Pralko-suszarka – jaką wybrać?

Czy marzysz o tym, żeby pranie i suszenie mogło się odbywać w jednym urządzeniu? Tak, to jest możliwe. Nawet, jeżeli w łazience lub w kuchni masz tak mało miejsca, że zdecydowałeś się na pralkę do zabudowy. Dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę, gdy wybierasz pralko-suszarkę i sprawdź, czy to urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie. Gdy chcesz skończyć z ciągłym rozwieszaniem mokrego prania i uczuciem wilgoci w całym domu, gdy masz małe dzieci i masz w błyskawicznym tempie zapełnioną pralkę, i gdy chcesz, żeby pranie i suszenie było banalnie proste i przyjemne, to kup sobie wreszcie dobrej jakości pralko-suszarkę.

Polecane pralko-suszarki


back to menu ↑

Jakie są wymiary pralko-suszarek?

Wśród pralko-suszarek możesz znaleźć modele wolnostojące oraz do zabudowy. Te pierwsze czyli wolnostojące mogą mieć następujące głębokości: od 40 cm do 45 cm, od 46 cm do 55 cm, od 56 cm do 59 cm oraz od 60 cm do 65 cm. Natomiast pralko-suszarki, które są przeznaczone do zabudowy w ciągu szafek kuchennych mają mniejszą głębokość. Jest to zazwyczaj od 53,7 cm do 58,4 cm.

Pralko-suszarka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaką prędkość wirowania mają pralko-suszarki?

Gdy wybierasz pralkę, to powinieneś uwzględnić najwyższą prędkość wirowania. Im pralka ma większą ilość obrotów, tym suchsze ubrania wyciągniesz z bębna. W odniesieniu do pralko-suszarki obroty też są ważne, bo odpowiednio odwirowana bielizna wymaga krótszego suszenia. Z tego powodu, powinieneś kupić pralko-suszarkę z jak najwyższymi obrotami. Komfortowym rozwiązaniem w pralko-suszarkach jest płynna regulacja wirowania, która umożliwia Ci swobodne ustawienie odmiennych prędkości wirowania, zależnie od programu prania. Natomiast w przypadku regulacji skokowej możesz wybrać obroty wysokie albo obroty niskie.

Pralko-suszarka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki jest załadunek pralko-suszarki?

Przy określaniu załadunku pralko-suszarek bierze się pod uwagę dwie wielkości. Pierwszą z nich jest załadunek prania. Może on wynosić od sześciu do dziesięciu kilogramów. Drugą jest załadunek suszenia, który wynosi przeciętnie od półtora do dwóch kilogramów. Musisz tutaj pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Załadunek prania nie jest równoznaczny z załadunkiem suszenia. Gdy już podjąłeś decyzję, że w Twoim domu pojawi się pralko-suszarka, to wybierz urządzenie z bardziej pojemnym bębnem. To sprawi, że nie tylko będziesz mógł wyprać więcej ubrań w ciągu jednego cyklu, ale również więcej ciuchów wysuszysz.

back to menu ↑

Jakie programy prania i suszenia oferują pralko-suszarki?

W pralko-suszarkach możesz znaleźć bardzo podobne programy do tych, które są w pralkach. Mamy tutaj na myśli na przykład: program bawełna przeznaczony do prania bawełnianych tkanin, program antyalergiczny, który jest odpowiedni do prania ubrań osób z bardzo wrażliwą skórą, w szczególności dzieci i alergików. Zależnie od modelu urządzenia wśród programów suszenia występują również takie, które są odpowiednie do suszenia delikatnych tkanin, wełny, tkanin syntetycznych, odzieży sportowej, kurtek puchowych oraz odzieży biznesowej. Bardzo potrzebnym programem suszenia jest odświeżanie. Służy on do odświeżania ubrań, które przez długi czas wisiały w szafie.

back to menu ↑

Czy pralko-suszarka potrzebuje dużych ilości wody do funkcjonowania?

Nowoczesne modele zarówno pralek, jak i pralko-suszarek mają zmniejszone zużycie wody w porównaniu do wcześniejszych urządzeń. W porównaniu do standardowych pralek nowoczesne pralko-suszarki mogą zużyć do dwóch razy więcej wody. To logicznie, ponieważ potrzebują jej nie tylko do wyprania ubrań, ale również do ich dokładnego wysuszenia. Pralko-suszarki w ciągu jednego cyklu prania zużywania od 50 do 70 litrów wody. Natomiast w czasie prania i suszenia potrzebują od 100 litrów do 130 litrów wody. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dużo, ale właśnie w ten sposób płacisz za komfort. Gdy wybierasz pralko-suszarkę, to powinieneś sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie model, posiada funkcję automatycznego doboru wody do wielkości załadunku.

back to menu ↑

Jakie dodatkowe funkcje może mieć pralko-suszarka?

Najczęściej spotykane funkcje to między innymi: wyświetlacz elektroniczny LCD, certyfikat Woolmark oraz kontrola piany.

back to menu ↑

Ranking pralko-suszarek: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general