Lodówka z kostkarką – jak wybrać?

Lodówka do zabudowy jest jednym z najczęściej występujących urządzeń AGD w polskich domach. Nowoczesne lodówki mają bardzo dużo funkcji, które w dużym stopniu ułatwiają życie. Jednym z takich udogodnień jest wytwarzanie kostek lodu. Lodówka z kostkarką do lodu jest bardzo dużym trudnym wyborem, nawet dla osób, które na co dzień zajmują się sprzedażą tego rodzaju sprzętu. Zanim kupisz lodówkę z kostkarką, sprawdź na jakie parametry dobrze jest zwrócić uwagę.

Polecane lodówki z kostkarką


back to menu ↑

Lodówka z kostkarką czy bez?

W standardowych lodówko-zamrażarkach możesz zrobić lód w specjalnym pojemniczku. Wystarczy, że nalejesz do niego wody i włożysz go do zamrażalnika na parę godzin. Jednak takie rozwiązanie wiąże się z koniecznością ciągłego nalewania przez Ciebie wody, czekaniem aż ona zamarznie i wyciąganiem kostek wody. Lodówka do zabudowy z automatyczną kostkarką, może znacznie skrócić czas, jaki będziesz musiał przeznaczyć na przygotowanie lodu. Gdy często dodajesz kostki lodu do napojów i do dań, a także w Twoim domu często odbywają się imprezy, to pewnie potrzebujesz dużej ilości lodu. Wtedy jak najbardziej powinieneś się zastanowić nad zakupem lodówki z kostkarką. Musisz pamiętać o tym, że kostkarka zajmuje w lodówce całkiem sporo miejsca. W takiej lodówce jest o wiele mniej miejsca do przechowywania produktów spożywczych niż w tradycyjnej. Nie jest to odpowiedni model lodówki do niewielkiej kuchni. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby mieć w swoim domu kostkarkę, a jednocześnie nie oddawać miejsca w lodówce, to wybierz lodówkę dwudrzwiową, która z powodzeniem pomieści kostkarkę oraz duże zapasy żywności. Jednodrzwiowa lodówka do lodu będzie odpowiednim urządzeniem AGD raczej dla małych rodzin. Nie będzie ona dobra w przypadku robienia zakupów, które składają się przede wszystkim z dużych objętościowo warzyw oraz owoców. Jednak musisz pamiętać o tym, że nie każda lodówka dwudrzwiowa będzie Ci w stanie zagwarantować naprawdę bardzo dużą ilość miejsca do przechowywania. Na pewno na korzyść takiej lodówki przemawia duża powierzchnia przechowywania na drzwiach. Jednak radzimy Ci przed zakupem starannie sprawdzić, czy naprawdę ta powierzchnia jest większa od standardowej w jednodrzwiowej lodówce. Nie każda lodówka o klasycznych wymiarach będzie miała taką samą pojemność. Lodówki dwudrzwiowe nie cieszą się dzisiaj największą popularnością. Wynika to stąd, że pobierają one dwa razy więcej energii elektrycznej niż lodówki jednodrzwiowe. Gdy decydujesz się na zakup takiego urządzenia, to powinieneś o tym pamiętać.

Lodówka z kostkarką

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak podłączyć wodę do lodówki z kostkarką?

W sklepach możesz znaleźć dwa rodzaje lodówek: z koniecznością podłączenia wody oraz bez podłączenia wody. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby uniknąć konieczności wlewania wody do kostkarki, to powinieneś wybrać taką, którą przyłącza się na stałe do źródła wody. Jednak wybór takiej lodówki z kostkarką wiąże się z koniecznością wezwania hydraulika, który wykona właściwe przyłącze. Musisz też znaleźć odpowiednie miejsce na lodówkę z kostkarką. Jeżeli nie chcesz albo nie masz możliwości podłączenia Twojego urządzenia do instalacji wodnej, to możesz wybrać taką lodówkę z kostkarką, która nie wymaga wsparcia hydraulika. W tego rodzaju lodówkach jest wbudowany pojemnik, który możesz od czasu do czasu napełnić wodą. Wydaje się, że lodówki podłączane do wody są najlepszym możliwym wyborem. Niestety w tych urządzeniach konieczne jest stosowanie specjalnych filtrów. Należy je wymieniać co pół roku. Cena jednego takiego filtra to koszt w granicach od 120 zł do 150 zł. Za komfort i brak konieczności ciągłego nalewania wody musisz dodatkowo zapłacić około 300 zł rocznie. Taka lodówka z kostkarką będzie wymagała od Ciebie mniej zaangażowania. Zawsze jest coś za coś.

Lodówka z kostkarką

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Lodówki z kostkarką wewnątrz i na zewnątrz

Gdy nie chcesz za każdym razem otwierać lodówki, żeby wyjąć kostki lodu, to możesz wybrać model z podajnikiem kostek zamontowanym na zewnątrz. Wtedy kostkarka znajduje się w drzwiach lodówki. W środku masz więcej miejsca. Same zalety.

back to menu ↑

Ranking lodówek z kostkarką : TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general