Jak wybrać odkurzacz akumulatorowy?

Nie zawsze jest potrzeba ciągnięcia za sobą dużego i ciężkiego odkurzacza. Czasami musisz posprzątać jakąś małą powierzchnię. Dotarcie do niej wymaga precyzji. Tradycyjny odkurzacz może się tutaj nie sprawdzić. Wyjściem z tej sytuacji może być odkurzacz akumulatorowy ręczny, który można zabrać ze sobą dosłownie w każde miejsce. Tego rodzaju odkurzacz akumulatorowy pozwoli Ci na posprzątanie samochodu, trudno dostępnych miejsc w salonie albo rozsypanych na podłodze słodyczy, czy chipsów. Odkurzacz akumulatorowy do domu będzie dobry nie tylko do odkurzania kanap, czy zbierania okruchów ze stołu. Będzie on również przydatny w sytuacji, gdy musisz posprzątać jakąś niewielką powierzchnię, do której nie można dotrzeć standardowym odkurzaczem. Jednak odkurzacz akumulatorowy posiada tę wadę, że sprzątanie za jego pomocą dużym powierzchni jest mało skutecznie i bardzo czasochłonne.

Polecane odkurzacze akumulatorowe


back to menu ↑

Czy odkurzacz pionowy i ręczny, mogą być w jednym urządzeniu?

Czasami jest tak, że część modeli odkurzaczy akumulatorowych łączy w sobie te dwa rozwiązania. Odkurzacz akumulatorowy 2 w 1 jest połączeniem odkurzacza pionowego oraz ręcznego. Możesz go używać zarówno jako niewielkiego urządzenia do sprzątania trudno dostępnych powierzchni, jak i do odkurzenia kilku pokojowego mieszkania. Tego rodzaju odkurzacze akumulatorowe są droższe, ale za to ich zakup niesie ze sobą o wiele więcej korzyści i możliwości. Dzięki temu nie musisz kupować dwóch samodzielnych urządzeń. Jeden odkurzacz akumulatorowy będzie w stanie bardzo dokładnie odkurzyć cały dom. Odkurzacz ręczny akumulatorowy może również spełniać funkcję odkurzacza samochodowego.

Odkurzacz akumulatorowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie jeszcze zalety posiada odkurzacz akumulatorowy?

Bardzo dużą zaletą tego odkurzacza jest po prostu to, że wygodnie się z niego korzysta. Nie musisz ciągnąć za sobą długiego kabla, nie musisz też nieść bardzo ciężkiego urządzenia tam, gdzie nie ma konieczności korzystania z niego. Wystarczy tylko, że odpowiednio naładujesz taki odkurzacz i możesz nim posprzątać cały dom. W przypadku odkurzacza stojącego możesz dokładnie posprzątać powierzchnie pod meblami albo pod kanapami bez konieczności schylania się.


back to menu ↑

Jakie cechy powinien mieć dobrej jakości odkurzacz akumulatorowy?

Gdy wybierasz model ręczny, to najważniejszymi parametrami powinna być moc ssania, wielkość pojemnika, czas pracy odkurzacza oraz poręczność urządzenia. Im większa jest moc, tym odkurzacz szybciej sprzątnie piasek oraz kurz. Przestronny pojemnik spowoduje, że zanieczyszczenia zgromadzone w odkurzaczu, będziesz mógł wyrzucić dopiero wtedy, gdy wyczerpie się bateria, a nie będziesz musiał robić tego kilka razy w czasie sprzątania. Odkurzacz akumulatorowy, który ma dużą moc, będzie po prostu, o wiele sprawniej sprzątał. Na jednym ładowaniu będzie można na spokojnie odkurzyć większą powierzchnię. Natomiast, gdy wybrane przez Ciebie urządzenie będzie poręczne, to pewnie będziesz go często używał, a praca z nim będzie dla Ciebie przyjemnością. Odkurzacz akumulatorowy powinien mieć ergonomiczny kształt. Dzięki niemu będziesz mógł dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Odkurzacz akumulatorowy

fot. AdobeStock

Dodatkowo jego zaletą musi być duża moc, która pozwoli mu zlikwidować wszelkie zabrudzenia i kurz. Warto jest jeszcze zwrócić uwagę na długi czas pracy na baterii. Dzięki temu na jednym ładowaniu będziesz mógł posprzątać większą powierzchnię. Zwróć również uwagę na krótki czas ładowania. Dobrej jakości odkurzacz akumulatorowy nie powinien się ładować dłużej niż przez cztery lub pięć godzin. Odkurzacz akumulatorowy powinien mieć również duży pojemnik na śmieci i dawać możliwość manewrowania nim w zakresie 180 stopni. Kolejną bardzo ważną cechą odkurzacza akumulatorowego jest wysoka jakość filtracji. Najlepiej jest w tym celu wybrać odkurzacz akumulatorowy z filtrem HEPA. Rozejrzyj się też za takim odkurzaczem, który będzie miał możliwość odkurzania na sucho oraz na mokro. Odkurzacz akumulatorowy z taką funkcją jest już urządzeniem o wiele bardziej rozbudowanym i spełnia te same funkcje, co tradycyjny odkurzacz. Bardzo ważna jest również cicha praca odkurzacza akumulatorowego. Jeżeli odkurzacz będzie miał niewielkie gabaryty, to jego ciche działanie powinno być czymś oczywistym.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy akumulatorowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general