Jak wybrać zmywarkę do małej kuchni?

W czasie urządzania ciasnych wnętrz mieszkalnych często musisz iść na kompromis. Większy lub mniejszy. Rezygnujesz na przykład z praktycznych rozwiązań i zostawiasz tylko to, co wydaje Ci się być najpotrzebniejsze. Gdy jednak kończysz urządzać małą kuchnię, w której zmieści się niewiele więcej, niż piekarnik parowy, to zastanawiasz się nad tym, czy masz jeszcze miejsce na oszczędną zmywarkę? Tak, ale zamiast urządzenia pełnowymiarowego, powinieneś sobie kupić niewielką zmywarkę. Jak pomieścić w ciasnej kuchni wszystkie niezbędne sprzęty?

Polecane zmywarki do małej kuchni


back to menu ↑

Dlaczego warto mieć zmywarkę w małej kuchni?

Chcemy tutaj praktycznie na samym początku bardzo mocno podkreślić, że korzystanie ze zmywarki w bardzo małej kuchni jest oszczędnym rozwiązaniem. Dzięki takiej zmywarce nie tylko zaoszczędzisz sporo czasu, ale również pieniędzy. Mała zmywarka pomoże Ci zaoszczędzić wodę w znacznym stopniu i dodatku będziesz mógł poczuć, że jesteś ekologiczną osobą. Warto tutaj jeszcze zaznaczyć, że w niewielkich kuchniach, często istnieje konieczność wstawienia zlewozmywaka w trudno dostępnym albo niewygodnym miejscu. Wtedy o wiele bardziej komfortowe będzie dla Ciebie korzystanie z małej zmywarki.

Zmywarka do małej kuchni

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są rodzaje małych zmywarek do naczyń?

Gdy decydujesz się na wstawienie małogabarytowej zmywarki do kuchni, to powinieneś poznać dostępne modele urządzeń oraz wybrać takie, które będzie zaspokajało Twoje indywidualne potrzeby.

back to menu ↑

Mała zmywarka do zabudowy

To na pewno jest pierwszy model, o którym pomyślisz, gdy będziesz szukał zmywarki do małej kuchni. Producenci już od wielu lat starają się dopasować do potrzeb konsumentów i mają w swojej ofercie wąskie zmywarki. Musisz pamiętać o tym, że taka zmywarka będzie mogła zmieścić o wiele mniej naczyń niż standardowa. Oznacza to, że o wiele częściej będziesz musiał ją rozładowywać i załadowywać. Możesz uznać to za jej mankament, ale prawda jest taka, że taka wąska zmywarka będzie wręcz perfekcyjnym rozwiązaniem w kawalerkach oraz w mieszkaniach, w których mieszkają tylko dwie osoby, które mają małą ilość naczyń.


back to menu ↑

Mała kompaktowa zmywarka

To nasz drugi wybór. Jest to wyjątkowe urządzenie, które znajdzie bardzo wiele zastosowań. Mała zmywarka wolnostojąca, sprawdzi się w wielu miejscach. Dzięki niej będziesz mógł rozplanować kuchnię, w taki sposób, jak tylko to sobie wymarzysz. Chcesz mieć w kuchni piekarnik elektryczny i zmywarkę na blacie? Żaden problem. A może chcesz ustawić zmywarkę w szafce, obok niej albo na innym urządzeniu? A może chcesz mieć zmywarkę pod zlewem? Przy takich gabarytach wszystkie opcje są dozwolone.

Zmywarka do małej kuchni

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Zmywarko-piekarnik

Słyszałeś już o takim urządzeniu? Sprzęty AGD multifunkcyjne są bardzo popularne, bo można dzięki nim zaoszczędzić sporo miejsca. Może być słyszałeś o piekarnikach z mikrofalówką. Teraz przyszedł czas na zmywarko-piekarnik. W jednym sprzęcie AGD będzie miał niewielką zmywarkę, która zazwyczaj znajduje się na samym dole oraz mały piekarnik. Czasami ten zestaw uzupełnia płyta grzewcza na samej górze. Dzięki zmywarko-piekarnikowi w ciasnej kuchni nie musisz z niczego rezygnować.

back to menu ↑

Jakie wymiary powinna mieć niewielka zmywarka?

Zanim zaczniesz rozważać zakup tego sprzętu AGD, to najpierw powinieneś sprawdzić dostępne wymiary. Wtedy łatwiej Ci będzie dopasować taką zmywarkę do przestrzeni w kuchni, którą dysponujesz. W przypadku małogabarytowych zmywarek do zabudowy najważniejszym parametrem jest ich szerokość. Standardowe zmywarki mają szerokość 60 i 45 cm. Do małej kuchni rekomendujemy Ci ten węższy model. Natomiast małe zmywarki wolnostojące są o wiele szersze, bo mają one najczęściej aż 55 cm. Są one również sporo niższe. To sprawia, że łatwiej jest znaleźć na nie miejsce w swojej kuchni. Zmywarko-piekarniki występują w standardowej szerokości 60 cm. Musisz pamiętać o tym, że w ten sposób zaoszczędzisz bardzo dużo miejsca i zatroszczysz się o ekonomiczne zagospodarowanie pomieszczenia. Przy wybieraniu zmywarki do małej kuchni powinieneś również zwrócić uwagę na jej pojemność. W przypadku zmywarek do zabudowy będzie to około 10 kompletów naczyń, a przy wolnostojących od 6 do 7 kompletów.

back to menu ↑

Ranking zmywarek do małej kuchni: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general