Jaki depilator wybrać?

Wśród produktów do higieny i pielęgnacji poza szczoteczkami elektrycznymi bardzo mocno rozwija się gałąź depilatorów. Producenci w swoich urządzeniach umieszczają coraz nowocześniejsze technologie i rozwiązania. Jak powinieneś wybrać najlepszy depilator dla siebie? Na jakie cechy powinieneś zwrócić szczególną uwagę? Na pewno nasz poradnik zakupowy pomoże Ci w znalezieniu odpowiedzi na te pytania.

Polecane depilatory


back to menu ↑

Jakie są najpopularniejsze rodzaje depilatorów?

Na samym początku powiemy Ci o tym, jakie na rynku występują rodzaje depilatorów. Można tutaj wymienić między innymi: depilatory klasyczne, depilatory IPL i laserowe. Czym one się między sobą różnią? Depilatory klasyczne mogą mieć mechanizm bazujący na pęsetach albo na dyskach. W obu tych sytuacjach wymienione elementy są osadzone na głowicy. Podczas gdy głowica się obraca, zarówno pęsety, jak i dyski otwierają się oraz zamykają. To sprawia, że chwytają one pojedyncze włoski. Oba te mechanizmy mają porównywalną skuteczność, ale są one przeznaczone do trochę innego rodzaju włosków. Kolejna bardzo ważna kategoria to depilatory laserowe. Depilator laserowy emituje pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali. Energia ta absorbowana jest przez brodawkę, to znaczy fragment włosa, który jest odpowiedzialny za jego wzrost. Temperatura w tym miejscu wzrasta, a brodawka ulega całkowitemu zniszczeniu. Trzeci ważny rodzaj to depilatory IPL. Są one wyposażone w lampę, która oświetla mały obszar Twojej skóry. Emitowane światło zawiera w sobie fale o bardzo różnej długości. Fale te są pochłaniane przez cebulki włosowe. To prowadzi do ich uszkodzenia oraz do zahamowania wzrostu włosa.

Depilator

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie zasilanie depilatora będzie najlepszym wyborem?

Gdy podejmujesz decyzję, jaki depilator powinieneś wybrać, to koniecznie zwróć uwagę na sposób jego zasilania. Typ zasilania w bardzo dużym stopniu ma wpływ na wygodę korzystania z tego urządzenia. Możesz wybierać pomiędzy depilatorami bezprzewodowymi oraz przewodowymi. Depilatory akumulatorowe oferują niestety dość ograniczoną swobodę ruchu. Problemem jest jednak to, że taki akumulator się po prostu starzeje. Z upływem miesięcy lub lat możliwość korzystania z urządzenia będzie coraz mniejsza, coraz częściej będziesz musiał go ładować. W dodatku w niektórych modelach razem z wyczerpywaniem się energii w akumulatorze zmniejsza się też szybkość funkcjonowania tego urządzenia. Natomiast depilatory sieciowe zapewniają niezmienną prędkość pracy, ale swoboda ruchów w tym przypadku jest bardzo mocno ograniczona. Musisz zawsze być w pobliżu gniazdka elektrycznego i męczyć się z kablem. To jest naprawdę bardzo mało komfortowa opcja.

Depilator

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie depilatory mogą mieć rodzaje głowicy?

Depilator z pęsetami bardzo dobrze poradzi sobie z małymi włoska. Pęset na głowicy jest standardowo kilkanaście, a najwięcej kilkadziesiąt. W praktyce oznacza to, że te pęsety siłą rzeczy są od siebie bardzo mocno oddalone. Gdy jesteś posiadaczem rzadkich włosków, to taki depilator będzie dla Ciebie doskonałą propozycją. Jednak jeżeli masz dosyć gęste włoski, to tego rodzaju głowica sobie z nimi nie poradzi. Depilator dyskowy będzie odpowiedni do gęstych włosków. Zwróć uwagę na to, z jakiego materiału zostały wyprodukowane dyski. Jeżeli są one metalowe, to mogą podrażniać wrażliwą skórę. Depilator z dyskami ceramicznymi będzie o wiele lepszym wyborem dla Ciebie, ponieważ tego rodzaju dyski są hipoalergiczne. Czasami też możesz znaleźć w sklepach urządzenia, których dyski są powleczone warstwą srebra. Tego rodzaju dyski również nie prowadzą do podrażnienia skóry.

Czy redukcja prędkości w depilatorze jest istotna?

Jeżeli jesteś wytrzymały na ból, to depilator z regulacją prędkości tak naprawdę nie jest Ci do niczego potrzebny. Natomiast gdy masz niski poziom wrażliwości na ból albo będzie to Twój pierwszy klasyczny depilator, to lepiej kup model, który będzie wyposażony w regulację prędkości pracy. Gdy depilator będzie miał tego rodzaju funkcję, to będziesz mógł dopasować jego pracę, do Twojego odczuwania bólu.

back to menu ↑

Ranking depilatorów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general