Jaką lodówkę dwudrzwiową kupić?

Pojemne, wielodrzwiowe lodówki są bardzo wygodne i funkcjonalne, w szczególności gdy posiadasz większą rodzinę. Doradzimy Ci, jaką lodówkę dwudrzwiową kupić i co uwzględnić, żebyś nie żałował tego zakupu. Dobra lodówka jest najważniejszym elementem wyposażenia każdej kuchni. Może oczywiście poza piekarnikiem elektrycznym, czasami zamienianym na kuchenkę mikrofalową. Jeżeli zależy Ci na zakupie lodówki dwudrzwiowej, to musisz wiedzieć o tym, że jest ona dużo bardziej zaawansowanym urządzeniem niż tradycyjna chłodziarka z zamrażarką na dole.

Polecane lodówki dwudrzwiowe


back to menu ↑

Jakie są dostępne na rynku rodzaje lodówek dwudrzwiowych?

Nazwa side by side tak naprawdę jest określeniem dwudrzwiowej lodówki, w której komora chłodziarki została umieszczona zaraz obok zamrażalnika. W ten sposób tworzą się dwa niezależne od siebie słupki chłodzące. Tak naprawdę we wszystkich sklepach to określenie jest stosowane w dużo szerszym kontekście. Tej nazwy używa się do wszystkich dostępnych na rynku lodówek wielodrzwiowych. W skład lodówek side by side, wchodzą również modele typu french door czy multi door. W związku z tym powinieneś wiedzieć, czym te poszczególne modele lodówek dokładnie się różnią. Dzięki temu będziesz mógł znaleźć urządzenie AGD, które będzie jak najlepiej dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Tradycyjna lodówka dwudrzwiowa, czyli side by side dzieli się wewnątrz na dwie części. W pierwszej z nich umieszczono komorę chłodziarki, a w drugiej zamrażalnik. Ten drugi element jest zazwyczaj mniejszy oraz węższy. Dzięki temu więcej przestrzeni jest na komorę chłodzenia i kostkarkę. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby w mieć w kuchni pojemne i niezbyt drogie urządzenie, to lodówka dwudrzwiowa będzie dla Ciebie najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Lodówka dwudrzwiowa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Lodówka french door

Następnym rodzajem lodówek, które określane są mianem side by side są tak zwane french door. To mało popularny w naszym kraju model ze względu na to, że te lodówki mają bardzo charakterystyczną konstrukcję. Chłodziarka ma podwójne drzwi, które otwierają się w przeciwnych kierunkach. Jednak w zamrażalniku znajduje się pojedyncza komora w wielką szufladą. Jednym się to podoba, a innym wręcz przeciwnie.

Lodówka dwudrzwiowa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Lodówka multidoor

Tutaj nie można już mówić o lodówce dwudrzwiowej, ale mimo wszystko warto jest wspomnieć o tym modelu. Staje się ona coraz bardziej popularna w naszym kraju. Jest to lodówka czterodrzwiowa. Jest to jeden z najbardziej interesujących i praktycznych modeli lodówek. Wprost wymarzony dla dużych rodzin. Zarówno komora chłodzenia, jak i zamrażalnik posiadają tutaj podwójne otwierane przeciwstawnie drzwi. To sprawia, że wewnątrz pozostaje naprawdę bardzo dużo wolnego miejsca. W takiej lodówce bez problemu na co dzień można przechowywać nawet garnki z potrawami. Tego rodzaju lodówki są niestety drogie, bo zazwyczaj posiadają wiele dodatkowych funkcji.

back to menu ↑

Na co powinieneś zwrócić uwagę kupując lodówkę?

Agregat stanowi samo centrum lodówki. W większości nowoczesnych urządzeń AGD wykorzystywane są kompresory inwerterowe. Do ich zalet należy zaliczyć fakt, że są ciche, wydajne oraz zazwyczaj pracują bez żadnych problemów przez wiele długich lat. Coraz częściej na rynku dostępne są również inwertery liniowe, które są jednymi z najcichszych i najtrwalszych agregatów. Kolejnym bardzo ważnym elementem w lodówce dwudrzwiowej jest oczywiście termostat. W dobrej lodówce powinny się znaleźć co najmniej dwa tego rodzaju układy, które sterują samodzielnie temperaturą w chłodziarce oraz w zamrażarce. W najbardziej kosztownych urządzeniach tego rodzaju czasami występują również dodatkowe termostaty w komorach zero albo na każdą szufladę oddzielnie. W dzisiejszych czasach system No Frost stał się już standardem. Dzięki niemu możesz automatycznie odszraniać oraz odmrażać lodówkę przy użyciu obiegu powietrza. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i nie powinieneś z niego rezygnować. Dobrze jest również kupić taką lodówkę dwudrzwiową, która ma komory zero i komory świeżości. Są one odpowiedzialne za utrzymanie stałej temperatury oraz wilgotności w lodówce.

back to menu ↑

Ranking lodówek dwudrzwiowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general