Piekarnik parowy do zabudowy- jak działa i czy warto go kupić?

W tym wpisie przeanalizujemy ofertę rynkową piekarników parowych do zabudowy. Podpowiemy Ci, jakie parametry techniczne powinieneś wziąć pod uwagę.

Polecane piekarniki parowe do zabudowy


back to menu ↑

W jaki sposób działa piekarnik parowy do zabudowy?

Piekarniki parowe do zabudowy nazywane inaczej piecami konwekcyjno-parowymi, na samym początku były wykorzystywane tylko i wyłączne w restauracjach i w hotelach, które miały własną kuchnię. Aktualnie jednak sytuacja ulega zmianie. W zastosowaniach domowych, urządzenia te najczęściej są porównywane do parowaru. Jednak nie jest to najlepszy wybór, jeżeli chodzi o porównania. Chcemy tutaj bardzo mocno zaznaczyć, że piekarnik parowy do zabudowy łączy w sobie zalety klasycznego piekarnika elektrycznego oraz sprzętu używanego do gotowania na parze. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ stosowanie tylko przegrzanej pary wolnej nie pozwalałoby na tradycyjne pieczenie w piekarniku. Równie ważne jest też zastosowanie konwencjonalnej metody ogrzewania. Sprawia ona, że część ciepła pochodzi z rozgrzanego powietrza, a druga część z pary. Stosunek pary wodnej do rozgrzanego powietrza możesz kontrolować za pomocą programatora. Większość piekarników parowych jest przeznaczonych do zabudowy.

Piekarnik parowy do zabudowy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy lepiej jest wybrać piekarnik parowy do zabudowy, czy tradycyjny?

Różnica pomiędzy piekarnikiem konwekcyjnym a standardowym polega na jego użyteczności. Z reguły każdy piekarnik parowy może być stosowany tak samo, jak zwykły. Mamy tutaj na myśli to, że nie korzysta się w nim z pary wodnej. Natomiast w tradycyjnym piekarniku gotowanie na parze jest niemożliwe. Przy wyborze odpowiedniego dla Ciebie urządzenia musisz kierować się planowanym zastosowaniem. Nie ma potrzeby kupować dobrej jakości piekarnika parowego, jeżeli w ogóle nie będziesz korzystał z jego dodatkowych funkcji.

back to menu ↑

Czy lepszy będzie piekarnik parowy do zabudowy, czy jednak niewielka mikrofala?

To pytanie zadajemy nie tylko ze względu na gabaryty obu tych urządzeń. Mikrofalówka to urządzenie wielofunkcyjne. Najwięcej osób wykorzystuje je do podgrzewania wcześniej przygotowanych potraw. W tej roli bardzo dobrze sprawdzi się również tradycyjny piekarnik lub piekarnik gazowy. Jednak piekarnik parowy też będzie odpowiednim urządzeniem do podgrzewania potraw. W dodatku zapobiegnie on wysychaniu dań, co często się zdarza, gdy próbujesz przyrządzić je w zwykłej mikrofalówce. Zależnie od tego, jak chcesz wykorzystywać dane urządzenie, powinieneś wybrać mikrofalówkę albo piekarnik parowy do zabudowy. Kupno piekarnika parowego do zabudowy klasy premium, tylko po to, żebyś mógł pogrzać w nim na przykład pizzę, jest mało sensownym rozwiązaniem. Jednak jeżeli jednocześnie będziesz wykorzystywał piekarnik parowy do zabudowy do pieczenia i gotowania, to mikrofalówka będzie Ci zupełnie niepotrzebna.

Piekarnik parowy do zabudowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki piekarnik parowy do zabudowy powinieneś wybrać?

Omawiane w tym wpisie urządzenia są produkowane w bardzo różnych konfiguracjach. Natomiast, gdy szukasz odpowiedniego dla siebie piekarnika parowego do zabudowy, to powinieneś pomyśleć o czymś bardziej uniwersalnym, co pomoże Ci rozwijać się kulinarnie bez żadnych ograniczeń. Doskonale wiemy, że możesz znaleźć w sklepach internetowych i stacjonarnych na przykład piekarniki parowe do zabudowy bez funkcji grilla albo bez funkcji pieczenia. O ile funkcja grillowania jest przydatna, ale nie niezbędna, to bez pieczenia naprawdę bardzo trudno będzie Ci się obejść. Piekarnik parowy do zabudowy, który będzie dostarczał ciepło wyłącznie z pary wodnej nie pozwoli Ci upiec idealnej pieczeni lub kurczaka. Oczywiście bardzo duże znaczenie mają również parametry techniczne konkretnych modeli piekarników parowych do zabudowy. To właśnie one mówią o tym, jakie dany piekarnik do zabudowy może mieć możliwości, a co za tym idzie do czego może być on wykorzystywany. Wszystko to powoduje, że przy wyborze piekarnika parowego do zabudowy nie powinieneś się kierować tylko i wyłącznie ceną. Sprawdź na samym początku, jaką ma moc, wybrany przez Ciebie piekarnik parowy do zabudowy. Pokazuje on, jaka jest wydajność piekarnika oraz ilość pobieranej przez niego energii elektrycznej. Aktualnie można kupić piekarniki parowe o mocy od 1,75 do 3,5 kW.

back to menu ↑

Ranking piekarników parowych do zabudowy: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general