Jak wybrać lodówkę?

Przeanalizujemy dla Ciebie szeroką ofertę lodówek. Pokażemy Ci, które modele mogą okazać się dobrym wyborem. Co powinieneś uwzględnić, kupując konkretną lodówkę? Kuchnia jest zawsze centralnym punktem każdego domu. Chociaż wiele osób najwięcej serca wkłada w to, żeby urządzić piękny salon, to i tak w końcu wszystkie imprezy, czy ważne rodzinne dyskusje przenoszą się do kuchni. W tym pomieszczeniu można znaleźć wiele ważnych elementów wyposażenia, na przykład piekarnik parowy, czy okap kominowy, ale najważniejszym z nich jest oczywiście lodówka.

Polecane lodówki


back to menu ↑

Bardzo szeroki wybór lodówek

Jak łatwo możesz się domyślić, w sklepach internetowych jest mnóstwo tego rodzaju urządzeń. Mają one nie tylko różne wymiary oraz konkretne parametry techniczne, ale również wykorzystano w nich odmienne technologie, systemy, czy zainstalowano w nich inne funkcje dodatkowe. Wszystko to powoduje, że w internecie krąży bardzo wiele pytań na temat tego, w jaki sposób wybrać najlepszą lodówkę. Można stwierdzić w wyjątkowo dużym uproszczeniu, że perfekcyjna lodówka to taka, która pasuje do kuchni, a jednocześnie spełnia potrzeby i oczekiwania domowników. Nie zawsze znalezienie takiej lodówki jest prostym zadaniem, ale plusem jest to, że producenci proponują naprawdę zróżnicowaną ofertę. W tym poradniku zakupowym pragniemy wyjaśnić Ci, jakie parametry powinieneś uwzględnić przy zakupie wymarzonej lodówki.

Lodówka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaką lodówkę wybrać? Jakie są dostępne rodzaje?

Gdy chcesz dokonać właściwego zakupu, to musisz odpowiednio podejść do całej tej sprawy. Na samym początku zastanów się, jakiego rodzaju lodówka Cię interesuje. Aktualnie możesz spotkać wiele modeli lodówek. Omówimy tutaj najpopularniejsze typy.

back to menu ↑

Lodówka jednodrzwiowa do małego mieszkania

Pierwszy z nich to lodówki jednodrzwiowe. Taka lodówka będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem, jeżeli jesteś singlem, mieszkasz w niewielkim mieszkaniu albo w domku letniskowym. Tego rodzaju lodówka może być wyposażona w wewnętrzny zamrażalnik albo mieć tylko samą chłodziarkę. Tego typu lodówka wyróżnia się dosyć małą pojemnością. Jednak jest to jej zaleta, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca w kuchni. W lodówce jednodrzwiowej nie da się zmieścić zbyt wielu produktów spożywczych. Nie będzie to odpowiednia lodówka dla rodziny. Chociaż te urządzenia są z reguły małych gabarytów, to mogą one nie być oszczędne pod względem poboru energii elektrycznej. Z tego względu koniecznie sprawdź, do jakiej klasy energetycznej zalicza się upatrzona przez Ciebie lodówka.

Lodówka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Lodówka dwudrzwiowa dla rodziny

Drugim równie interesującym rodzajem są lodówki dwudrzwiowe. Tego typu lodówki mają samodzielny zamrażalnik i chłodziarkę. Zazwyczaj strefa do zamrażania znajduje się na dole, chociaż na rynku możesz również spotkać modele, które mają zamrażalnik na górze. Lodówki dwudrzwiowe są zazwyczaj wysokie. Jednak ich najważniejszą zaletą jest to, że są wyjątkowo pojemne. Będą one dla Ciebie najlepszym wyborem, jeżeli masz duże mieszkanie albo wieloosobową rodzinę oraz wtedy, gdy przechowujesz w lodówce większe ilości produktów spożywczych. Nie zawsze lodówka dwudrzwiowa musi być ogromna. Na rynku są dostępne modele o bardzo różnej wielkości. Te lodówki są dosyć chętnie wybierane przez użytkowników, ponieważ są one odpowiednie do domów oraz do większych mieszkań.

back to menu ↑

Lodówki side by side jest kwintesencją nowoczesności

Kolejnym często spotykanym rodzajem lodówek są modele side by side. Są to urządzenia AGD do kuchni o największej pojemności. Mają dwoje drzwi otwieranych na zewnątrz oraz zlokalizowanych obok siebie. Po jednej stronie znajduje się zamrażarka. Natomiast po drugiej jest chłodziarka. Lodówki tego rodzaju posiadają całkiem spore rozmiary. Z tego względu są one odpowiednie przede wszystkim do przestronnych kuchni. Zazwyczaj posiadają one również dodatkowe funkcje, takie jak na przykład podajnik wody lub lodu. Ich największym mankamentem jest bardzo wysoka cena. Powinieneś również zwrócić uwagę na to, że lodówka side by side pobiera wyjątkowo duże ilości prądu. Wynika to głównie stąd, że lodówki side by side zazwyczaj są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, na przykład w kostkarkę.

 

back to menu ↑

Ranking lodówek: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general