Jaką kuchenkę mikrofalową wybrać?

Kuchenka mikrofalowa mimo pojawienia się mini piekarników nada jest bardzo popularnym i funkcjonalnym urządzeniem. Wbrew pozorom jest to dość stare urządzenie. Zostało wynalezione i opatentowane w połowie poprzedniego wieku. Aktualnie kuchenki mikrofalowe już w ogóle nie są podobne do urządzeń, których jedyną funkcją było szybkie podgrzewanie potraw. Zanim podejmiesz decyzję, o tym, jaką chcesz mikrofalówkę w Twojej kuchni, to dobrze jest najpierw zapoznać się z jej możliwościami. Mamy nadzieję, że ten poradnik zakupowy pomoże Ci w wybraniu mikrofalówki, która całkowicie zaspokoi Twoje oczekiwania.

Polecane kuchenki mikrofalowe


back to menu ↑

Jakie są rodzaje kuchenek mikrofalowych?

Zanim skoncentrujemy się na wszystkich najważniejszych parametrach Twojej wymarzonej mikrofalówki, to warto się zastanowić nad jej rodzajem. Bardzo ważne jest to, jaki typ urządzenia będzie odpowiedni do Twojej kuchni. Ogólnie rzecz biorąc kuchenki mikrofalowe możemy podzielić na: kuchenki mikrofalowe wolnostojące oraz kuchenki mikrofalowe do zabudowy.

Kuchenka mikrofalowa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czym charakteryzuje się kuchenka mikrofalowa wolnostojąca?

Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca będzie odpowiednia dla Ciebie, jeżeli masz już w pełni wyposażoną kuchnię. Załóżmy, że w swoim królestwie masz już zmywarkę do zabudowy oraz piekarnik elektryczny. Wtedy, co oczywiste na mikrofalówkę do zabudowy, nie wystarczy Ci już miejsca. Wtedy wybierz model wolnostojący, który bez problemu postawisz na blacie kuchennym i podłączysz do gniazdka. Przy wyborze tego rodzaju mikrofalówki również bardzo ważna jest jej obudowa. Na rynku możesz spotkać przede wszystkim modele z plastikowymi oraz metalowymi obudowami. Od razu powiemy Ci, że obudowy plastikowe są o wiele tańsze niż metalowe. Warto się jednak zastanowić nad wyborem też dużo droższej wersji mikrofalówki. Dlaczego? Z tego względu, że obudowa metalowa prezentuje się niezwykle elegancko, bardzo mało się rysuje oraz nie przebarwia się podczas użytkowania. Warto dopłacić do obudowy również z tego powodu, że kuchenka mikrofalowa wolnostojąca jest mniej kosztowna niż zakup kuchenki mikrofalowej do zabudowy.

Kuchenka mikrofalowa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

A jak na tym tle wypada kuchenka mikrofalowa do zabudowy?

Natomiast kuchenka mikrofalowa do zabudowy dużo lepiej będzie współgrała z umeblowaniem Twojej kuchni. Gdy będziesz chciał, to możesz zrobić tak, żeby to urządzenie było całkowicie niewidoczne. Schowaj ją za frontem meblowym. Musisz jednak pamiętać o tym, że w przypadku mikrofalówki do zabudowy, musisz jej zagwarantować odpowiednio dużą ilość miejsca na wentylację. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy jest również o wiele bardziej stabilna niż kuchenka mikrofalowa wolnostojąca. Gdy otworzysz drzwiczki, to nie będzie się ona przemieszczała po blacie kuchennym.

back to menu ↑

Jak masz wybrać najlepszy dla Ciebie model kuchenki mikrofalowej?

Nowoczesne kuchenki mikrofalowe umieją między innymi grillować, piec oraz gotować na parze posiłki. Wszystko dla Ciebie! Jednak, gdy kuchenka mikrofalowa ma dużo funkcji, to jednocześnie jest o wiele bardziej skomplikowana w obsłudze. Dlatego też, jeżeli zastanawiasz się nad zakupem wysokiej klasy mikrofalówki, to musisz się nastawić na dłuższe poszukiwania. Zanim podejmiesz decyzję, jaka kuchenka mikrofalowa, będzie najlepsza do Twojego domu lub mieszkania, to powinieneś poznać najważniejsze parametry tego urządzenia AGD.

back to menu ↑

Jaką pojemność i rozmiar może mieć kuchenka mikrofalowa?

Zastanów się, jaką wielkość musi mieć kuchenka mikrofalowa, żeby spełniła Twoje oczekiwania. Nie zawsze jest tak, że większa mikrofalówka jest lepsza. Gdy mieszkasz sam, to tak duża pojemność, nie będzie Ci niezbędna. Zaoszczędzone miejsce możesz przeznaczyć na przykład na postawienie tostera lub robota kuchennego. W sklepach internetowych i stacjonarnych najczęściej możesz znaleźć kuchenki mikrofalowe o pojemności od 20 do nawet 30 litrów. Najmniejsza kuchenka mikrofalowa przyda Ci się tylko wtedy, gdy przygotowujesz posiłek wyłącznie dla siebie. Natomiast, gdy chcesz upiec większy kawałek mięsa albo chcesz coś przyrządzić na parze, to przyda Ci się kuchenka mikrofalowa o pojemności 30 litrów.

back to menu ↑

Ranking kuchenek mikrofalowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general