Lodówka do zabudowy – jak wybrać odpowiednią?

Kuchnia obecnie w każdym domu stanowi reprezentacyjny obszar. Każdy właściciel chce się pochwalić tym, w jaki sposób ją zaaranżował. Modne stało się łączenie kuchni z salonem. To sprawiło, że kuchnia tak samo, jak salon stała się miejscem do odpoczywania, czy przyjmowania gości. W dzisiejszych czasach kuchnia powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. To wszystko spowodowało wzrost popularności lodówek do zabudowy. Przy nich lodówki dwudrzwiowe nie mają szans. To właśnie lodówki do zabudowy wspaniale wpisują się w charakter każdej kuchni. Przy wyborze lodówki do zabudowy powinieneś się kierować takimi samymi parametrami, jakie wziąłbyś pod uwagę w przypadku lodówki wolnostojącej. Oczywiście dodatkowo również musisz uwzględnić rozmiar tego urządzenia AGD. Powinien być on dopasowany do już istniejącej lub planowanej aranżacji kuchni. Na co musisz zwrócić uwagę, gdy chcesz kupić lodówkę do zabudowy?

Polecane lodówki do zabudowy


back to menu ↑

Jakie wymiary powinna mieć lodówka do zabudowy?

Zdecydowana większość chłodziarko-zamrażarek posiada podobne wymiary. Ich wysokość to około 177 cm, szerokość około 54 cm, a głębokość około 54 cm. Urządzenie AGD tej wielkości perfekcyjnie nadaje się do mebli kuchennych o standardowych wymiarach. Jednak taka lodówka do zabudowy nie zawsze będzie odpowiednia dla Twojej rodziny. Jeżeli w domu na co dzień jest więcej domowników, to lepiej jest wybrać lodówkę dwudrzwiową do zabudowy. Lodówki side by side mają podwójne drzwi położone obok siebie.  Popatrz za takim modelem, który będzie wyższy albo szerszy. Jednak jednocześnie musisz mieć świadomość tego, że w niewielkim wnętrzu wysoka lodówka do zabudowy zabierze miejsce na blat kuchenny. Jednak niektórzy producenci wzięli to pod uwagę i zaczęli produkować modele lodówek, które są podblatowe. Ich wysokość to od 87 do 89 cm. Jak widać do dyspozycji masz naprawdę bardzo wiele różnorodnych rozwiązań. Na pewno znajdziesz odpowiedni model dla Ciebie oraz dla Twojej rodziny. Warto wziąć pod uwagę również rozmiary wnętrza oraz styl zabudowy.

Lodówka do zabudowy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaką wybrać lodówkę do zabudowy?

Do wyboru masz lodówkę do zabudowy z zamrażalnikiem, samodzielną chłodziarkę albo zamrażarkę do zabudowy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zintegrowane urządzenie. Znajdziesz tutaj lodówki z górnym albo z dolnym zamrażalnikiem. Na pewno ten drugi typ urządzenia będzie o wiele bardziej komfortowy, cieszy się również większą popularnością. Wynika to przede wszystkim stąd, że zamrażarka jest częścią lodówki, z której się o wiele rzadziej korzysta. Nawet, jeżeli będziesz się musiał schylić, żeby wyjąć na przykład mięso, to przecież nie będziesz do tego zmuszony zbyt często. Zamrażarki, które są umieszczone na dole zazwyczaj są też pojemniejsze. Mogą mieć nawet kilka szuflad. W tej kategorii często możesz spotkać lodówkę do zabudowy z kostkarką do lodu. Możesz znaleźć modele automatyczne, które wystarczy podłączyć do źródła wody, a urządzenie samo będzie uzupełniało zapasy lodu. Drugą wersją jest kostkarka w postaci wyciąganego pojemnika, do którego samodzielnie musisz nalać wodę, żeby cieszyć się lodem, zawsze, gdy jest on Ci potrzebny do drinków i napojów. Rzadko spotykanym, ale komfortowym rozwiązaniem, może być kupno dwóch oddzielnych urządzeń. To znaczy lodówki do zabudowy oraz zamrażalnika do zabudowy. Z reguły są to urządzenia podblatowe, więc gdy umieścisz je obok siebie, to otrzymasz miejsce na długi blat roboczy. Oba albo jedno z tych urządzeń, tak samo jak okap wyspowy możesz umieścić w wyspie kuchennej, na przykład w postaci dodatkowego miejsca do przechowywania produktów spożywczych.

Lodówka do zabudowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć lodówki do zabudowy?

Lodówki do zabudowy posiadają takie samo wyposażenie i te same funkcje, co lodówki wolnostojące. Co nowego i funkcjonalnego możesz znaleźć w tego rodzaju urządzeniach? Pierwszą ważną funkcją jest oczywiście No Frost. Ta funkcja występuje nawet w starszych modelach lodówek do zabudowy. Polega ona na automatycznym rozmrażaniu, usuwaniu szronu oraz wilgoci z lodówki. Warto zwrócić uwagę również na system wentylacyjny w lodówce.

back to menu ↑

Ranking lodówek do zabudowy: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general