Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

Jeszcze kilka lat temu, gdy ktoś miał w domu zmywarkę do naczyń, to był uznawany za osobę żyjącą w luksusie. Dzisiaj to urządzenie stało się bardzo powszechnie. Producenci mają w swojej ofercie zarówno zmywarki do małej kuchni, jak i zmywarki dla dużej rodziny. Gdy zastanawiasz się nad zakupem zmywarki do zabudowy, to powinieneś dokładnie poznać jej funkcje, aby dokonać jak najlepszego wyboru.

Polecane zmywarki do zabudowy


back to menu ↑

Jakie rozmiary może mieć zmywarka?

Zmywarki mogą mieć różne szerokości. To właśnie od tego jest zależna ich pojemność. Gdy wybierasz zmywarkę, która ma szerokość 45 centymetrów, to wybierasz jednocześnie mniejszą pojemność. Szacuje się, że w zmywarce o szerokości 45 centymetrów może się zmieścić od ośmiu do dziesięciu kompletów naczyń. Oczywiście mówimy tutaj o jednorazowym zmywaniu. Przyjmuje się, że jeden komplet naczyń to zastawa stołowa dla jednej osoby, która składa się z: talerza płaskiego, głębokiego, deserowego, kubka i sztućców. W zmywarce o szerokości 60 centymetrów, która ma większą pojemność przy jednym myciu możesz uporać się z piętnastoma kompletami naczyń.

Zmywarka do zabudowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są rodzaje zmywarek?

Pierwsze to zmywarki wolnostojące. Mają one kompletną obudowę i blat. Możesz ustawić ją w kuchni w dowolnym miejscu. Możesz podłączyć do niej prąd, wodę ciepłą albo zimną i kanalizację. Zmywarki wolnostojące występują w różnych kolorach. Najczęściej są białe albo srebrne. Drugim rodzajem są zmywarki do zabudowy. Ustawia się je w ciągu szafek kuchennych. Bardzo dobrze zmieszczą się one we wnęce od 45 centymetrów do 60 centymetrów. Umieszcza się je pod blatem. Front zmywarki może być kompletnie zabudowany elementem meblowym. Możesz też wybrać zmywarkę do zabudowy z widocznym panelem, zależnie od Twoich indywidualnych preferencji. Taki panel sprawia, że cała kuchnia prezentuje się o wiele estetyczniej i bardziej harmonijnie.

Zmywarka do zabudowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaką klasę energetyczną mogą mieć zmywarki do zabudowy?

Możemy wyróżnić aż siedem klas energetycznych zmywarki. Są one oznaczane kolejnymi literami alfabetu, zaczynając od A. Najbardziej efektywne są oczywiście zmywarki do zabudowy z oznaczeniem A. Najmniej te z literką G. Te wszystkie normy zostały nadane przez Unię Europejską. Ten przedział może nam pokazać, czy wybrana przez Ciebie zmywarka do zabudowy jest oszczędna i wydajna. Coraz częściej możesz znaleźć na rynku zmywarki oznaczone symbolem A+. Oznacza on, że zmywarka jest wyjątkowo ekonomiczna i wydajna.

back to menu ↑

Czym jest klasa zmywania?

Normy w Unii Europejskiej odnoszą się również do klasy zmywania. Oznaczają one skuteczność zmywania naczyń kuchennych przy uciążliwych do zmycia zabrudzeniach. Klasa zmywania składa się z siedmiu klas, zaczynając od litery A, a kończąc na G.


back to menu ↑

Co to jest klasa suszenia?

Siedmiopunktowa skala suszenia oznacza to jak efektywnie po umyciu naczyń zmywarka do zabudowy je wysuszy. Gdy wyjmujesz naczynia ze zmywarki, to oczekujesz, że będą one na tyle suche, żeby można było je schować bezpośrednio do szafki. Klasa A oznacza najlepsze suszenia, a klasa G najdłuższe i najmniej efektywne. Wszystkie klasy zostają właściwie nadane po przetestowaniu zmywarek przez producentów.

back to menu ↑

Jaki może być poziom hałasu przy zmywarkach do zabudowy?

Gdy kupujesz zmywarkę do zabudowy, to pewnie Twoim największym marzeniem jest jej cicha praca. Najcichsze są zmywarki zabudowane. Niestety. Poziom hałasu jest mierzony w decybelach. Obowiązkiem producentów jest określanie go w specyfikacjach. Na polskim rynku występują zmywarki do zabudowy o poziomie hałasu od 37 decybeli do 58 decybeli.

back to menu ↑

Jakie dodatkowe programy i funkcje mogą mieć zmywarki do zabudowy?

Wszystkie zmywarki do zabudowy wyposażone są w programy i funkcje zmywania. Jeżeli chcesz wybrać te najlepsze, to powinieneś je bliżej poznać. Program wstępnego zmywania jest przeznaczony na przykład do zmywania mocno zabrudzonych naczyń. Trzeba je wcześniej namoczyć, żeby zlikwidować zabrudzenia. Wstępne zmywania zajmuje zależnie od modelu zmywarki do zabudowy około 15 minut. W normalnym trybie zmywanie naczyń trwa około 110 minut. Jest to odpowiedni program do średnio zabrudzonych naczyń.

back to menu ↑

Ranking zmywarek do zabudowy: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general