Frytkownice beztłuszczowe – jaką wybrać?

Frytki to jeden z dodatków obiadowych czy przekąska na mały głód uwielbiana nie tylko przez dzieci, ale również dorosłych. Nie musisz już zamawiać niezdrowych fast foodów, aby raczyć się chrupiącymi ziemniakami pokrojonymi w słupki. Wybierz mały sprzęt AGD w postaci frytkownicy i ciesz się pysznymi frytkami w domu, zawsze wtedy, kiedy masz na nie ochotę. Okazuje się, że producenci oferują rozmaity wybór takich sprzętów. Czy frytkownice beztłuszczowe powietrzne sprawdzą się najlepiej? Dowiedz się więcej, jak działają takie urządzenia i wybierz sprzęt idealny do Twojej kuchennej przestrzeni.

Dietetyczne frytki i nie tylko — to naprawdę możliwe

Już nie musisz martwić się o nadprogramowe kilogramy, kiedy raczysz się pysznymi frytkami. Z pomocą przychodzi frytkownica beztłuszczowa, która do przyrządzania frytek wykorzystuje gorące powietrze, a nie tłusty olej. Dzięki temu porcja ziemniaków w postaci ulubionych frytek jest tak samo pyszna, frytki są miękkie w środku i chrupiące na zewnątrz, za to ich ogromną zaletą jest to, że nie ociekają tłuszczem.

Frytkownica na olej nie tylko wymusza wykorzystanie oleju do smażenia, co jest niezdrowe, ale również konieczność realizacji żmudnych czynności w zakresie jej czyszczenia. Trzeba też przyznać, że frytkownica tradycyjna generuje dodatkowe wydatki w ramach swojej eksploatacji, chociażby w ramach zakupów dużej ilości oleju, natomiast sucha frytkownica jest funkcjonalnym, samowystarczalnym sprzętem.

Co ciekawe, frytkownica beztłuszczowa powietrzna pozwala przyrządzić szybko nie tylko zdrowe frytki z ziemniaków. Do przyrządzenia tego dodatku można wykorzystać bataty, seler czy inne warzywa. To jeszcze nie wszystko, ponieważ jest to sprzęt uniwersalny, przyrządzisz dzięki niemu znacznie więcej lekkich i zdrowych dań.

Beztłuszczowa frytkownica — jakie dania w niej przygotujesz?

Wybierając frytkownicę powietrzną, bez problemu przygotujesz pożywny obiad i zadbasz o zbilansowaną dietę. O ile frytkownica tradycyjna umożliwia przygotowania tylko frytek oraz ewentualnie dodatków smażonych w głębokim oleju, tak sucha frytkownica daje nam dużo szerszy zakres możliwości – możemy skorzystać w niej z funkcji pieczenia, grillowania, a nawet suszenia!. Warzywa, ryby, mięsa czy owoce morza, potrawy z tych produktów przygotujesz bez większego problemu.

Co więcej, beztłuszczowa frytkownica powietrzna od 4Swiss posiada również funkcję podgrzewania, jeśli chcesz cieszyć się ciepłym obiadem przygotowanym wcześniej czy rozmrażania. Funkcja ta będzie pomocna w momencie kiedy nie masz czasu na czekanie aż produkt rozmrozi się w standardowym tempie.

Warto wspomnieć także o niezawodnej funkcji suszenia, która sprawdza się do suszenia sezonowych darów natury, jak grzyby czy owoce.

Niezależnie od zastosowanej funkcji frytkownicy beztłuszczowej, brak konieczności wykorzystania oleju sprawia, że przyrządzane potrawy nie tracą nie tylko swoich wartości odżywczych, ale również wybornego smaku i znakomitego, oryginalnego aromatu.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general