Jak wybrać golarkę do twarzy? Jaka najlepsza?

Gładką skórę na ciele może zagwarantować dobry depilator, a na twarzy dobra golarka elektryczna. W jaki sposób powinieneś wybrać tego rodzaju urządzenie? Co musisz uwzględnić przy jego zakupie? Systematyczne golenie zarostu możesz wykonywać nie tylko przy użyciu tradycyjnej maszynki do golenia, ale też bardziej nowoczesnej golarki elektrycznej. To urządzenie w bardzo dużym stopniu ułatwia zadbanie o poranną higienę. W dodatku korzystanie z dobrego sprzętu nie prowadzi do podrażnienia skóry twarzy. Jaka maszynka do golenia twarzy będzie dla Ciebie odpowiednia? Czy warto mieć tego rodzaju urządzenie w swojej łazience, tak samo, jak na przykład szczoteczkę elektryczną? Czym powinieneś się kierować wybierając golarkę do twarzy?

Polecane golarki do twarzy


back to menu ↑

Jaki rodzaj golarki do twarzy powinieneś wybrać?

Oferta męskich golarek elektrycznych jest bardzo zróżnicowana, jeżeli chodzi nie tylko o ceny, ale również o ich parametry techniczne. W sprzedaży możesz znaleźć kilka kategorii golarek do twarzy. Pierwszy z nich to golarki męskie głowicowe. Mogą być one wyposażone w dwie lub w trzy głowice golące. Są one ruchome, dopasowują się do kształtu twarzy i są odpowiedzialne za proces golenia. Każda głowica jest złożona z nożyków oraz z osłonek, które chronią Twoją skórę przed skaleczeniami. Tego rodzaju golarka elektryczna męska może nie przypaść do gustu wszystkim użytkownikom. Jest tania, a co za tym idzie mało dokładna. Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę szukasz. Drugi rodzaj to golarki foliowe. Posiadają one zupełnie inny kształt niż golarka głowicowa. Mają bardziej prostokątny kształt, mogą mieć też pojedynczy element golący, podwójny, a nawet potrójny. Za proces golenia jest odpowiedzialna specjalna folia z otworkami, do których dostają się włosy, które są w kolejnej fazie obcinane. W zaawansowanych golarkach otwory te mogą znajdować się pod bardzo różnymi kątami. Powoduje to, że golenie jest o wiele bardziej precyzyjne. Kolejnym bardzo ważnym rodzajem są golarki elektryczne trójfazowe. To najbardziej innowacyjny system golenia. Wykorzystuje on kilka głowic foliowych oraz trymujących. Golarki tego typu są zdecydowanie najdroższe. Maszynki do golenia elektryczne stanowią wygodną i praktyczną alternatywę dla tradycyjnych, manualnych maszynek do golenia. Tymi klasycznymi pewnie już nie raz się zaciąłeś i miałeś też od nich bardzo mocno podrażnioną skórę twarzy. Golarka męska trójfazowa ciągle jest mało popularnym rodzajem na rynku. Konsumenci o wiele chętniej wybierają golarki foliowe oraz głowicowe.

Golarka do twarzy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy lepsza będzie golarka foliowa czy głowicowa?

Kupno dobrej jakości golarki męskiej może być dosyć trudny. Wątpliwości mogą wystąpić już na etapie wyboru specyfiki funkcjonowania konkretnego urządzenia. Czy lepsza będzie golarka męska foliowa, czy rotacyjna? Pewnie również, tak samo jak większość osób, stajesz przed tym dylematem. Możemy Ci podjąć właściwą decyzję. Właśnie od tego jest nasz poradnik zakupowy. Jeżeli chodzi o koszt golarki głowicowej to jest od zależny od stopnia zaawansowania urządzenia. Golarki męskie z trzema głowicami można kupić już za 50 złotych. Natomiast koszt golarki foliowej jest też zależny od parametrów urządzenia. Najtańsze golarki męskie z pojedynczą głowicą foliową, nie cieszą się zbyt dobrymi opiniami wśród użytkowników, ponieważ po prostu są mało precyzyjne. W golarkach głowicowych sposób golenia jest zależny od konkretnego modelu. Te urządzenia mogą golić zarówno na sucho, jak i na mokro. W przypadku golarek foliowym jest to również uzależnione od konkretnego modelu urządzenia. W tego rodzaju golarkach męskich również jest możliwe golenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Natomiast jeżeli chodzi o dokładność golenia to w golarka głowicowych głowice są ruchome i niezależne od siebie. Bardzo dobrze dopasowują się do kształtu twarzy i dają możliwość niezwykle precyzyjnego golenia na co dzień. Natomiast głowice foliowe trochę się uginają. Nie są ruchome, w przeciwieństwie do głowic rotacyjnych, a to sprawia, że mogą być one mniej dokładne.

Golarka do twarzy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ranking golarek do twarzy: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general