Jaki piekarnik elektryczny wolnostojący wybrać?

Piekarnik elektryczny jest aktualnie jednym z podstawowych sprzętów AGD w naszej kuchni. Czasami znajduje się w niej również pralka ładowana od frontu. Niewielki piekarnik elektryczny wolnostojący będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem, jeżeli nie masz wystarczającej ilości miejsca na pełnowymiarowy piekarnik do zabudowy. Podpowiemy Ci, w jaki sposób wybrać piekarnik wolnostojący oraz na jakie ich funkcje powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Piekarnik elektryczny wolnostojący jest sprzętem AGD niezbędnym w niewielkiej kuchni.

Polecane piekarniki elektryczne wolnostojące


back to menu ↑

Jak wybrać piekarnik elektryczny wolnostojący?

Co powinieneś zrobić, gdy masz jedynie mały aneks kuchenny, w którym nie ma za dużo miejsca na pełnowymiarowy sprzęt kuchenny, a Ty od czasu do czasu chciałabyś sobie upiec ciasto lub podgrzać pizzę? Odpowiedzią na Twój problem są niewielkie urządzenia, czyli piekarniki wolnostojące. Można do nich zaliczyć na przykład kuchenkę z rożnem, kuchenkę z opiekaczem lub tradycyjny piekarnik. Każde z tych urządzeń bez problemu powinno się zmieścić w Twojej niewielkiej kuchni. Dlaczego? Z tego względu, że z powodzeniem możesz umieścić je bezpośrednio na blacie kuchennym. Chociaż do niektórych piekarników elektrycznych wolnostojących nie włożysz na przykład indyka, to kurczaka już tak. I oczywiście ciasto na deser po niedzielnym obiedzie.

Piekarnik elektryczny wolnostojący

fot. AdobeStock

Ze względu na to, że piekarniki elektryczne wolnostojące tak naprawdę niewiele różnią się od tradycyjnych piekarników i można w nich przyrządzić praktycznie wszystko od tostów po pieczone mięso, czy pizzę, to i tak powinieneś dobrze się zastanowić nad tym, do czego konkretnie będziesz potrzebował piekarnika. Gdy będzie Ci on niezbędny tylko i wyłącznie do podgrzewania gotowych dań, robienia zapiekanek lub pieczenia małych kawałków mięsa dla jednej osoby, to wystarczy Ci piekarnik wolnostojący o rozmiarach 10 litrów, z dwiema grzałkami. Natomiast gdy masz rodzinę i codziennie gotujesz smaczne obiady, to lepiej kup piekarnik wolnostojący elektryczny o pojemności od 35 do 42 litrów z termoobiegiem. Taki piekarnik bez problemu możesz zmieścić nawet w niewielkiej kuchni w bloku. Trzeba tutaj bardzo mocno podkreślić, że niektóre modele piekarników elektrycznych wolnostojących posiadają na górze dodatkowo dwa pola grzewcze. Jest to 2 w 1. Piekarnik z płytą jest jak niewielka kuchenka wolnostojąca.


back to menu ↑

Jakie wymiary ma piekarnik elektryczny?

Piekarniki elektryczne wolnostojące mogą mieć bardzo różne wymiary. Jednak najbardziej ogólnie można powiedzieć, że piekarniki tego typu są trochę większe od standardowej kuchenki mikrofalowej. Jednak oczywiście są też mniejsze i większe modele. Pojemność takich piekarników elektrycznych wolnostojących wynosi od 8 do 42 litrów. Piekarnik o tak dużej pojemności ma wymiary 52 cm x 43 cm x 36,5 cm. Jednak trzeba tutaj zaznaczyć, że jest to górna granica, jeżeli chodzi o rozmiary piekarnika elektrycznego. Wszystkie piekarniki elektryczne wolnostojące charakteryzują się dość niską wagą. Możesz je zabrać ze sobą nawet na wakacje. Jest to wyjątkowo komfortowy sprzęt AGD, który nadal jest bardzo mocno niedoceniany. W dodatku taki piekarnik elektryczny wolnostojący naprawdę potrafi bardzo dużo. Zazwyczaj tego rodzaju piekarniki mają również atrakcyjne ceny. Bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych kuchniach.

Piekarnik elektryczny wolnostojący

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie wyposażenie możesz znaleźć w piekarnikach elektrycznych?

Wszystko zależy od tego, jak bardzo zaawansowany jest dany model. Najczęściej w zestawie do piekarnika wolnostojącego elektrycznego znajdują się: ruszt, blacha, czasem rożen i uchwyty do wyjmowania gorącej blachy. Może to trochę dziwnie zabrzmi, ale musisz pamiętać o tym, że piekarnik elektryczny wolnostojący nie jest kaloryferem. Zadaniem ciepła jest rozgrzewanie potrawy. I właśnie dlatego piekarniki elektryczne wolnostojące powinny mieć szczelne drzwi. Kilkuwarstwowe szyby sprawią, że energia nie będzie uciekała z piekarnika. W dodatku całe otoczenie wokół piekarnika nie będzie się nagrzewało, a ty nie będziesz się parzył o obudowę. Najlepiej jest gdy piekarnik ma elektroniczny system schładzania oparów.

back to menu ↑

Ranking piekarników elekrtycznych wolnostojących: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general