty, że gdy od początku masz zamiar zabudować Twoją pralkę, to wybierz odpowiednio do tego przystosowany model.


back to menu ↑

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze pralki pod zabudowę?

Gdy decydujesz się na zakup pralki pod zabudowę, bez względu na to, czy wybierasz zabudowę pełną czy częściową, tak zwaną podblatową, to powinieneś uwzględnić kilka cech. Pierwszą z nich jest sposób ładowania. Do zabudowy odpowiednie są tylko i wyłącznie pralki ładowane od frontu. Kolejną cechą jest rozmiar pralki do zabudowy. Wymiary urządzenia powinny być dobrane do głębokości blatu. Trzecią już cechą jest ładowność wsadu. Zdecydowana większość pralek do zabudowy, które są dostępne na rynku ma w swojej ofercie pojemność na poziomie od siedmiu do ośmiu kilogramów. Jest to dużo mniejsza pojemność niż ta, która znajduje się w ofercie modeli wolnostojących. Zwróć uwagę również na maksymalną prędkość wirowania. Im wyższa jest szybkość obrotów pralki, tym ubrania będą bardziej suche po wypraniu. Następną w kolejności ważną cechą pralki pod zabudowę jest klasa energetyczna, gdy wybierzesz urządzenie AGD w klasie A+++ lub A++, to Twoja pralka będzie zużywała bardzo mało prądu. Oczywiście bardzo ważne są również dostępne w pralce pod zabudowę programy. Warto sprawdzić, jaki programy posiadają poszczególne pralki i jak długo trwa najkrótsze pranie.

Pralka pod zabudowę

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie wymiary powinna mieć pralka do zabudowy?

Wymiary pralek do zabudowy znajdują się w standardach dla tego rodzaju urządzeń i w dużym stopniu nie odbiegają od pralek wolnostojących. Bardzo duża różnica jest w głębokości bębna. W modelach pod zabudowę ta głębokość jest mniejsza, co jest logiczne. Wszystkie urządzenia, jeżeli chodzi o pralki pod zabudowę, charakteryzują się bardzo podobnymi rozmiarami. Ich wysokość wynosi od 59,5 do 60 cm. Najczęściej spotykana szerokość to 82 cm. Poszczególne modele pralek pod zabudowę mogą różnić się między sobą głębokością bębna. Należy ją dobrać indywidualnie, zależnie od wymiarów wnęki, którą dysponujesz. Ładowność pralki zazwyczaj nie jest wprost proporcjonalna do jej wymiarów. Chociaż na rynku obecnie występuje o wiele więcej pralek wolnostojących, to wśród tych do zabudowy z pewnością również znajdziesz bardzo wiele interesujących modeli.

back to menu ↑

Ranking pralek pod zabudowę: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general