Jaką lodówko-zamrażarkę kupić?

Lodówko-zamrażarka jest jednym z tym urządzeń AGD bez którego współczesnemu człowiekowi trudno jest sobie wyobrazić życie. Dzięki niej o niebo prościej jest nie tylko przechowywać żywność, ale również przygotowywać posiłki. Jeszcze sto lat temu, gdy lodówko-zamrażarki dopiero zaczęły być dostępne na rynku, to utrzymanie świeżości potraw, warzyw i owoców było praktycznie niemożliwe. Dziś po prostu włączasz lodówko-zamrażarkę i póki się ona nie popsuje, to w ogóle nie zwracasz na nią uwagi i jej nie doceniasz. Przy zakupie lodówko-zamrażarki bardzo ważne jest to, żebyś wybrał odpowiednie urządzenie. Mamy nadzieję, że ten poradnik zakupowy pomoże Ci w znalezieniu najlepszej dla Ciebie lodówko-zamrażarki.

Polecane lodówko-zamrażarki


back to menu ↑

 Lepsza będzie chłodziarka czy chłodziarka z zamrażarką?

Jest to pierwsze pytanie, które powinieneś sobie zadać. Zastanów się nad wyborem pomiędzy tradycyjną chłodziarką a lodówką z zamrażarką. Pozornie możesz uważasz, że jest to skomplikowane. Jednak tak naprawdę jest to łatwa decyzja, jeżeli podejdziesz do tego z dystansem. Aktualnie wszyscy producenci sprzedają chłodziarki z zamrażarkami. Osobnymi, żeby było jasne. Jego to o tyle praktyczne rozwiązanie, że kupujesz dzięki temu bardzo uniwersalne urządzenie. Określony model podzielony jest ma dwie komory z drzwiczkami. Pierwsza z nich jest przystosowana do przechowywania w niej świeżej żywności. W drugiej komorze powinieneś umieścić mrożonki. Taki podział sprawia, że w zależności od Twoich potrzeb, możesz sięgać po produkty, które znajdują się w jednej albo w drugiej komorze. Kolejną zaletą zakupu chłodziarko-zamrażarki jest fakt, że te dwie komory są od siebie oddzielone. Wcześniej w lodówkach do zabudowy o mniejszej pojemności znajdował się mały pojemnik z zamrażalnikiem. Nie było to najlepsze rozwiązanie, ponieważ, gdy był on nieszczelny to niekorzystnie wpływał na produkty, które znajdowały się w chłodziarce. Obecnie ten problem został już przez producentów całkowicie wyeliminowany.

Lodówko-zamrażarka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy warto jest kupować oddzielnie lodówkę i zamrażarkę?

Oczywiście nie masz żadnego zakazu, żeby sobie kupić osobną chłodziarkę i zamrażarkę. Takie rozwiązanie możemy Ci nawet serdecznie polecić, gdy masz wieloosobową rodzinę albo prowadzisz lokal gastronomiczny. Dwa samodzielne urządzenia umożliwią Ci pomieszczenie w nich znacznie większych ilości produktów spożywczych. Jednak jest to związane z koniecznością wygospodarowania większej ilości miejsca. Dwa samodzielne sprzęty AGD potrzebują też większych ilości energii elektrycznej. Jednak jeżeli jest to zgodne z Twoimi potrzebami, to nie powinieneś się ograniczać. Gdy potrzebujesz lodówki tylko i wyłącznie do prywatnych, domowych potrzeb, to lepiej wybierz lodówkę z zamrażarką. Takie rozwiązanie będzie dla Ciebie o wiele bardziej praktyczne i uniwersalne.

Lodówko-zamrażarka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czy wybrać lodówko-zamrażarkę do zabudowy, czy wolnostojącą?

Wybór pomiędzy lodówko-zamrażarką do zabudowy a wersją wolnostojącą jest zależny przede wszystkim od metrażu kuchni. Pierwszą opcję polecamy dla Ciebie, jeżeli jesteś na etapie projektowania albo urządzania kuchni. Lodówko-zamrażarka z przeznaczeniem do zabudowy powinna zostać idealnie dobrana. Nie tylko musi być perfekcyjnie dopasowana do wnęki albo wyznaczonego przez Ciebie miejsca, ale również powinna dobrze komponować się z pozostałą zabudową AGD, na przykład piekarnikiem parowym i meblami. Czasami bywa tak, że zamówione meble pod zabudowę określają też automatycznie wielkość lodówko-zamrażarki. Powinieneś wziąć pod uwagę, że gdy lodówko-zamrażarka się zepsuje, to zdemontowanie jej może być skomplikowane i może zająć sporo czasu. Lodówko-zamrażarki pod zabudowę mimo wiążących się z nimi trudności zazwyczaj wyglądają o wiele lepiej. Można je też bardzo ładnie schować wśród szafek. Dobrze dobrana lodówko-zamrażarka może wyglądać tak jak kolejna w rzędzie szafka kuchenna. Musimy jednak mimo wszystko przyznać, że lodówko-zamrażarki wolnostojące są o wiele mniej kłopotliwe. Nie musisz dobierać szerokości i wysokości urządzenia do wybranych przez Ciebie mebli kuchennych.

back to menu ↑

Ranking lodówko-zamrażarek: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general