Odkurzacz parowy – co to takiego i czy warto go mieć?

Gdy masz alergię i ciągle nie masz czasu na szybkie na sprzątanie, to dobrej jakości odkurzacz, będzie dla Ciebie, jak gwiazdka z nieba. Odkurzacz parowy będzie dla Ciebie perfekcyjnym rozwiązaniem, jeżeli zależy Ci, żeby Twoje mieszkanie było idealnie czyste i pachniało świeżością. Tak samo jak inne urządzenia, które wykorzystują do czyszczenia parę wodną, odkurzacz parowy bardzo efektywnie likwiduje wszelkie zanieczyszczenia, bakterie oraz grzyby. Zakup odkurzacza parowego może być interesujący w szczególności dla Ciebie, jeżeli cenisz sobie takie urządzenia, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. Za sprawą zastosowanej w nim technologia daje ono możliwość pozbycia się brudu bez potrzeby używania środków chemicznych oraz detergentów.

Polecane odkurzacze parowe


back to menu ↑

W jaki sposób działa odkurzacz parowy?

Odkurzacz parowy likwiduje zanieczyszczenia. Wykorzystuje do tego siłę ssania oraz technologię czyszczenia parą wodną. Urządzenie jest wyposażone w zbiornik na wodę, która pod odpowiednim podgrzaniu, zaczyna parować. Para wodna odpowiada za zmiękczenie brudu oraz sprawia, że zaczyna się on bardzo szybko nagrzewać. To wszystko sprawia, że brud można łatwiej zassać do środka. Sprzątanie przy użyciu odkurzacza parowego daje możliwość jeszcze dokładniejszego usuwania zanieczyszczeń i pomaga w pozbyciu się starych oraz zaschniętych zabrudzeń. Tak samo, jak w przypadku mopa parowego, wykorzystanie pary wodnej umożliwia skuteczne usuwanie bakterii, roztoczy, grzybów.

Odkurzacz parowy

fot. AdobeStock

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest to dla Ciebie szczególnie ważne, gdy cierpisz na alergię. O ile mop parowy jest przystosowany głównie do sprzątania podłóg, to odkurzacz parowy jest urządzeniem, które ma o wiele większy zakres działania i sprawdza się na przykład przy czyszczeniu: posadzek, dywanów, okien, armatury kuchennej oraz łazienkowej, płyt grzejnych oraz żaluzji.


back to menu ↑

Czy odkurzacz parowy będzie odpowiednim urządzeniem do każdego domu?

Model odkurzacza parowego, tak samo jak na przykład odkurzacza pionowego, musi być dopasowany do wielkości czyszczonej powierzchni, do częstotliwości sprzątania i do charakteru przeprowadzanych prac porządkowych. Bardzo ważnym elementem przy wyborze odkurzacza parowego są również końcówki. To w głównej mierze od ich rodzaju oraz od liczby jest zależna funkcjonalność całego urządzenia. Zazwyczaj do odkurzacza parowego są dołączane następujące końcówki: nakładka do podłóg, nakładka do parkietów, spiralna szczotka do czyszczenia armatury łazienkowej i końcówka punktowa do trudno dostępnych miejsc. Część odkurzaczy parowych jest wyposażona również w dyszę do odświeżania oraz do prasowania ubrań oraz u końcówkę do odklejania tapet.

Odkurzacz parowy

fot. AdobeStock

Kolejnym bardzo istotnym parametrem przy wyborze odkurzacza parowego jest czas nagrzewania. Odkurzacz parowy nagrzewa się trochę dłużej niż moc. Średni czas nagrzewania to do 5 do 12 minut. Czyszczenie również rodzajów powierzchni jest związane z koniecznością częstej wymiany końcówek. Dlatego, jeżeli nie chcesz tracić czasu, pomiędzy poszczególnymi etapami sprzątania, to radzimy Ci wybrać model odkurzacza parowego z krótszym czasem nagrzewania. Zwróć uwagę również na pojemność zbiornika na wodę. Zbiornik na wodę powinien być odpowiednio pojemny, żeby nie trzeba go było nieustannie napełniać. Musisz jednak wziąć pod uwagę fakt, że im większa jest pojemność zbiornika oraz bojlera, tym większy jest ciężar całego urządzenia. Przy wyborze odkurzacza parowego zwróć uwagę również na moc grzałki oraz na moc silnika. Od tych dwóch parametrów będzie zależała skuteczność urządzenia oraz poziom zużycia energii. W odkurzaczach parowych bardzo często występuje moc grzałki 1250 W.

Natomiast moc silnika waha się w przedziale 1800-2300 W. Ważnym elementem odkurzacza parowego jest również filtr do wody. Osadzanie kamienia hamuje dopływ pary oraz powoduje powstawanie uszkodzeń. W odkurzaczach parowych, które czyszczą powierzchnie o dużym stopniu zabrudzenia, system filtracji jest niezwykle ważny. Odkurzacz parowy jest o wiele bardziej skuteczny niż mop, czy odkurzacz akumulatorowy.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy parowych : TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general