Jaką lokówkę wybrać? Co wziąć pod uwagę?

Lokówka do włosów jest jednym z najbardziej popularnych urządzeń do ich stylizacji. Marzysz o tym, żeby mieć takie włosy jak modelki w reklamach? Chcesz mieć na swojej głowie hollywoodzkie loki albo fale jak po wyjściu z morza? Jeżeli masz lokówkę, to od razu możesz zrealizować wszystkie swoje pomysły. Właściwie dobrana umożliwi Ci szybko wykonać wymarzoną fryzurę. Jednak pamiętaj o tym, że lokówka bardzo mocno się rozgrzewa. Może nie tak jak piekarnik elektryczny, ale wystarczająco, żeby się poparzyć i zniszczyć sobie włosy. Jaką lokówkę powinnaś wybrać, żeby właściwie wystylizować włosy bez niszczenia ich? Z naszego poradnika zakupowego dowiesz się więcej na ten temat. Wiele kobiet ma proste włosy i marzy o tym, żeby choć przez chwilę mieć na głowie przepiękne loki lub fale. Nie ma z tym problemu. Loki możesz uzyskać za pomocą naturalnych metod albo dobrze dobranej lokówki. Nie musisz już całą noc spać w niewygodnych wałkach. Lokówka może rozwiązać naprawdę wiele Twoich problemów z włosami. Lokówka z pewnością nie jest całkowicie nowym urządzeniem na rynku, tak jak na przykład odkurzacze pionowe. Jednak zapotrzebowanie na lokówki w ogóle się nie zmniejsza. Dzięki temu bez problemu możesz wybierać spośród bardzo wielu kształtów i rodzajów lokówek. Jeżeli zupełnie nie masz pojęcia, jaki rodzaj lokówki powinnaś wybrać, to zachęcamy Cię do poznania jej specyfikacji, żebyś mogła od razu wiedzieć, jaki efekt uzyskasz za pomocą konkretnej lokówki. Opowiemy Ci o najbardziej popularnych lokówkach. Dzięki nam już nigdy nie będziesz miała problemu ze stworzeniem wspaniałych fal i loków na włosach.

Polecane lokówki


back to menu ↑

Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy lokówką stożkową a lokówką spiralną?

Wszystkie urządzenia do stylizacji włosów różnią się głównie rodzajem wałka. To od niego w największym stopniu jest zależny rodzaj skrętu, który możesz otrzymać na włosach. Standardowa lokówka 32 mm da Ci całkowicie inny rezultat niż lokówka stożkowa. Lokówka tradycyjna, czyli cienka jest najstarszym rodzajem, który kojarzy się z urządzeniami do robienia fal. Lokówka tradycyjna ma metalową albo w nowocześniejszej wersji ceramiczną powłokę, która służy do nawijania włosów i specjalny klips, który pomaga utrzymać włosy na walcy. Zazwyczaj te lokówki mają rozmiar od 15 mm do 25 mm. Gwarantują one mocno zakręcone oraz drobne loczki. Musisz koniecznie pamiętać o tym, że takiej lokówki możesz używać tylko i wyłącznie na całkowicie suchych włosach. Zanim zaczniesz stylizację, to użyj suszarki do włosów. Drugi równie interesujący rodzaj to gruba lokówka. Tego rodzaju urządzenie jest po prostu tradycyjną lokówką z grubym walcem. Powinieneś zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez Ciebie model posiada klips. Niestety nie jest to jeszcze standardem. Gdy nie będzie w zestawie klipsa, to sama będziesz musiała zorganizować sobie dodatkową spinkę do podtrzymywania już podkręconych włosów. Gdy wybrane przez Ciebie urządzenie nie jest wyposażone w system podtrzymywania włosów, to dobrze byłoby, gdyby w zestawie była chociaż rękawica ochronna. Za gruby model lokówki uznaje się urządzenie od 32 mm i więcej. Z jego pomocą stworzysz miękkie oraz luźne loki. A czym wyróżnia się na ich tle lokówka stożkowa? Możesz ją nawet pomylić ze standardową lokówką. Największą różnicą jest tutaj kształt elementu, na który nawijasz włosy. Jak sama nazwa pokazuje, jest on podobny do stożka zwężającego się ku końcowi. Nie ma ona klipsa, tak samo jak część lokówek 38 mm, co sprawia, że ta lokówka z pewnością nie jest dobrym modelem dla osób początkujących. Lokówka stożkowa ma jednak bardzo wiele zalet. Daje wielowymiarowy efekt. Włosy są o wiele subtelniej zakręcone na górze, a na końcach tworzą się mocniejsze loki. Dzięki temu cała fryzura prezentuje się o wiele bardziej naturalnie.


Lokówka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie cechy mają lokówki automatyczne?

Można powiedzieć, że nadal jest to nowość na naszym rynku. Na pewno taka lokówka bardzo Ci się spodoba, jeżeli ciągle jesteś gdzieś w biegu, nie masz czasu na to, żeby przez godzinę kręcić włosy, a mimo wszystko chcesz ładnie wyglądać. Lokówka automatycznie nie daje takich efektów jak stożkowa, ale z jej pomocą szybko i prosto wykonasz niesamowite loki. Urządzenie samodzielnie nawija włosy na wałek. Nie oparzysz się i możesz uzyskać równomierny skręt na całej długości włosów.

Lokówka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ranking lokówek: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general